10 واقعیت جذاب با اشاره به اسپرسو

اسپرسو در تمام دنیا شناخت دارد. نوشیدنی های زیادی {وجود ندارد} کدام ممکن است عشق را انتخاب کنید و انتخاب کنید فداکاری اسپرسو را القا تدریجی. به معنای واقعی کلمه هستند اسپرسو بعد اجتناب کرده اند آب دومین نوشیدنی پرمصرف در این کره خاکی است. ساده کافی است آن را در شبکه جستجو کنید – خواستار Google برای “اسپرسو” تقریباً 175,000,000 (مطمئنا، هزاران و هزاران!) نتیجه تحمیل می تدریجی. خب پس ضرر بی نظیر چیه؟ شاید برخی اجتناب کرده اند حقایق جذاب ارائه می دهیم سرنخ هایی بدهد:

1. سه خوردن کننده برتر اسپرسو در این کره خاکی آمریکایی ها، فرانسوی ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید آلمانی ها هستند. آنها تقریباً 65 نسبت اجتناب کرده اند اسپرسو مصرفی جهان را خوردن می کنند. خوردن سالانه جهانی اسپرسو بیش اجتناب کرده اند 400 میلیارد فنجان است را انتخاب کنید و انتخاب کنید همچنان در جاری انبساط است. در سال 2005، اسپرسو هفتمین صادرات کشاورزی قانونی در این کره خاکی اجتناب کرده اند تذکر قطعا ارزش آن را دارد بود.

2. تنها در آمریکا، ما روزانه 400 میلیون فنجان هر دو 35 نسبت کل جهان خوردن می کنیم. آمارها آرم می دهد کدام ممکن است 54 نسبت اجتناب کرده اند باند بزرگ شده روزانه فنجان اسپرسو می نوشند را انتخاب کنید و انتخاب کنید 25 نسبت تولید دیگری اجتناب کرده اند همه آمریکایی ها به طور معمول است اسپرسو می نوشند. این بدان معناست کدام ممکن است بیش اجتناب کرده اند سه چهارم بزرگسالان آمریکایی اسپرسو می نوشند.

3. پسران به ابعاد خانمها، اگر 9 تا حد زیادی، اسپرسو می نوشند. در سال 2000، خوب نظرسنجی توسط صفحه بحث سراسری اسپرسو آرم داد کدام ممکن است معمول خوردن اسپرسو برای باند کلی حدود 1.9 فنجان اسپرسو در روز برای پسران را انتخاب کنید و انتخاب کنید 1.4 فنجان در روز برای خانمها است. همراه خود این جاری، اگر ساده به خوردن کنندگان اسپرسو به نظر می رسید کنید، معمول خوردن آن به حدود 3.1 فنجان برای هر نفر در روز افزایش خواهد یافت.

4. اسپرسو به معنای واقعی کلمه هستند خوب میوه است را انتخاب کنید و انتخاب کنید روی چوب انبساط می تدریجی (اگرچه بیشتر اوقات آنها را گیاه می نامند). چوب اسپرسو برای عجله انبساط نمی کنند. به معنای واقعی کلمه هستند 5 سال اندازه می کشد به همان اندازه خوب درخت اسپرسو به بلوغ درست برسد. پس اجتناب کرده اند بلوغ، هر بوته اسپرسو بالغ حدود 5 کیلو دانه اسپرسو بی تجربه (برشته نشده) در سال ساخت می تدریجی. این باعث تبدیل می شود کمتر اجتناب کرده اند خوب کیلو دانه های اسپرسو پس اجتناب کرده اند برشته شدن به کف دست آید. برای تهیه خوب کیلو اسپرسو حدود 4000 دانه اسپرسو را انتخاب کنید و انتخاب کنید برای تهیه خوب فنجان اسپرسو حدود 50 دانه اسپرسو مورد نیاز است.

5. اگرچه سبک “محکم تر” است، با این حال رست های تیره به معنای واقعی کلمه هستند تشکیل کافئین کمتری نسبت به بریان های متداولیا روشن هستند. بدون در نظر گرفتن طول برشته شدن اسپرسو تمدید شده تر باشد، تیره تر تبدیل می شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید کافئین بیشتری در کل تکنیک می سوزد. به ترتیب، برخلاف تصور کلی، اسپرسو اسپرسو تشکیل حدود خوب سوم کافئین حال در یک واحد فنجان اسپرسو دم شده است. این به همان اندازه حدی به {این دلیل است} کدام ممکن است اسپرسو معمولاً اجتناب کرده اند دانه‌های مرغوب عربیکا ساخته می‌شود کدام ممکن است نسبت به دانه‌های روبوستا کدام ممکن است در متنوع اجتناب کرده اند ترکیب کردن‌های اسپرسو برای دم کردن معمول استفاده می‌شود، محتوای کافئین کمتری دارند. علاوه بر این در فرآیند دم کردن اسپرسو، آب تنها 20 به همان اندازه 25 ثانیه همراه خود تفاله های اسپرسو در تصمیم است را انتخاب کنید و انتخاب کنید کافئین کمتری نسبت به فرآیند هایی کدام ممکن است آب را برای تعدادی از دقیقه در تصمیم همراه خود تفاله ها قرار می دهند استخراج می تدریجی.

6. کاپوچینو خوب نوشیدنی اسپرسو ایتالیایی است کدام ممکن است اجتناب کرده اند اسپرسو، شیر جدید را انتخاب کنید و انتخاب کنید کف شیر تهیه تبدیل می شود. شناسایی ایتالیایی “کاپوچینو” اجتناب کرده اند رفتار بلند را انتخاب کنید و انتخاب کنید نوک نوک تیز هر دو کاپوچینو گرفته شده است کدام ممکن است شناخته شده به عنوان بخشی اجتناب کرده اند لباس سفارش کاپوچین روکش دار تبدیل می شود. در ایتالیایی، عبارت کاپوچینو علاوه بر این به اسپرسو اسپرسو ترکیب کردن هر دو روی آن همراه خود شیر کف شده هر دو خامه ردیابی دارد، از رنگ اسپرسو شبیه به رنگ لباس راهب کاپوچینی است. برخی نیز معتقدند کدام ممکن است این اصطلاح به جنبه‌ای اجتناب کرده اند اوج تونسوره (سفید) راهب اطلاق می‌شود کدام ممکن است همراه خود حلقه‌ای اجتناب کرده اند موهای اسپرسو‌ای احاطه شده است.

7. اصطلاح “جو” در اتصال همراه خود اسپرسو اجتناب کرده اند این واقعیت ناشی تبدیل می شود کدام ممکن است اسپرسو اجتناب کرده اند دیرباز نوشیدنی مورد کنجکاوی سربازان آمریکایی {بوده است}. شناخته شده به عنوان مثال، سربازان در نبرد خانه، جیره اسپرسو ای بدست آمده می کردند کدام ممکن است در آب را انتخاب کنید و انتخاب کنید روی شومینه کمپ دم می کردند. در کل نبرد جهانی دوم، به سربازان آمریکایی سهمیه اسپرسو بلافاصله گرفت را انتخاب کنید و انتخاب کنید به خوردن بخشها زیادی اسپرسو معروف بودند. اجتناب کرده اند آنجایی کدام ممکن است این سربازان به “جی آی جوز” معروف بودند، عبارت “فنجان جو” برای توضیح دادن خوب فنجان اسپرسو اقتباس شد.

8. کافئین ممکن است استقامت را انتخاب کنید و انتخاب کنید کار کردن ورزشی را افزایش بخشد. به همان اندازه سال 2004، کافئین در لیست داروها ممنوعه کمیته در سراسر جهان المپیک قرار داشت. ورزشکارانی کدام ممکن است بیش اجتناب کرده اند 12 میکروگرم کافئین در هر میلی لیتر ادرار (حدود 5 فنجان اسپرسو) سازنده بودند، اجتناب کرده اند ورزشی های المپیک محروم شدند. اگرچه کافئین اجتناب کرده اند آن نقطه اجتناب کرده اند لیست داروها ممنوعه بردن شده است، با این حال بحث را انتخاب کنید و انتخاب کنید جدل یکپارچه دارد از متخصصان با اشاره به اینکه خواه یا نه خوردن کافئین در روز کار کردن ممکن است به حداقل یک ورزشکار سود ناعادلانه ای بدهد هر دو خیر، اختلاف تذکر دارند.

9. 7-Eleven اجتناب کرده اند تمام محصولات بی نظیر شخصی، بیش اجتناب کرده اند هر عامل عکس اسپرسو معاصر دم کرده می فروشد — 1 میلیون فنجان در روز. این بیش اجتناب کرده اند 10000 فنجان اسپرسو در هر ساعت در {هر روز} اجتناب کرده اند سال است. اعداد کالا استارباکس حتی شگفت‌انگیزتر است. در حالی کدام ممکن است استارباکس تولید دیگری داده ها کالا شخصی را برای عموم چاپ شده نمی شود، تخمین زده تبدیل می شود کدام ممکن است روزانه بیش اجتناب کرده اند 4 میلیون نوشیدنی اسپرسو بفروشد.

10. اسپرسو ممکن است برای شما ممکن است مفید باشد! اسپرسو قابل انجام است اثربخشی مسکن‌ها را افزایش دهد، عوارض را تسکین دهد را انتخاب کنید و انتخاب کنید به نبرد همراه خود آسم کمک تدریجی، احتمالاً {به دلیل} نتایج مرتفع کافئین بر غدد فوق کلیوی. اسپرسو قابل انجام است خطر ابتلا به برخی بیشتر سرطان ها ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید بیماری پارکینسون را کاهش دهد. تحقیق فعلی آرم داده است کدام ممکن است کافئین بروز دیابت را به همان اندازه 54 نسبت در پسران را انتخاب کنید و انتخاب کنید 30 نسبت در خانمها کاهش می دهد. در پایان، نتایج محرک اسپرسو را انتخاب کنید و انتخاب کنید پتانسیل چربی سوزی آن در زمینه پزشکی آن را شناخته شده به عنوان وسیله ای برای کاهش ابتلا به بیماری قلبی خرس فشار مکان ها.

اسپرسو خوب نوشیدنی واقعا خارق العاده همراه خود سابقه ای تمدید شده را انتخاب کنید و انتخاب کنید طرفدارانی {در سراسر} جهان است. این 10 واقعیت تنها بخش فوق العاده کوچکی اجتناب کرده اند داده ها درمورد به اسپرسو را آرم می‌دهند کدام ممکن است بر هر جنبه ممکن اقامت – گذشته تاریخی، سنت، سلامت، ثروت، خرید و فروش، لذت را انتخاب کنید و انتخاب کنید غیره تأثیر می‌گذارد. جای سوال کردن نیست کدام ممکن است اسپرسو اینقدر هیبت را انتخاب کنید و انتخاب کنید شیفتگی را القا می تدریجی!