5 مزیت چاقی – چاقی چگونه چیز خوبی است؟

آیا چاقی چیز خوبی است و چاقی چگونه چیز خوبی است؟ ممکن است عجیب و مغایر با باورهای عمومی به نظر برسد، اما برخی از مزایای چاقی وجود دارد. چند مورد از این موارد را نمی توان در حالی که وزن طبیعی یا حتی اضافه وزن دارند برآورده کرد. بیایید دریابیم که این پنج مزیت چاقی چیست.

1) انواع خاصی از کار فقط برای افراد چاق ارائه می شود:

مشاغلی وجود دارد که در آن افراد چاق بیشتر از یک فرد با وزن طبیعی یا فردی که فقط اضافه وزن دارد مناسب است. نمونه ای از این می تواند شغل بازیگری باشد. بگویید داستانی وجود دارد که شخصیتی چاق نقش مهمی را ایفا می کند. تنها کسی که احتمالاً نقش آن شخصیت را ایفا می کند … کسی است که چاق است.

۲) استخوان‌ها/عضلات قوی‌تر:

این را می توان یکی از مزایای چاقی دانست. دلیل آن این است که هرگونه تلاش برای ورزش، حتی یک پیاده روی معمولی می تواند به این امر کمک کند. برخی از فعالیت‌های باشگاه مانند وزنه‌برداری به افراد چاق کمک می‌کند که استخوان‌ها و عضلات قوی داشته باشند.

3) گرمای بیشتر ممکن است:

این به دلیل چربی بیش از حد بدن است که باعث کاهش اتلاف گرما از بدن افراد چاق در هوا به خصوص در محیط های سرد می شود. چربی تمایل دارد مقداری از خون را از نزدیک شدن به پوست دور نگه دارد، جایی که می تواند به سرعت گرما را از دست بدهد. به همین دلیل است که لباس های زیادی می پوشند تا گرمای بدن را برای گرمای دائمی به دام بیندازند. به عنوان یک بسط به نقطه 2 بالا، قرار دادن عضلات بیشتر مزایای مشابهی را به همراه دارد که می تواند منبع گرما در حین ورزش باشد و عایق عالی در هنگام استراحت ایجاد کند.

4) اندازه … مهم است؟

به نظر می رسد این بیشتر یک ویژگی باشد تا یکی از مزایای چاقی، اما برخی از افراد هستند که به بزرگی آنها افتخار می کنند و از آن استفاده می کنند. که آن را به یک مزیت برای آنها تبدیل می کند.

5) حتی افراد چاق نیز می توانند وزن کم کنند:

مهمترین چیز در مورد مزایای چاقی این است که می توان وزن را کاهش داد. این مهمتر از همه مزایای قبلی ذکر شده در ترکیب است. حتی نادیده گرفتن مضرات چاقی اما تنها در صورتی که این مزیت چاقی کاهش وزن به طور مداوم اعمال شود. چاقی بیشتر به دلیل مصرف مداوم کالری بیشتر از میزان مورد نیاز است. وزن بیش از حد را می توان در طی یک دوره زمانی با سوزاندن کالری بیشتر از طریق ورزش کاهش داد و در عین حال کالری بیشتری نسبت به نیاز بدن مصرف نکرد.

بدیهی است که اگر چاق نیستید و وزن طبیعی دارید، حفظ سلامتی شما در این حالت مفیدتر است. ورزش و تغذیه سالم همچنان برای حفظ سلامت بدن ضروری است. از بین تمام مزایای چاقی ذکر شده، شماره 5 مهمترین آنهاست. اگر وزن خود را به میزان قابل توجهی کاهش ندهید، بسیاری از خطرات سلامتی ناشی از چاقی دیر یا زود ظاهر می شوند.