گروه خونی O +چیست؟ ویژگی ها و 9 حقایق جالب


آیا می دانید گروه خونی شما می تواند چیزهای زیادی در مورد شما بگوید؟ خوب است بدانید که برخی از داده ها در مورد گروه خونی O مثبت نیز از نظر علمی اثبات شده است. اینها شامل وضعیت سلامتی افراد است. با این حال ، برخی از آنها ، مانند ویژگی های شخصیتی ، به طور علمی اثبات نشده است. این باور عمومی وجود دارد که نوع شخصیت افراد بر اساس گروه خونی آنها تعیین می شود و صدها کتاب در مورد آن نوشته شده است. خوب ، حالا اگر می خواهید این داده های مربوط به شخصیت را باور کنید ، بهتر است ادامه دهید.

حقایق علمی اثبات شده در مورد گروه خونی مثبت

1- این نوع گروه خونی می تواند به همه گروه های دیگر خون اهدا کند.

به همین دلیل است که گروه خونی مثبت یک اهدا کننده عمومی خون است. البته ، برخی از گروه های خونی وجود دارند که نمی توانند گروه خونی O مثبت را دریافت کنند. اما به طور کلی ، گروه های خونی A ، B ، AB و سایر گروه های خونی O نیز می توانند گروه خونی O مثبت داشته باشند.

2. بیش از 37 درصد جمعیت جهان دارای گروه خونی مثبت هستند.

گروه خونی مثبت شایع ترین گروه خونی در جهان است. پس از آن ، گروه خونی مثبت A با 35٪ در دسترس ترین گروه خونی است. بنابراین اگر گروه خونی شما مثبت است ، شما اکثریت هستید.

16 ماده غذایی که برای سالم ماندن باید مصرف کنید

3- گروه خونی مثبت دارای دو ژن O است.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که گروه خونی آنها O +است ، این بدان معناست که دو ژن O در خون خود دارید. داشتن هر ترکیب دیگر ، مانند AO یا BO ، به این معنی است که شما گروه های خونی متفاوتی دارید. از نظر ژنتیکی ، ویژگی های ژن A یا B بر O. “غالب” هستند. بنابراین ، ژن O تحت الشعاع ژن A و B قرار می گیرد. به این ترتیب ، حتی اگر ژن O و ژن A دارید ، گروه خونی شما باشد A.

4. شما یک ژن از مادر خود و یک ژن از پدر خود دریافت می کنید.

اگر گروه خونی O مثبت است ، به این معنی است که شما آن را دارید. در واقع ، شما یک ژن O از پدر خود و یک ژن O از مادر خود دریافت کرده اید.

5- هر دو والدین ممکن است گروه خونی O مثبت نداشته باشند ، اما فرزندان آنها ممکن است گروه خونی O مثبت داشته باشند.

در حقیقت ، این یک واقعیت جالب برای افرادی است که دارای گروه خونی O مثبت هستند. این بدان معناست که ممکن است گروه خونی شما O مثبت باشد ، در حالی که والدین شما دارای گروه خونی A یا B هستند. اما چگونه این امکان وجود دارد؟ دلیل این امر این است که در واقع شما فقط یک ژن از هر یک از والدین خود به ارث می برید و ژن O در سایه ژن A یا B قرار دارد. بنابراین اگر والدین شما دارای گروه خونی AO و BO هستند ، می توانید O مثبت دریافت کنید دارای دو ژن O از هر دو والدین. به نظر شما این واقعیت جالب نیست؟

6- گروه خونی O برای فاکتور Rh مثبت نیست.

عامل Rh باعث مثبت یا منفی بودن گروه خونی می شود. شاید اکنون می خواهید بپرسید این عامل Rh چیست؟ پاسخ ساده است. در واقع ، عامل Rh پروتئینی است که ممکن است در خون وجود داشته باشد. این بدان معناست که اگر فاکتور Rh در خون شما وجود دارد ، گروه خونی شما مثبت است و اگر این پروتئین را ندارید گروه خونی شما منفی است.

زخم معده یا پپتیک: بیشتر در افراد با گروه خونی O شایع است.

به این معنا ، تحقیقات علمی زیادی در مورد گروه خونی O مثبت انجام شده است و صحت آن ثابت شده است. اما نگران نباشید ، زیرا امکان ایجاد این موارد چندان مهم نیست. این فقط یک واقعیت جالب برای افراد دارای گروه خونی مثبت است.

8- بیماری عروق کرونر قلب در افراد دارای گروه خونی O مثبت کمتر دیده می شود.

یک واقعیت نه چندان علمی در مورد گروه خونی مثبت

9- افراد با گروه خونی مثبت آنها ایمن و باهوش هستند ، اما دارای شخصیتی سرد و خودخواه هستند.

زیاد باور نکنید چون ممکن است واقعیت نداشته باشد. اگر گروه خونی شما بر روی O مثبت است و شخصیت شما با این معیارها مطابقت دارد ، این حقایق ممکن است درست باشد ، اما اگر نه ، اشکالی ندارد زیرا احتمالاً هیچ پایه علمی ندارید.

چرا باید خون اهدا کنیم؟ نکات قبل و بعد و بهترین گروه خونی برای اهدا

ویدئویی جالب از رژیم غذایی مناسب برای این گروه خونی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *