13 نفر در سیل در افغانستان جان باختند.


به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، وزارت مقابله با حوادث غیرمترقبه گروه طالبان تعداد کشته شدگان سیل اخیر در این کشور را اعلام کرد.

مولوی محمد نسیم حقانی، سخنگوی حوادث طبیعی طالبان گفت: بر اثر بارندگی شدید و جاری شدن سیل در مناطق مختلف افغانستان 13 نفر کشته و 20 نفر زخمی شدند.

وی همچنین گفت: سیل خسارت مالی هنگفتی به بار آورد که جزئیات دقیق آن اعلام می شود.

حقانی گفت: در دو روز گذشته سیلاب بیشترین خسارت را در ولایات وردک، پکتیا، ننگرهار، نورستان، پکتیکا و پروان وارد کرده است.

شاهراه جلال آباد – کابل نیز به دلیل آب گرفتگی در بسیاری از مناطق تخریب شده و تردد در این جاده مهم متوقف شده است.

پیش از این، مقام های طالبان اعلام کرده بودند که ده ها خانه مسکونی و صدها هکتار زمین زراعتی در نتیجه بارندگی شدید و جاری شدن سیل در پنجشیر تخریب شده است.

به گفته منابع محلی، سیل خسارات سنگینی را در شهرهای هسه یکم و آبشار پنجشیر وارد کرده و شاهراه عمومی این ولایت نیز بسته شده است.(ادامه مطلب)

بر اساس این گزارش ده‌ها هکتار از زمین‌های کشاورزی، منازل مسکونی، پل‌های گذرگاهی، کانال‌های آب و سدهای کوچک برق بر اثر سیل در این مناطق تخریب شده است.

در چند هفته گذشته افغانستان شاهد بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله و بارش شدید باران و برف بوده است.

به گفته مقامات دولت موقت افغانستان در نتیجه سیل و زلزله ویرانگر اخیر در این کشور 1900 نفر جان باخته، 2000 هزار نفر زخمی شده اند و هزاران مواشی و خانه ویران شده است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.