یک برنامه رادیکال برای احیای SoHo مبتلا به اپیدمی: حذف اتومبیل ها

یک برنامه رادیکال برای احیای SoHo مبتلا به اپیدمی: حذف اتومبیل ها


در حالی که بخش هایی از منهتن در ماه های اخیر علائم بهبودی همه گیری را نشان داده اند ، هیچ بحثی وجود ندارد که ضررهای اقتصادی پایداری به شهر وارد شود که سال ها طول می کشد تا برخی از محله ها بهبود یابند. مهمترین آنها Soho است ، یکی از ثروتمندترین شهرها ، یک منطقه تجاری که در ماه های اولیه همه گیری تبدیل به یک شهر ارواح شد.

از دست دادن گردشگری بین المللی منجر به بسته شدن بیش از 40 فروشگاه – بیش از 30 درصد از کل مشاغل منطقه – و بیش از یک چهارم دفاتر در حال حاضر خالی است. همانطور که نیویورک تایمز اخیراً بیان کرده است ، “هیچ منطقه تجاری در شهر آمریکا ممکن است بیشترین آسیب را از ویرانی مالی ناشی از همه گیری ندیده باشد.” اما برخی از گروه های محلی این را فرصتی منحصر به فرد برای تجسم مجدد محله می دانند تا هم باعث بهبود آن شود و هم در سالهای آینده به آن رونق دهد – با در نظر گرفتن فضاهای پیاده بیشتر برای مردم محلی و گردشگران.

ابتکار SoHo Broadway ، BID ، که بخشی از منطقه از جمله برادوی بین هوستون و کانال را در بر می گیرد ، طرح “نمای کلی جهان” (همراه با طرح های خیابانی و استراتژی های Carpe) را پیشنهاد کرد که ترافیک محله را کاهش داده و این محدوده را تغییر می دهد. برادوی به مسیر پیاده اتوبوس و دوچرخه. افزایش سطح پیاده رو و امکانات عابرین پیاده (شامل صندلی ها) در امتداد برادوی و بروم. و ایجاد میدان های عمومی در امتداد خیابان پرینس و خیابان هوارد.

به گفته مارک دکوس ، مدیر اجرایی ابتکار Soho Broadway ، برادوی باید ترافیک زیادی را انجام دهد – از تونل هلند ، وسایل نقلیه محلی ، تحویل ، اتوبوس و غیره. بنابراین این طرح متمرکز بر تغییر مسیر ترافیک غیر محلی در حومه “فوق بلوک” است که SoHo ، NoLita و Little Italy را تشکیل می دهد.

دکوس می گوید: “خیابان هایی در اطراف این ساختمان فوق العاده وجود دارد که برای تردد در آن طراحی شده است ، اما محله های داخل ساختمان بزرگ محله های محلی هستند.” “خیابان پرنس یک خیابان یک خطه است. برادوی یک خیابان یک خطه است. این جاده برای رسیدگی به ترافیک منطقه ای که نیاز به رفت و آمد در شهر بالا ، مرکز شهر یا در سراسر شهر دارد طراحی نشده است. و با فیلتر کردن این ترافیک ، که ما فکر می کنیم با با رویکرد قابل اعتماد ، ما می توانیم برخی از فضاهای عمومی واقعاً عالی را در همسایگی خود در امتداد برادوی ایجاد کنیم که به برخی از مسائل قدیمی در مورد ازدحام ترافیک ، پیاده روهای ازدحام و عملیات تجاری بپردازد. “

تظاهرات نحوه منحرف شدن ترافیک در اطراف “توده فوق العاده”

فلش

تظاهرات نحوه منحرف شدن ترافیک در اطراف “توده فوق العاده”

ابتکار سوهو برادوی

یکی از تجسم برنامه آنها منطقه در برادوی نزدیک و بالای خیابان 23 در منهتن بود ، جایی که شهر ترافیک را منحرف کرده است: “اگر اکنون به خیابان 23 ، خیابان 23 و شمالی و جنوبی بروید ، عابران پیاده ای واقعاً جالب وجود دارد که واقعاً برای آنها اتفاق می افتد. در درجه اول از طرح خیابان های باز و ایجاد یک میدان عمومی استفاده شود. “

