20 ضرر 1 میلیارد ارز دیجیتال / کلاهبرداری در رسانه های اجتماعی در سال 2021 آغاز می شود


کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده گزارشی منتشر کرده است مبنی بر اینکه از ابتدای سال 2021 تاکنون 1 میلیارد دلار در بازار ارزهای دیجیتال اختلاس شده است. حدود نیمی از قربانیان گفتند که کلاهبرداری با یک تبلیغ، پست یا پیام در شبکه های اجتماعی آغاز شده است.

اکثر کسانی که مشکل را گزارش کردند از بیت کوین برای پرداخت به کلاهبرداران استفاده کردند و پس از آن تتر و اتر قرار گرفتند. میانگین ضرر هر نفر در این حادثه 2600 دلار بوده است. قربانیان معمولاً جوان هستند و افراد 25 و 40 ساله سه برابر بیشتر احتمال دارد که پول خود را از دست بدهند.

شبکه های اجتماعی و ارزهای دیجیتال فضای جدیدی را برای مجرمان سایبری ایجاد کرده اند و حدود 5575 میلیون از این کلاهبرداری ها در حوزه سرمایه گذاری های تقلبی بوده است. در این گزارش آمده است که از هر 10 دلاری که در کلاهبرداری های شبکه های اجتماعی گم شده اند 14 ارز دیجیتال بوده است. واتس اپ، اینستاگرام، فیس بوک و تلگرام شبکه های اجتماعی اصلی برای کاربران کلاهبرداری بوده اند.

کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده می گوید اقداماتی برای جلوگیری از تقلب انجام شده است. اولین قدم این است که از هر کسی که قول بازگرداندن دارایی ها را می دهد دوری کنید. هیچ تضمینی برای بازگشت سرمایه در ارزهای دیجیتال وجود ندارد.

علاوه بر این، کلاهبرداری های عاشقانه در گزارش های کاربران گزارش شده است. مصرف کننده متوسط ​​در این منطقه 10000 را از دست داده است.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.