گنج خانلو: اگر فوتبال ما قهرمان جهان شود، دوچرخه سواران ما هم در تور دو فرانس رکاب خواهند زد.


محمد گنج خانلو گفتبیا بریم با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، وی درباره وضعیت خود گفت: تمریناتم را برای حضور در مرحله دوم لیگ انجام می دهم و پس از آن بازی های کشورهای اسلامی را پیش رو داریم. آمادگی من خوب است اما مسابقاتی که در داخل کشور برگزار می شود به گونه ای است که فردی که بیشتر آماده می شود ممکن است قهرمانی را کسب نکند و کسی که سطحش کمی کمتر است بهترین نتیجه را بگیرد.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات داخلی در کشورهای دیگر گفت: به عنوان مثال در ژاپن مسابقاتی برگزار می شود که نفر اول از پول ما 40 میلیارد جایزه می گیرد بنابراین انگیزه شرکت کنندگان بسیار بالاست. شرط بندی نیز در این مسابقات انجام می شود و از این رو حساسیت مسابقات بالاست. باید به مسابقات در کشور ما آنقدر اهمیت داد که همه با تمام توان و شجاعت خود بیایند.

* فقط اردو زدن برای کشورهای اسلامی کارساز نیست/ اگر مدال می خواهند باید امکانات بدهند.

این ملی پوش دوچرخه سوار درباره حضور کشورهای اسلامی در ورزش گفت: کشورهای خوبی در این مسابقات شرکت می کنند. مثلاً دونده اندونزیایی که من در مسابقات قهرمانی آسیا سبقت گرفتم. جام جهانیان نایب قهرمان دوم شد و در این مسابقات نیز حضور خواهد داشت.بیا کشورها قزاقستان، مراکش و ترکیه بازیکنان خوبی دارند. من تا حدودی شرایط مسابقه را می دانم، اما … به هر حال روز مسابقه و نحوه آماده سازی ما نیز مهم است.

گنج خانلو درباره اینکه آیا کمپ خواهید داشت یا خیر، گفت: صرف داشتن کمپ نتیجه ای ندارد. الان تجهیزات ما قدیمی است و نمی دانیم برنامه ای برای ارتقای تجهیزات وجود دارد یا خیر. نمی دانیم مدال می خواهند یا مثلاً فقط مشارکت. اگر نتیجه را بخواهند با این امکانات میسر نمی شود. نظر خودم این است که اردو زدن فایده ای ندارد و فقط باید در مسابقات تدارکاتی شرکت کنیم تا تیم بهتر آماده شود.

* هر وقت فوتبال قهرمان جام جهانی می شود، دوچرخه سوار ایرانی هم به تور دو فرانس می رود!

وی در مورد اینکه آیا این روزها تور دوفرانس را دنبال می کند، گفت: بله مسابقات را تماشا و دنبال می کنم. سطح مسابقه آنقدر خوب است که تماشای آن لذت بخش است، چه برسد به سوار شدن.

دوچرخه سوار قومی درباره اینکه چگونه یک دوچرخه سوار می تواند در این مسابقات شرکت کند، گفت: هر زمان که فوتبال ما قهرمان جام جهانی می شود، دوچرخه سواران ایرانی نیز در تور دو فرانس شرکت می کنند. با این شرایط رسیدن به آنجا برای دوچرخه سوار کشورمان بسیار سخت است. اگر بخواهیم در تور دو فرانس باشیم باید بودجه دوچرخه سواری ما 100 میلیارد باشد و دوچرخه سواران فقط در اروپا باشند. استعدادهای خوبی داریم و فقط کمبود امکانات و رقابت آزارمان می دهد.

* اگر نتیجه می خواهیم باید مثل والیبال عمل کنیم.

وی افزود: باید مانند والیبال روی استعدادها سرمایه گذاری کنیم و بعد از چند سال نتیجه بگیریم. ما باید به جلو نگاه کنیم و به طور مستمر در مسابقات شرکت کنیم. با اینکه امکانات نداریم اما دوندگان را به مسابقات آسیایی می فرستیم که کل بودجه فدراسیون ما در یک سال تمام می شود. بنابراین ما نشان دادیم که استعداد وجود دارد و فقط باید از آن حمایت کرد.

انتهای، آخر پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.