5 نکته برای زنان برای ایجاد تون ماهیچه های بدون چربی

بسیاری از زنان می خواهند سطح تناسب اندام خود را بهبود بخشند، تا حدی به دلایل سلامتی و تا حدی به دلیل ظاهر کلی خود. برای خانم‌هایی که می‌خواهند خوش‌رنگ‌تر به نظر برسند، می‌توانند این کار را با ایجاد تون عضلانی و لاغرتر کردن آن عضلات انجام دهند.

در اینجا 5 روش برتر که زنان می توانند به تون عضلانی خوبی برسند و ظاهر کلی خود را بهبود بخشند، آورده شده است.

چگونه تون عضلانی ناب بسازیم

تون عضلانی زمانی که فیبرهای عضلانی بزرگتر می شوند بهبود می یابد. این با تمرین منظم با وزنه به دست می آید. زنان اغلب نگران ساختن ماهیچه‌ها هستند زیرا فکر می‌کنند که فرم بدن‌ساز مردانه حجیمی پیدا می‌کنند. اما بدن مردان تنها به دلیل هورمون تستوسترون که در زنان دارای مقادیر بسیار کم است، به این شکل رشد می کند.

1. تکرار بیشتر در هنگام تمرین با وزنه

هنگامی که با وزنه تمرین می کنید، باید تعداد تکرارهایی را که انجام می دهید افزایش دهید تا ماهیچه هایتان بیشتر کشیده شود. یک برنامه تمرینی خوب، بلند کردن وزنه مناسب برای شش تا دوازده جلسه تکراری است.

2. پروتئین بیشتری بخورید

زنان همچنین می توانند با خوردن یک رژیم غذایی سالم و متعادل، تن بدن خوبی داشته باشند. این شامل خوردن مقدار مناسب پروتئین صرف نظر از اینکه ورزش می کنید یا خیر. پروتئین اساساً بلوک های سازنده عضلات است. هرچه بیشتر داشته باشید، بیشتر می توانید عضلات خود را بسازید. پروتئین همچنین شما را سیر می کند، بنابراین برای مدت طولانی تری احساس سیری خواهید کرد و به شما کمک می کند میان وعده های کمتری بین وعده های غذایی مصرف کنید.

3. کربوهیدرات ها را کاهش دهید

حتی اگر کربوهیدرات‌ها بخش ضروری یک رژیم غذایی سالم هستند، اگر می‌خواهید تون ماهیچه‌ای بدون چربی بسازید، می‌خواهید مقداری که می‌خورید را کاهش دهید. این به معنای قطع کامل آنها نیست زیرا به بدن شما کمک می کند تا انسولین را آزاد کند، که برای انرژی و کمک به ترمیم عضلات مورد نیاز است.

4. سبزیجات بیشتری بخورید

خوردن سبزیجات بخشی از یک رژیم غذایی سالم است. سبزیجات معمولاً کالری کمی دارند و برای خوردن و هضم انرژی زیادی مصرف می کنند. این به ایجاد تون ماهیچه کمک می کند، به خصوص اگر آنها را خام یا کمی پخته مصرف کنید.

5. تمرینات قلبی خود را محدود کنید

اگر روی ایجاد یک تن بدن لاغر تمرکز می کنید، باید میزان تمرینات قلبی را که انجام می دهید محدود کنید. به عنوان مثال، دویدن طولانی مدت در واقع ضایعات عضلانی را تشویق می کند. به جای توقف تمام تمرینات قلبی، همچنان می توانید با انجام دوره های بسیار کوتاه دویدن با شدت بالا یا تمرینات چرخه ای، تون عضلانی ایجاد کنید.