گزارش واحد؛ روابط عمومی و امور مشتریان بیمه تعاون


به گزارش روابط عمومی بیمه تعاون، 17 مرداد ماه به عنوان روز خبرنگار شناخته می شود و هر روز اخبار متعددی را در روابط عمومی بیمه تعاون منتشر می کنیم تا علاوه بر اطلاع رسانی به افکار عمومی، فعال شود و قابل فعال سازی باشد. ساختار فکری مدیران شفاف است و نمایندگان شرکت و کارکنان نیز در عرصه عمومی حضور دارند.
خوانندگان این مقاله می دانند که وظایف روابط عمومی محدود به موارد ذکر شده در این متن نیست، بنابراین این مقاله بر اساس گزارش هایی است که قبلاً توسط سازمان ها و نهادها در خصوص ارزیابی عملکرد عمومی ارائه شده است. واحد ارتباط و امور مشتریان پرداخت خواهد شد و با توجه به اهمیت خبر به ذکر آمار تولید محتوای این سایت می پردازیم.
بیمه تعاون، “پیشرو صنعت بیمه” در سرعت رسیدگی به شکایات
اطلاعات دریافتی از «شکایت از شرکت بیمه تعاون در سال ۱۳۹۸» حاکی از آن است که در سال جاری تنها ۲۷ مورد شکایت از این شرکت در سامانه بیمه مرکزی ثبت شده است. این رقم زمانی قابل توجه است که بدانیم تعداد شکایات ثبت شده علیه این شرکت در سال 1398 نسبت به سال قبل 34 درصد کاهش داشته است.
از سوی دیگر، 55 درصد شکایات ثبت شده مربوط به بخش «شکایت بالا» بیمه خودرو است، به طوری که هر کدام تنها یک شکایت در حوزه عمر، تصادف، مهندسی و تصادف راننده وجود دارد. سهم شرکت های بیمه تعاونی کمتر از یک درصد از کل شکایات ثبت شده در صنعت بیمه است.
شاخص «شکایات» در بیمه تعاون مهمترین بخش گزارش بیمه مرکزی به سرعت رسیدگی به شکایات می‌پردازد. همانطور که در این گزارش آمده است، شرکت بیمه تعاون در سال 1398 نسبت به 9 روز در سال گذشته به طور میانگین ظرف مدت یک روز به شکایات رسیده رسیدگی و نتیجه را اعلام کرده است. کاهش 8 روزه رسیدگی به شکایات و رساندن آن به کمترین حد ممکن، این شرکت را شاهد وضعیت «بسیار مطلوب» در شاخص مذکور قرار داده است.
مشارکت؛ رضایت بخش ترین در میزان خسارت دریافتی
پایگاه خبری رکنا در گزارشی به بررسی سریع ترین و بهترین شرکت های بیمه برای پرداخت خسارت پرداخت و مطلبی را برای آن تهیه کرد.
در این گزارش و بر اساس تحقیقات انجام شده، بیان شده است که میزان رضایت مصرف کنندگان بیمه از میزان زیان دریافتی در سال گذشته معادل 3.388 از 5 بوده است که این درصد پایین بیانگر آن است که سایر علیرغم اهمیت رضایت مالی بر عوامل ، بسیاری از شرکت های بیمه در این زمینه رفتار غیرمنصفانه ای دارند.
همچنین در این گزارش آمده است: «در صورت تمایل مصرف‌کنندگان به خرید بیمه شخص ثالث یا بیمه بلایای طبیعی، بیمه تعاون با بیش از 31 مرکز پرداخت خسارت و 701 نمایندگی در سراسر کشور رضایت‌بخش‌ترین بیمه‌گر است.» زمینه پرداخت خسارت».
درود از «بیمه تعاون» به فارسی زبانان
سالها پیش در جریان مبادله پلاک خودروها این سوال مطرح شد که اگر یک گردشگر خارجی در ایران تصادف می کرد و فارسی نمی دانست چگونه می توانست پلاک خودرویی را که روی آن حروف فارسی و اعداد نوشته شده بود بخواند؟برو؟ ?
البته این مشکل حل نشد و در عجیب ترین حالت فقط پلاک خودروهای دیپلماتیک و سیاسی با ترکیب حروف انگلیسی و اعداد فارسی تولید شد!
چندی پیش یکی از این مخاطبان رسانه ای با یک گردشگر خارجی تصادف کرد و خواستار تماس با شرکت بیمه و پیگیری موضوع شد. طبیعتاً شخص آسیب دیده با شماره پست صوتی شرکت تماس گرفت، اما مرکز تماس نتوانست به زبانی غیر از فارسی پاسخی دریافت کند!
موضوعی که منجر به بررسی رسانه ای عملکرد واحدهای ارتباط با مشتریان شرکت های بیمه در برخورد با مشتریان خارجی شد.
این تحقیق نشان می دهد که مرکز تماس شرکت بیمه تعاون به دو زبان «انگلیسی و ترکی»، مرکز تماس شرکت بیمه حافظ به دو زبان «انگلیسی و دری» و مرکز تماس بیمه اتکایی ایرانیان مجهز شده است. شرکت مجهز به “انگلیسی” مجهز به مراکز تماس سایر شرکت های بیمه به همراه ناظر صنعت فقط به زبان فارسی می توانند تماس بگیرند.
تولید محتوای با کیفیت و تعامل بالا با کاربران
در نظرسنجی انجام شده توسط کامپرس در خصوص شبکه اجتماعی اینستاگرام شرکت های بیمه، شرکت بیمه تعاون در بین تمامی شاخص های «تعداد لایک خوب»، «تولید محتوای با کیفیت» و «نسبت نظرات به تعداد کاربران» رتبه بندی شده است. یکی .
بر اساس این گزارش، بیمه حافظ و بیمه عمر خاورمیانه و همچنین بیمه تعاون بیشترین لایک را از کاربران دریافت کرده و بیشترین نظرات مثبت را از کاربران دریافت کرده است.
همچنین در این گزارش حاکی از آن است که صفحه اینستاگرام شرکت بیمه تعاون به دلیل تولید محتوای باکیفیت 8.1 درصد بیشتر از سایر شرکت های بیمه لایک شده است.
از سوی دیگر، در بررسی مقایسه ای نسبت تعداد نظرات به تعداد کاربران در پست های منتشر شده شرکت های بیمه، شرکت بیمه تعاون به عنوان دومین شرکت تعاملی با کاربران شناخته شد.
رشد 195 درصدی سایت بیمه تعاون در نظام رتبه بندی جهانی
در اهمیت رتبه الکسا می توان به اعتبار بالای سایت و البته اعتماد کاربران اشاره کرد. بر این اساس داده های چهار ساله منتشر شده توسط الکسا نسبت به سایت بیمه تعاون مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت که رشد 98.195 درصدی را نشان می دهد.
تجزیه و تحلیل داده ها همچنین نشان می دهد که وب سایت شرکت بیمه تعاون در سال گذشته رتبه خود را 69.5 درصد ارتقا داده است که به خوبی نشان دهنده اعتماد خوب کاربران به مطالعه مطالب منتشر شده در سایت است. یک سرنخ مهم داده های اضافی برای پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی مشتریان دارد.
شایان ذکر است که بر اساس رتبه بندی الکسا، رتبه سایت بیمه تعاون در مهر ماه 1396 427 هزار و 26 بوده و در مهر ماه سال 1400 با افزایش روند بهبودی این رتبه به 162 هزار و 586 رسیده است.
گزارش رویداد رسانه ای
از تاریخ 31 آبان 1392 که اولین مطلب در سایت بیمه تعاون منتشر شد، تا به امروز در مجموع 852 مطلب در قالب گزارش، خبر، مصاحبه، مقاله و اطلاعیه منتشر شده است. 49 مطلب در سال 2014; 57 مطلب در سال 2015; 48 مطلب در سال 2016; 43 مطلب در سال 2017; 28 مطلب در سال 2018; 71 مطلب در سال 2019; 441 مطلب در 1400 و 103 مطلب در 5 ماهه اول سال 1401.
به گزارش سامانه مانیتورینگ نیوز
سامانه رصد اخبار از اردیبهشت ماه 1400 در بیمه تعاون فعال بوده و بر اساس اطلاعات موجود تا 26 مرداد 1300 بیش از 11 هزار و 47 خبر سایت بیمه تعاون در حدود 340 رسانه بازنشر شده است.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.