این طرح در حال حاضر از رئیس جیل بروئر ، رئیس منطقه منهتن پشتیبانی می کند ، که می گوید “این دقیقاً همان نوع طراحی آینده نگرانه سوهو برادوی است که همیشه به آن نیاز داشت ، اما به ویژه هنگامی که ما شروع به بهبودی از همه گیری می کنیم ، بسیار مهم است.”

دیجی ویلیامز ، سرپرست توسعه کسب و کار Boxed ، خرده فروش آنلاین با دو دفتر در SoHo ، معتقد است که این طرح می تواند به تسریع روند احیای تجاری محله کمک کند: “ما زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد اینکه دفاتر ما باید در کجا و در حال رشد باشیم – می کنیم. آیا این محله ای است که مردم می خواهند به آن بروند و فروشندگان و شرکای تجاری ما می خواهند بروند؟ ” “ما به همین دلیل در هشت سال گذشته در SoHo بوده ایم. برای من ، برنامه چشم انداز این است که این مکانی است که ما می توانیم در آن بمانیم ، جایی که مردم مفتخر هستند به آن خانه می گویند ، جایی که مردم می توانند سخت کار کنند اما بعد بیرون باشند و در تعطیلات از وقت خود لذت ببرند. “

برای مشاهده SoHo BID در برادوی بین هوستون و کانال مشاهده کنید

برای مشاهده SoHo BID برای برادوی بین هوستون و کانال مشاهده کنید

فلش

برای مشاهده SoHo BID برای برادوی بین هوستون و کانال مشاهده کنید

ابتکار سوهو برادوی

پیدایش این طرح با انتشار گزارش Envision SoHo/NoHo ، که تعدادی از مسائل مربوط به کیفیت زندگی را که باید مورد توجه قرار گیرند ، در سال 2019 مشخص کرد.

سپس در دوران همه گیری ، با بسته شدن فروشگاه ها و ماندن مردم در خانه ، “ما آن لحظه را به طور عمیق در مورد مسائلی که در گزارش Envision SoHo/NoHo مشخص شده بود ، فکر کردیم: کمبود فضای سبز ، کمبود فضای باز ،” گفت دیکوس به شهر واقعاً با استفاده از فضای عمومی و پتانسیل دگرگون کننده آن لحظه دست و پنجه نرم می کرد ، حتی با ظهور خیابان های باز شدیدتر. “در اینجا یک فرصت بسیار منحصر به فرد وجود داشت که محله را بر پایه ای مستحکم برای رشد پایدار در آینده ، از طریق بهبود و فراتر از آن ، قرار داد.”

این طرح علاوه بر پرداختن به مسائل مربوط به ترافیک و عابران پیاده ، فرصت های جدیدی را برای ایجاد امکانات رفاهی در محله ایجاد می کند که “تاریخ فرهنگی غنی آن ، به ویژه در هنرها” را تکمیل می کند. با در اختیار گرفتن این پارکینگ ها و فراهم آوردن امکانات رفاهی ، این امکان را برای ایجاد مکان ایجاد می کند. هنر عمومی در محله.

دیکوس خاطرنشان کرد که این طرح مستقل از تلاش های شهر برای تجدید منطقه SoHo و NoHo ، مناطقی که از اوایل دهه 1970 تحت بازتوزیع مجدد عمده ای قرار نگرفته اند ، تدوین شده است. دولت دو بلاسیو به دنبال افزودن هزاران آپارتمان جدید ، از جمله صدها واحد مسکونی مقرون به صرفه ، در منطقه ای عمدتا سفیدپوست (طبق آمار سرشماری اخیر 80 درصد سفیدپوست) است و اجاره خانه ها 60 درصد بیشتر از متوسط ​​در منهتن است.

نمایی از خیابان بروم

نمایی از خیابان بروم

فلش

نمایی از خیابان بروم

ابتکار سوهو برادوی

همانطور که انتظار می رفت ، طرح محدودیت مجدد باعث واکنش برخی از مردم محلی شده است که می خواهند محله را همانطور که هنوز است حفظ کنند و مشخص نیست که این طرح ، که ماه ها توسط شهر مورد بررسی قرار گرفته است ، از حمایت کافی در شورای شهر برخوردار است یا خیر. آی تی. اما در هر صورت ، دیکوس گفت که چشم انداز آنها برای SoHo ، که قبل از اعلام محدودیت مجدد شهر آغاز شد ، “در صورت وقوع آنها” مکمل این تغییرات است “.

با این حال ، مقاومت برخی افراد در برابر تغییر اجتناب ناپذیر است ، چه ساکنان در حال مرگ در برابر آسمان خراش ها و چه رانندگان حاضر به واگذاری پارکینگ خود نباشند. این واقعیتی است که هر گروهی برای تصور مجدد استفاده از فضاهای عمومی با آن روبرو خواهد شد و این منجر به دعوا در محله های سراسر شهر شده است ، خواه در مورد غذاخوری در فضای باز یا در خیابانهای “هرج و مرج” باز.

دکوس گفت: “من فکر می کنم تغییر همیشه دشوار است و دیدگاه های متنوعی در هر محله وجود دارد ، اما هدف این طرح این است که این محله برای همه بهتر شود ، از جمله کسانی که در آنجا زندگی می کنند ، در آنجا کار می کنند و بازدید می کنند.” “اگر امروز به SoHo می آیید ، اغلب ترافیک زیادی وجود دارد و ساکنان آن را دوست ندارند. ما از بوق زدن شکایت می کنیم ، از کند شدن سرعت شکایت می کنیم. بسیاری از شکایات وجود دارد ، درست است؟ برنامه ما به دنبال این است که به این مسائل بپردازید – ما فضای سبز ، هنر عمومی را اضافه خواهیم کرد و جریان عابر پیاده بهتری را ایجاد خواهیم کرد. من خوشبین و خوش بین هستم که همه ذینفعان SoHo این طرح را بهتر از وضعیت موجود دوست خواهند داشت. “

ویلیامز که شرکت Boxed دارای بیش از 100 کارمند در SoHo است ، برای آینده محله به عنوان یک منطقه تجاری و مسکونی بسیار مهم است ، می گوید: “من فکر می کنم هر زمان که پیشنهاد جدیدی می دهید ، مردم کمی می ترسند.” او گفت. “مردم از تغییر می ترسند ، اما اگر شما تغییر نکنید ، در نهایت عقب می افتید. چگونه مردم خرید می کنند ، کار می کنند و زندگی می کنند ، و من خوشحالم که می بینم SoHo در این باره فکر می کند و تلاش می کند تا بر اساس آن کار کند. زیرا اگر شما این کار را نکنید تو ، برمی گردی و تو را پشت سر می گذاری. “

در حال حاضر ، ابتکار SoHo Broadway به دنبال دریافت بازخورد جامعه در مورد این طرح ، صحبت با شهردار و اعضای شورای شهر در مورد چگونگی توسعه آن ، و تکمیل مطالعات ترافیک و پارکینگ خواهد بود. در همین حال ، یک پروژه آزمایشی عمومی موقت در خیابانهای پرینس در روزهای شنبه در ماه اکتبر با نام مستعار “شاهزاده کوچک پلازا” وجود خواهد داشت. روزهای شنبه در خیابان پرینس ، بین برادوی و خیابان مرسر اجرا می شود و به روی تردد وسایل نقلیه بسته می شود.

شنبه گذشته تصویری از خیابان پرنس دوباره تصور شد

شنبه گذشته خیابان پرینس دوباره تصور شد

فلش

شنبه گذشته خیابان پرینس دوباره تصور شد

براندون زیمرمن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *