گینگریچ: بایدن دومین بدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نیوت گینگریچ، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا و از جمهوری خواهان این کشور، سه شنبه شب در تهران جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را «دوم» خواند. بدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا

گینگریچ به فاکس نیوز گفت: «فکر نمی‌کنم این عادلانه باشد که بگوییم او (ادن) بدترین رئیس‌جمهور است. فکر می کنم بوکانی که ما را وارد جنگ داخلی کرد، هنوز هم آن عنوان را دارد. اما منصفانه است که بگوییم بایدن می‌تواند دومین رئیس‌جمهور بدترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا باشد، حداقل از نظر نفوذ مخربش.»

وی با انتقاد از وضعیت اقتصاد آمریکا و سیاست خارجی دولت بایدن گفت: اولاً اینکه نمی توانید شیر خشک برای بچه تهیه کنید، نمی توانید پول بنزین را بپردازید و نمی توانید غذا داشته باشید، مضحک نیست. می تواند بخرد و گناه بر گردن آن است. در شهر خود برخیزید… اما دوم، این دنیای واقعی است که کاخ سفید آن را درک نمی کند. جهان بسیار گران و خطرناک شده است و به نظر می رسد بایدن نمی داند که در اطرافش چه می گذرد.

نظرسنجی های اخیر در ایالات متحده نشان می دهد که تنها یک چهارم رأی دهندگان آمریکایی می گویند که مدیریت تورم بایدن را تایید می کنند، موضوعی که به محبوبیت کم رئیس جمهور می افزاید.

در نظرسنجی جدید IBS News / Ipsus که یکشنبه منتشر شد، تنها 28 درصد از رای دهندگان آمریکایی گفتند که عملکرد بایدن در مورد تورم را قبول دارند و 27 درصد موافق بودند که او افزایش قیمت بنزین را افزایش دهد.

بایدن در حزب خود بسیار بهتر بود، به طوری که 56 درصد دموکرات ها مدیریت تورم او را تایید کردند و 51 درصد قیمت بنزین را تایید کردند.

در همین نظرسنجی، 37 درصد از پاسخ دهندگان عملکرد بایدن در بهبود اقتصادی را تایید کردند، رقمی که در چند ماه گذشته نسبتاً ثابت بوده است، اگرچه نسبت به سال قبل 16 درصد کاهش داشته است. در جولای 2021، 53 درصد بایدن عملکرد او را در بهبود اقتصادی تایید کرد.

محبوبیت بایدن از ماه اوت به دنبال خروج غیرقانونی و غیرمسئولانه نیروهای آمریکایی از افغانستان به شدت کاهش یافته است. در پایان ماه می (ماه گذشته)، بایدن کمترین میزان محبوبیت خود را با 36 درصد ثبت کرد.

نتایج جدید محبوبیت بایدن منعکس کننده تأثیر مستقیم اقتصادی افزایش قیمت بنزین و مواد غذایی بر مصرف کنندگان آمریکایی است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.