۲۰ اکیپ، برداشت غیرمجاز آب از زاینده‌رود را کنترل می‌کنند


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی آب منطقه‌ای اصفهان، حسن ساسانی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان اظهار داشت: با توجه به لزوم حفاظت و صیانت از رودخانه زاینده‌رود به ویژه در بازه بازگشایی و به منظور رسیدن آب به بهترین نحو به کشاورزان ۱۶ اکیپ عملیاتی گشت همچون گذشته مسؤولیت شناسایی و برخورد قانونی با متخلفان برداشت غیرمجاز آبی را در سراسر مسیر رودخانه در دستور کار خود قرار داده‌اند.

وی افزود: علاوه بر ۱۶ اکیپ گشت عملیاتی، اکیپ میراب‌ها در قالب ۴ تیم در لنجان، مبارکه و اصفهان برای جلوگیری از برداشت غیرمجاز آب در ۲۳ نهر مبارکه، ۳۳ نهر لنجان و ۴ نهر اصفهان فعال هستند.

ساسانی بیان کرد: با توجه به اهمیت رساندن آب به زمین‌های زراعی شرق اصفهان، اکیپ‌های جوشکاری، بیل مکانیکی و کامیون کمپرسی نیز اکیپ‌های حفاظت از رودخانه را همراهی می‌کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه بازرسی مداوم، کنترل و بررسی مسیرهای رودخانه از وظایف این گروه‌ها است، گفت: ۷ سر دهانه مدرن انهار در مبارکه و زرین‌شهر طی این دوره از آبیاری ساخته شد، ساخت این سر دهنه‌ها جهت بهبود در سرعت انتقال آب به پایین دست اهمیت زیادی دارد.

وی خاطرنشان کرد: تمامی این اکیپ‌ها با نهایت تلاش و حساسیت به طور مستمر و طی ۲ شیفت در ۲۴ ساعت شبانه‌روز حفاظت رودخانه زاینده‌رود را به عهده دارند.

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/ح/ 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید