3 رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن و مضرات مکمل های پروتئینی

3 رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن و مضرات مکمل های پروتئینی


افراد دارای اضافه وزن کارهای زیادی انجام می دهند مانند تغییر رژیم غذایی روزانه خود ، خوردن غذاهای مورد علاقه خود را متوقف کرده و به عنوان جایگزین غذاهای مغذی را شروع می کنند. آنها همچنین در باشگاه های بهداشتی و همچنین سالن های بدنسازی برای ورزش بررسی می کنند ، اما گاهی اوقات این کافی نیست. بنابراین ، آیا سعی می کنید رژیم های لاغری سریع مانند سایر افراد دارای اضافه وزن پیدا کنید؟

در اینجا 3 رژیم لاغری سریع وجود دارد که باید آنها را امتحان کنید. به سادگی درک فواید غذایی که می خورید ، پاسخ هایی را به شما ارائه می دهد که می تواند به شما کمک کند. شما نه تنها سریعتر وزن کم می کنید ، بلکه از نظر بدنی نیز تناسب اندام خواهید داشت. در اینجا 3 رژیم لاغری سریع وجود دارد:

1. شما باید یک رژیم غذایی روزانه برای رژیم روزانه خود داشته باشید. برای کاهش این مقدار ، باید برای همه اقلامی که مانند نوشیدنی مصرف می کنید ذخیره کنید. این اغلب مهم است تا بدانید در روز چه می خورید و چگونه کالری می خورید.

در صورت از دست دادن هدف خود ، مجله شما به شما انگیزه می دهد تا به مسیر اصلی خود بازگردید. وقتی فردی کالری بیشتری از نیاز خود می خورد ، بدنش به جای ذخیره کالری اضافی به چربی تبدیل می کند. فرد از این طریق وزن بیشتری اضافه می کند. وقتی بدن شما 3500 کالری اضافی جمع می کند ، میزان چربی ذخیره شده برابر با 1 پوند است.

2. همیشه باید از غذاهای شیرین ، فرآوری شده و چرب خودداری کنید. این غذاها سرشار از کالری هستند و اگر مقدار زیادی از آنها را مصرف کنید ، می تواند مشکلات سلامتی دائمی برای قلب و کبد شما ایجاد کند.

شما باید غذاهای طبیعی مانند سبزیجات برگ دار و میوه ها را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید. این غذاها به اندازه مواد معدنی مورد نیاز بدن شما دارای ویتامین هستند. همچنین به عملکرد صحیح سیستم گوارش شما کمک می کند.

سبزیجات برگ سبز

3. وعده های غذایی خود را به شش وعده غذایی کوچک تقسیم کرده و در ساعات خاصی در طول روز بخورید. شما همچنین می توانید میان وعده های سالم مانند هویج ، موز یا سیب دریافت کنید. یک وعده غذایی متعادل بخورید و وعده غذایی شما باید حاوی مقدار زیادی فیبر و پروتئین باشد.

3 رژیم غذایی سریع که در بالا ذکر شد به شما کمک می کند تا خداحافظی خود را در حفظ هدف کاهش وزن کوتاه کنید. مقالات ویژه ، همین امروز این رژیم ها را در رژیم های روزانه خود بگنجانید

پست مرتبط: گیاهان آیورودا و داروهای خانگی برای مبارزه با چاقی

بیش از سه ربع قرن ، دو “متخصص چاقی” این ایده را توضیح داده اند که پروتئین ها خوب هستند و کربوهیدرات ها برای سلامتی انسان مضر هستند. آنها باید به طور مداوم از رژیم غذایی با پروتئین بالا به عنوان یک رژیم غذایی مطمئن برای کاهش وزن پیروی کنند. شما آن را در انواع مختلف رژیم های پروتئین بالا – کم کربوهیدرات مشاهده می کنید.

باشگاه های بدنسازی هنوز ایده رژیم های غذایی با پروتئین بالا و مکمل های پروتئینی را به فروش می رسانند. زیرا برای آنها راحت است که مکمل های پروتئینی گران قیمت و تمرینات قدرتی را زیر نظر مربیان شخصی گران تر با تجربه مشکوک بفروشند.

به این افراد متخصص چاقی می گویند ، بنابراین صنعت ورزش در این زمینه باعث می شود که مردم باور کنند که باید از کربوهیدرات ها اجتناب کنند و غذاهای غنی از پروتئین شامل مرغ و تخم مرغ بخورند.

آیا کربوهیدرات ها برای سلامتی مضر هستند؟

امروزه بسیاری از مردم تصور می کنند که کربوهیدرات ها مضر هستند و پروتئین ها و چربی ها برای سلامتی او مفید هستند. اگر شما یکی از آنها هستید ، بهترین چیزی را که می توانید درک کنید خواهید داشت: کربوهیدرات ها برای شما چربی ایجاد نمی کنند و کالری اضافی باعث ایجاد چربی می شود. کربوهیدرات ها و پروتئین ها 4 کالری در هر گرم و چربی ها 9 کالری تأمین می کنند!

اگر هر یک از سه ماده مغذی ذکر شده در بالا را بیش از نیاز خود مصرف کنید ، وزن خود را افزایش می دهید ، نه فقط کربوهیدرات ها. اگر سعی می کنید برنامه خود را کاهش دهید ، باید برنامه راه دور ما را ببینید. به نظر می رسد چربی ها کالری بیشتری را تأمین کنند زیرا دو برابر کربوهیدرات ها و پروتئین ها کالری دریافت می کنند. اگر

بیشتر غذاهای غنی از پروتئین ، مانند گوشت ، تخم مرغ ، لبنیات پرچرب ، پنیر ، پنیر پرچرب و سویا ، چربی بیشتری نسبت به پروتئین ارائه می دهند. بنابراین همه رژیم های سرشار از پروتئین بیشتر از رژیم های پر پروتئین هستند. بنابراین احتمال چاق شدن بسیار بیشتر از رژیم های کربوهیدرات معمولی است.

غلات کامل ، حبوبات ، سبزیجات و میوه ها غذاهای مفید برای قلب هستند که پروتئین بالایی ندارند-رژیم های سرشار از چربی.

افراد عادی به 0.8 گرم پروتئین در هر کیلوگرم وزن نیاز ندارند ، ورزشکاران به 1.5-2 گرم نیاز دارند ، هر دو سطح غالباً با غذای متعادل روزانه تأمین می شود.

مضرات مکمل پروتئین و پروتئین اضافی

پروتئین بالا – رژیم های پرچرب می توانند کلسترول بد LDL و تری گلیسیرید را افزایش دهند. کلسترول HDL سالم را کاهش می دهد ، باعث افزایش وزن ، فشار خون بالا ، دیس لیپیدمی ، دیابت ، سکته مغزی و بیماری های قلبی می شود.

از آنجا که فیبر بسیار کمی دارند ، آنها همچنین باعث یبوست ، بواسیر ، شقاق و در برخی موارد دیورتیکولوز و سرطان روده بزرگ می شوند.

مکمل های پروتئینی

متابولیسم پروتئین مقدار زیادی اسید تولید می کند. این باعث اسیدوز می شود که بدن باید آن را اصلاح کند. این اسید باید از طریق کلیه ها دفع شود تا از تعادل اسید و باز بدن مراقبت شود. اما کلیه ها نمی توانند مایعات را با اسیدیته بالا کنترل کنند و باید این اسیدها را با مقدار زیادی آب رقیق کنند. بنابراین ، بدن آب زیادی از دست می دهد و این منجر به کم آبی می شود.

بدن همچنین از کلسیم برای خنثی سازی این اسید اضافی استفاده می کند. بیشتر کلسیم بدن در استخوان ها ذخیره می شود. بنابراین کلسیم از استخوان ها خارج شده و برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد که منجر به پوکی استخوان می شود و همچنین ممکن است در مدت زمان طولانی منجر به سنگ کلیه شود.

این فشار بیش از حد به کلیه ها وارد می کند ، که در حال حاضر سخت در تلاش برای خلاص شدن از شر مواد اضافی هستند و این منجر به اختلال مزمن کلیه در پایان روز می شود.

سایر عوامل حیاتی که مواد زائد صنعتی سمی را از متابولیسم پروتئین داخل کبدی حذف می کنند. پس از خوردن پروتئین اضافی ، هر دوی این اندام های حیاتی بیش از حد بار می شوند. اگر مقدار زیادی پروتئین و مکمل های پروتئینی را به مدت طولانی مصرف کنیم ، این امر منجر به بیماری کلیوی و کبدی می شود. به همین دلیل ، افرادی که سابقه بیماری کلیوی یا بیماری دارند ، نباید پروتئین اضافی را از غذا و مکمل ها دریافت کنند.

اکثر افرادی که به ورزش می روند از مکمل های پروتئینی استفاده می کنند و همچنین از وعده های غذایی با پروتئین بالا-که وعده های غذایی پرچرب از نوع تخم مرغ و مرغ بدون چربی هستند ، برای ساختن ماهیچه های بزرگتر و بهبود بعد از تمرینات وزنه ای استفاده می کنند.

برای اکثریت قریب به اتفاق افراد ، مصرف زیاد غذاهای غنی از پروتئین و مکمل های پروتئینی هیچ فایده خاصی در ساخت یا ترمیم ماهیچه ها ندارد. در حقیقت ، آنها بیشتر از آنکه فایده داشته باشند ، آسیب می رسانند.

اسیدهای آمینه بلوک های سازنده پروتئین ها هستند. سلامت ما بستگی به داشتن تعادل خاصی از اسیدهای آمینه دارد که به طور طبیعی از طریق رژیم غذایی تأمین می شود. مکمل های پروتئینی مجموعه محدودی از اسیدهای آمینه را فراهم می کنند. بنابراین ، اختلال شدید در این تعادل فقط ممکن است خطرات جدی برای سلامتی به دنبال داشته باشد.

مکمل های پروتئینی ، معمولاً از نوع شیک ، کالری بالایی دارند. بنابراین باعث افزایش وزن می شود.

بیشتر مکمل های پروتئینی شامل کازئین ، آب پنیر یا پروتئین سویا هستند. بسیاری از ما به این پروتئین ها حساس هستیم و دچار نفخ شکم ، درد شکم ، بیش فعالی ، حالت تهوع ، اسهال یا یبوست می شویم. افرادی که مکمل های پروتئینی را برای مدت طولانی مصرف می کنند ، غذاهای مفید و فیبر کافی نمی خورند ، از یبوست مزمن ، بواسیر ، شقاق ، دیورتیکولوز و سرطان روده بزرگ رنج می برند. فشار در مدفوع می تواند باعث ایجاد فتق شود.

هنگام تولید مکمل های پروتئینی مصنوعی ، آلودگی با عناصر سمی یک تهدید دائمی است. طبق مطالعه ای در سال 2010 ، مکمل های پروتئینی مصنوعی حاوی فلزات سمی مانند آرسنیک ، کادمیوم و سرب هستند که می تواند به سلامت شما آسیب جدی برساند.

بنابراین ، چاقی ، کم آبی بدن ، یبوست ، بواسیر ، شقاق ، دیورتیکولوز ، سرطان روده بزرگ ، از دست دادن کلسیم از استخوان ها ، آسیب کلیه و کبد ، بیماری های قلبی و سکته مغزی اغلب از عوارض بعدی مصرف بیش از حد پروتئین هستند.

بنابراین قبل از خوردن وعده های غذایی با پروتئین بالا – چربی بالا – کربوهیدرات کم و خرید مکمل های پروتئینی فکر کنید! مطلقاً نیازی به هدر دادن پول و سلامتی برای غذاهای پر پروتئین – و چربی زیاد – و مکمل های پروتئینی و پروتئینی پرکالری نیست.

پست مربوط به: رژیم کتو: 7 فایده رژیم کتودیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *