14000 شرکت کننده در جشنواره کتاب رضوی حضور دارند


به گزارش خبرگزاری فارس از الهام، صومیه حیدری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان الهام صبح امروز در اختتامیه یازدهمین جشنواره رضوی اظهار داشت: برنامه های معرفی سیره ائمه معصومین به ویژه امام رضا (ع) به وظایف خود را انجام دهند.

وی افزود: کتابخانه ها منبع و نعمت بزرگ فرهنگی در کشور هستند و تلاش می کنیم تا با استفاده از ابزار ارزشمند و معنوی کتاب که باعث سربلندی ایران و ایرانیان می شود، تفکر ناب اسلامی و اندیشه ایرانی را در جامعه ترویج دهیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان الهام خاطرنشان کرد: اگر اندیشه ها و اندیشه ها مبتنی بر سیره و از بهار پر فروغ ائمه اطهار (ع) باشد قطعاً زمینه ساز تداوم و سربلندی ایران اسلامی و اراده ما خواهد بود. کمک شگفت انگیز شوید.

حیدری تاکید کرد: یازدهمین جشنواره رضوی با هدف گسترش و ترویج فرهنگ ائمه اطهار به ویژه فرهنگ منور رضوی که مبتنی بر گسترش کتاب های سیره ائمه اطهار و فرهنگ کتابخوانی است، برگزار شد.

وی در ادامه گفت: با همکاری بنیاد بین المللی علمی و فرهنگی امام رضا(ع) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شناسایی و معرفی کتاب های فاخر مربوط به دوره یازدهم اقدام شد. فرهنگ اهل بیت(ع) از تیرماه سال گذشته آغاز شد و با اشاعه و ترویج گسترده فرهنگ مهدویت تا پایان آذرماه سال 1400 میلادی ادامه یافت.

حیدری تصریح کرد: 14452 نفر در استان در این جشنواره شرکت کردند که از این تعداد 224 نفر به صورت انفرادی و 16 نفر به عنوان اعضای خانواده و همچنین 5444 کودک و نوجوان و 8844 نفر در رده سنی بزرگسالان شرکت کردند.

وی افزود: این جشنواره که یک رویداد معنوی است در سطح شهرستان با حضور ائمه جمعه و مسئولان سطح شهرستان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های استان خاطرنشان کرد: هر ساله در اداره کل زندان ها جشنواره بین مددجویان در چهار گزینه برگزار می شود که نشان می دهد امور فرهنگی در زندان ها به خوبی انجام می شود.

حیدری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در پایان خاطرنشان کرد: سال گذشته با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان 150 نفر از کارکنان دستگاه های اجرایی در چهار بخش جشنواره شرکت کردند و 20 نفر برگزیده دوره آموزشی یک ساعته داشتند. تهیه شده بود.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.