5 عدد جادویی که هر متخصص تغذیه باید بداند

آیا آشنا به نظر می رسد؟ او در تمام طول هفته خود را زیر نظر داشت (از زباله دوری می کرد ، چند ثانیه می پرید) و با این حال ، وزن او دقیقاً مانند یک هفته قبل است ، یا بدتر از آن ، او حتی یک یا دو پوند افزایش یافته است. به سختی می توان به خاطر آورد که کاهش وزن یک روند طولانی مدت است ، شما باید صبور باشید. اما آموخته ام که تمرکز تنها بر وزن می تواند انگیزه شما را از بین ببرد. بنابراین در اینجا پنج عدد دیگر برای فکر کردن وجود دارد. این موارد را پیگیری کنید و سلامت کلی شما (و همچنین وزن شما) باید بهبود یابد.

1. دور کمر

در حال حاضر ، احتمالاً شنیده اید که متخصصان به اندازه کافی BMI (شاخص توده بدن یا رابطه بین وزن و قد شما) را منفجر کرده اند و می گویند این اندازه گیری خوبی برای چربی و سلامت بدن نیست. در عوض ، باید بدانید که اندازه کمر شما چند اینچ است. این به این دلیل است که چربی جمع شده در اطراف با بسیاری از مشکلات سلامتی از جمله بیماری های قلبی ، دیابت نوع 2 و حتی مرگ همراه است. در مطالعه ای که در سال 2010 انجام شد ، بیش از 100000 آمریکایی 50 ساله و بالاتر مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد افرادی که سایز کمر بزرگتری دارند ، تقریباً دو برابر افراد باریک تر جان خود را از دست می دهند.

اعدادی که باید بدانید: هدف آن کمتر از 35 اینچ برای زنان و 40 برای مردان است.

2. کالری مورد نیاز روزانه

ناشر کتاب سلامت ما دوست دارد در مورد موفق ترین برنامه های کاهش وزن مشترک باشد: آنها کالری را کاهش می دهند. چرا؟ احتمالاً شما بیش از آنچه تصور می کنید یا نیاز دارید مصرف می کنید.

شماره ای که باید بدانید: اکثر زنان میانسال نه چندان فعال باید روزانه 1600 کالری برای کاهش وزن مصرف کنند. مردان باید 2000 تا 2200 مصرف کنند. ابزار محاسبه کالری کلینیک مایو را برای برآورد سفارشی که سن ، سطح فعالیت و سایر عوامل را در نظر می گیرد ، آزمایش کنید.

3. مصرف روزانه فیبر

احتمالاً باید برچسب مواد غذایی را از نظر کالری و چربی ها مشاهده کنید. اما اگر بخواهم از شما بخواهم که چه تعداد فیبر در روز می خورید ، شرط می بندم که نمی دانید (و احتمالاً نیمی از چیزی است که باید دریافت کنید). مشکل بزرگ فیبر و کاهش وزن این است که بدن در مقایسه با سایر مواد مغذی به زمان زیادی برای هضم آن نیاز دارد. این امر میل به گرسنگی را کاهش می دهد و از افزایش قند خون جلوگیری می کند. آیا می دانید یک ساعت پس از خوردن یک شیرینی ساده چگونه می توان احساس سوزش کرد؟ احتمالاً به این دلیل که غذای شما فاقد فیبر بوده است.

شماره ای که باید بدانید: بسیاری از متخصصان 25 تا 35 گرم در روز توصیه می کنند (به عنوان مثال ، یک سیب متوسط ​​و یک فنجان جو دو سر چهار عدد دارند). برخی از ما دوست داریم غذا خوردن را بیشتر ببینیم. اکثر بزرگسالان حدود 15 گرم در روز دریافت می کنند. اگر فیبر مصرفی شما به اندازه کافی کم است ، آن را به آرامی اضافه کنید تا احساس نفخ نکنید.

4. چقدر می خوابید

خواب به بدن کمک می کند تا فرآیندهای هورمونی پیچیده ای را تنظیم کند که بر اشتها ، هوس و وزن تأثیر می گذارد. در حال حاضر تحقیقات گسترده ای انجام شده است که نشان می دهد افرادی که کمتر می خوابند بیشتر از افرادی که بیشتر می خوابند دارای اضافه وزن هستند و غذای ناخواسته می خورند. گوش دادن به خواب می تواند رژیم شما را به همان اندازه که اسنیکرز از کاسه آب نبات اداری نام می برد ، خراب کند.

شماره ای که باید بدانید: اگر به طور مداوم شش ساعت یا کمتر وقت دارید ، عادت های خواب شما ممکن است اهداف کاهش وزن شما را تغییر دهد. اکثر بزرگسالان به هفت تا هشت ساعت در شب نیاز دارند. یک سرنخ خوب که به اندازه کافی دریافت می کنید: برای بیدار شدن به ساعت زنگ دار احتیاج ندارید.

5. هر روز چند قدم بر می دارید

تحقیقات بیشتر و بیشتری در حال انجام است که نشان می دهد این زمان ما برای عرق کردن در باشگاه نیست ، بلکه تمام فعالیت های افزایشی است که در طول روز اضافه می شود ، مانند مواردی مانند بالا رفتن از پله ها ، پیاده روی به سمت میز شریک به جای ارسال نامه الکترونیکی. ، یا ایستادن و راه رفتن هنگام صحبت با تلفن. نشستن برای بدن و متابولیسم بدن مضر است. اجداد شکارچی و گردآورنده ما دائماً در حال حرکت بودند ، و بنابراین ما تکامل یافتیم تا ساعت ها و ساعت ها ثابت نمانیم.

شماره ای که باید بدانید: تعداد جادویی مراحل (که می توانید با استفاده از گام شمار) آنها را بیاموزید روزانه 10 هزار مرحله است. بیشتر افراد غیرفعال 2000 یا کمتر دریافت می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *