یاسوج / مافیا چگونه بر واقعیت میدان میوه غلبه کرد؟


به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج؛ نیم قرن بعد از اینکه شهر یاسوج در نهایت به عنوان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تاسیس شد، باغ میوه مرکز استان نیز راه اندازی شد تا یاسوج نیز مانند 30 مرکز استانی دیگر ایران دارای مزارع میوه و تره بار باشد.

اما شرایط اینجا در ایران با همه جا فرق می کند، بنابراین از شهرداری گرفته تا مسئولان استانی صنعت، تجارت و جهاد کشاورزی، بسیاری از مسئولان و دست اندرکاران دست به دست هم دادند و تا زمانی که مافیای میوه در یاسوج شکل نگرفت، میوه کاشته نشد. و امروز نمی شود ثمره را به راحتی از چنگال مافیا بیرون آورد.

مافیایی که زاغه های شهری و نقطه به نقطه را کنترل می کند، کار مافیای میوه شده است.

مافیایی که در چند ماه اخیر نگذاشته است میدان میوه نفس بکشد و البته وعده های مسئولان برای حمایت از میدان میوه فقط شعار و حرف است.

مأمورانی که در ابتدا با شور و شوق از حمایت از باغ می گفتند اما اکنون تعهدات همکاری خود را به کلی فراموش کرده اند و نشان داده اند که تنها یک راه برای حل مشکلات استان وجود دارد و همین مدت کوتاه کافی است و در درازمدت به وعده هایشان عملی خواهد شد. کلمات فقط یک شعار هستند.

حقایق میوه سرمایه گذار

در کنار این باید به بی توجهی میدان میوه نیز اشاره کرد که نتوانست زیرکانه در برابر مافیای میوه کار کند در حالی که اگر عملکرد بهتری داشت مردم یاسوج در مقابل این مافیا در کنار آنها قرار می گرفتند.

قابل ذکر است که مسئولان میدان میوه گفته اند که اگر غرفه های درون شهری آنها عملکرد بهتری داشته باشد، میوه ها را با قیمت استاندارد و مناسب در سطح شهر توزیع می کنند و در ذهن خود سوله ای را تصور می کنند.

و چنان شد که مردم بار دیگر به سمت مخالف پناه بردند، میدان اوج می گرفت و مافیا به قول خودشان کاسه و دیگ جمع می کردند.

در سمت راست میدان میوه نه میوه استاندارد و نه میوه ارزان و نه رنگ دیده می شود که اگر این شرایط رعایت می شد امروز شاهد ادامه مافیای میوه در یاسوج نبودیم.

فعالان قابل توجه میدان میوه؛ خیلی دیر نشده

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.