یک گزارش فاش می کند که دو بلاسیو از منابع عمومی در دوران ناموفق ریاست جمهوری سوء استفاده کرده است

یک گزارش فاش می کند که دو بلاسیو از منابع عمومی در دوران ناموفق ریاست جمهوری سوء استفاده کرده است


بر اساس گزارش جدید اداره تحقیقات ، شهردار بیل دو بلازیو به طور مرتب از منابع عمومی در مبارزات ناموفق ریاست جمهوری خود و زندگی شخصی فرزندانش سوء استفاده کرده است.

این گزارش 47 صفحه ای نشان می دهد که مالیات دهندگان شهر با وجود قوانین مشخصی که مانع استفاده از منابع برای فعالیت های سیاسی می شود ، در طول پیشنهاد شهردار در کاخ سفید در سال 2019 نزدیک به 320 هزار دلار برای هزینه های امنیتی شهردار هزینه کردند. د بلاسیو تا کنون از جبران خسارت شهر خودداری کرده است ، نقض احتمالی اخلاق که می تواند شایعات فرمانداری وی را از بین ببرد.

تحقیقات دو ساله همچنین طیف وسیعی از نقض های اخلاقی مربوط به جزئیات امنیتی شهردار را آشکار کرد. در یک مورد ، از یک ماشین پلیس و چند افسر NYPD برای کمک به دختر د بلاسیو ، کیارا استفاده شد تا از آپارتمان سانست پارک خود به عمارت گراسی نقل مکان کند. بازرسان این حادثه را “سوء استفاده از منابع NYPD برای منافع شخصی” توصیف کردند.

اعضای نگهبان همچنین رانده شدن دانته دو بلاسیو ، پسر شهردار ، در محل کار خود در بروکلین و کالج در نیوهیون بودند. در حالی که فرزندان شهردار از امنیت برخوردار هستند ، تحقیقات شواهد کمی یافتند که این سفرها مربوط به حفاظت از وی بوده است.

مارگارت گارنت ، کمیسر DOI در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “در عمل ، امنیت در درجه اول یک نگهبان نیست ، در درجه اول برای دانته.” یا امنیت خوبی نیست ، یا دولت خوبی نیست ، یا هر دو ».

به گفته گارنت ، تیم امنیتی نیز برای بررسی اموال شخصی شهردار در بروکلین اعزام شده است – معادل فرستادن رئیس جمهور سابق ترامپ به سرویس مخفی برای نظارت بر هتل هایش.

بیشتر بخوانید: ترامپ و دو بلاسیو یک ویژگی مشترک دارند: مالیات دهندگان هزینه های ایمنی کمپین خود را تأمین می کنند

این گزارش همچنین می تواند پیامدهای جنایی برای رئیس امنیت شهردار ، بازرس NYPD ، هوارد ردموند داشته باشد ، که ادعا شده است “با تخریب تلفن خود و امتناع از تحویل پرونده ها” مانع این تحقیقات شد و قصد داشت این تحقیقات را خنثی کند.

گارنت گفت رفتار او به دفتر دادستان منطقه منهتن ارجاع داده شده است. سخنگوی NYPD نگفت که آیا ردموند هنوز کار می کند یا خیر.

دانیل فلسون ، دبیر مطبوعاتی دو بلاسیو در بیانیه ای این تحقیقات را “گزارشی نادرست ، بر اساس مفروضات نامشروع و دیدی ساده لوحانه از چالش های امنیتی پیچیده ای که امروز مقامات منتخب با آن روبرو هستند” نامید.

وی افزود: “این بر عهده کارشناسان اطلاعاتی و امنیتی است که تصمیم بگیرند چگونه شهردار و خانواده اش را در امان نگه دارند ، نه بازرسان غیرنظامی.”

این اولین بار نیست که یک رهبر شهر نیویورک به دلیل استفاده از رانندگان مالیاتی که توسط مالیات دهندگان تأمین می شود مورد بازبینی قرار می گیرد. در اوایل سال جاری ، اندرو کوئومو فرماندار سابق به دلیل استفاده از سربازان دولتی برای اولویت بندی آزمایش های کووید برای خانواده اش مورد انتقاد قرار گرفت.

در حالی که این گزارش اجازه می دهد قوانین مربوط به امنیت فرزندان شهرداران به طور ضعیف تعریف شده باشد ، اما اشاره می کند که هیئت مناقشه های منافع ممنوعیت آشکاری در مورد استفاده از منابع شهری برای فعالیت های سیاسی وضع کرده است.

این شورا باید تعیین کند که آیا دو بلاسیو موظف است 319،794 دلار هزینه شهری برای هزینه سفر برای جزئیات امنیتی آن در دوره مقدماتی ریاست جمهوری به شهر بازپرداخت کند.

به گفته دبیر مطبوعاتی دو بلاسیو ، این شهر در حال حاضر از تصمیم هیئت مدیره قبلی در مورد هزینه های مربوط به مبارزات انتخاباتی تجدیدنظر می کند و هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

استعلامات به هیئت مدیره عودت داده نمی شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *