5 چیزی که امروز باید بشمارید تا احساس بهتری داشته باشید (نکته: آنها کالری نیستند)


چه چیزی را به جای کالری بشماریم تا امروز احساس بهتری داشته باشیم |  تغذیه کره

من به ندرت از مشتریانم می‌خواهم کالری بشمارند، و وقتی این کار را انجام می‌دهم، یکبار مصرف می‌کنم تا مطمئن شوم که کالری شماری می‌کنند. او به اندازه کافی غذا می خورد.

بنابراین، اگرچه من طرفدار کالری شماری نیستم، اگر شما از علاقه مندان به ردیابی هستید، در اینجا پنج چیز وجود دارد که به نظر من بسیار مهمتر از توجه به کالری شماست.

در واقع، سعی کنید هر هفته به مدت پنج هفته روی یکی از این موارد تمرکز کنید تا به شما کمک کند عادت کالری شماری را کنار بگذارید، و من تضمین می کنم که احساس بهتری نسبت به آن خواهید داشت.

1. فیبر

فیبر به طور طبیعی در غذاهای کامل گیاهی به ویژه در میوه ها، سبزیجات، غلات و حبوبات یافت می شود. فیبر می تواند یک جزء بسیار مهم برای سلامت روده شما باشد، زیرا فیبر باکتری های مفید شما را تغذیه می کند و به آنها اجازه می دهد رشد کنند و میکروبیوم روده شما را سالم نگه دارند.

فیبر همچنین به افزایش حجم مدفوع و کاهش یبوست کمک می کند.

اکثر مردم فقط به این دلیل که غذاهای فرآوری شده زیادی می خورند، فیبر کافی دریافت نمی کنند. زنان باید حدود 20 تا 25 گرم فیبر در روز مصرف کنند، در حالی که مردان ممکن است حدود 30 تا 35 گرم فیبر در روز نیاز داشته باشند.

راه مورد علاقه من برای فهمیدن اینکه آیا فیبر کافی برای حمایت از روده سالم می خورید، نقشه گوارش یا آزمایش مدفوع است. اگر سطوح پایینی از باکتری های مفید دارید، این نشانه اصلی این است که باکتری های خوب شما غذای مورد نیاز برای رشد را دریافت نمی کنند.

** توجه به این نکته مهم است که در حالی که فیبر در اکثر افرادی که با آنها کار می کنم معجزه می کند، تعداد کمی وجود دارند که ژنتیک یا بیماری روده خاصی دارند که فیبر به خوبی تحمل نمی شود. دریابید که چه چیزی کار می کند بهترین برای شما.

2. پتاسیم

پتاسیم یکی از شایع ترین کمبودهای معدنی است که من در مشتریان آنالیز مواد معدنی بافت مو مشاهده می کنم.

پتاسیم نقش های مهمی در بدن دارد. این ماده معدنی مهمی در بدن برای حفظ عملکرد سالم سلول ها، بافت ها و اندام ها است. پتاسیم همچنین یک الکترولیت است، به این معنی که الکتریسیته را همراه با سدیم، کلرید، کلسیم و منیزیم در بدن انسان هدایت می کند. عملکرد قلب، گوارش و عضلانی به این مواد مغذی کلیدی بستگی دارد. به علاوه، تعادل هورمونی سالم به پتاسیم بستگی دارد زیرا به سرعت تبدیل کلسترول به پروژسترون کمک می کند.

دریافت نکردن پتاسیم کافی معمولاً نتیجه رژیم غذایی (به ویژه کم کربوهیدرات)، استرس مزمن (واکنش استرس باعث کاهش پتاسیم می شود) و خوردن کالری های خالی بیش از حد به شکل غذاهای فرآوری شده است.

سعی کنید روزانه 3500 تا 4700 میلی گرم پتاسیم دریافت کنید.

سطح پتاسیم را می توان از طریق تجزیه و تحلیل مواد معدنی بافت مو آزمایش کرد.

3. منیزیم

کمبود منیزیم بسیار شایع است. احتمالاً شما را نیز تحت تأثیر قرار می دهد، زیرا تخمین زده می شود که 68 تا 80 درصد آمریکایی ها دچار کمبود منیزیم هستند. این نباید تعجب آور باشد زیرا منیزیم برای بیش از 300 واکنش بیوشیمیایی در بدن ضروری است. اما در تامین غذا کافی نیست و در مواقع استرس نیز توسط بدن شما از بین می رود.

مقدار توصیه شده رژیم غذایی (RDA) منیزیم 400-420 میلی گرم برای مردان و 310-320 میلی گرم برای زنان است. این مقادیر توسط رژیم غذایی متوسط ​​(یا حتی ستاره ای) برآورده نمی شود. به گفته دکتر Caroline Dean، ND، MD، “منیزیم از خاک بسیار بیشتر از کلسیم رشد می کند… صد سال پیش، ما در یک رژیم غذایی معمولی 500 میلی گرم منیزیم داشتیم. اکنون ما خوش شانس هستیم که 200 میلی گرم منیزیم داریم. ”

مصرف منیزیم خود را برای یک هفته یا بیشتر دنبال کنید و ببینید که آیا رژیم غذایی شما در حال افزایش است یا خیر. اگر نه، وقت آن است که مقداری منیزیم مکمل اضافه کنید.

اگر ترجیح می دهید از طریق آزمایش متوجه شوید، روش ترجیحی برای آزمایش منیزیم آنالیز مواد معدنی بافت مو است.

4. اسیدهای چرب امگا 3

بر اساس آزمایش‌های چربی که با مشتریانم انجام می‌دهم، تخمین می‌زنم که حدود 80 درصد از آنها کمبود اسیدهای چرب امگا 3 دارند.

اسیدهای چرب امگا 3 برای ساخت غشاهای سلولی سالم بسیار مهم هستند – لایه دوگانه چربی که از سلول های شما محافظت می کند (همه 30 تریلیون سلول در بدن شما) و ساختار آنها را به آنها بدهید. غشاهای سلولی وظایف بسیار مهمی دارند که باید برای حفظ سلامتی شما انجام شوند، مانند:

  • به عنوان یک دروازه بان برای محافظت از سلول های شما در برابر مواد ناخواسته عمل می کند
  • به عنوان دروازه ای عمل می کند که اجازه می دهد مواد مغذی وارد شوند و اجازه می دهد تا مواد زائد از آن خارج شوند
  • نقش مهمی در ارتباطات سلولی دارد

اما اگر سلامت غشای سلولی شما سفت و سفت باشد که انتقال چربی ها به داخل و خارج در رژیم غذایی شما را محدود می کند، چه؟ سلول های شما چگونه قرار است ارتباط برقرار کنند، تغذیه کنند و زباله ها را خارج کنند؟ منظورم این است که این معادل رابطه‌ای است که در آن هیچ‌کس مواد غذایی نمی‌خرد یا زباله‌ها را تمیز نمی‌کند یا زباله‌ها را بیرون نمی‌آورد و وقتی سعی می‌کنید با یکدیگر ارتباط برقرار کنید، هر دو گوش‌گیر می‌زنید. هیچ چیز خوبی از آن بیرون نمی آید و در عوض معادل سلولیت در بدن شماست…

و به یاد داشته باشید که سلول ها بافت ها را ایجاد می کنند، بافت ها اندام ها را می سازند و شما از سیستمی از اندام ها تشکیل شده اید. اگر غشای سلولی به خطر بیفتد، یکپارچگی هر سلول، بافت و اندام در بدن شما تحت تأثیر قرار می گیرد.

بنابراین اسیدهای چرب امگا بیشتری در رژیم غذایی خود از منابع کم جیوه دریافت کنید.

نیازها بر اساس ژنتیک متفاوت است، اما بیشتر افراد می توانند روزانه حدود 500 میلی گرم اسیدهای چرب امگا مصرف کنند.

اگر شمارش میلی گرم در روز به شما بستگی ندارد، آزمایش اسید چرب امگا روشی ارزان است تا ببینید آیا آنچه در حال حاضر دریافت می کنید مناسب است یا خیر.

5. پروتئین

دریافت پروتئین کافی برای سلامتی مطلوب ضروری است.

پروتئین تقریباً در هر قسمت از بدن یافت می شود و برای رشد و نمو، سم زدایی، تعادل قند خون و ترمیم بافت بسیار مهم است.

این یکی از سه عنصر درشت مغذی به همراه کربوهیدرات ها و چربی ها است. اگر از رژیم غذایی کم کربوهیدرات یا کم چربی استفاده نکنید، اکثر مردم برای دریافت کافی این دو مشکلی ندارند، اما پروتئین را می توان در وعده غذایی حذف کرد.

بیشتر بزرگسالان به حداقل 60 تا 70 گرم پروتئین در روز نیاز دارند، اما بیشتر آنها از مقدار بسیار بیشتری بهره می برند.

مقدار پروتئین مورد نیاز خود را در اینجا بیابید – و آن را برای چند روز بشمارید تا از ظاهر و ظاهر آن مطلع شوید.

محاسبه مقدار پروتئینی که در روز می خورید بسیار آسان است، بنابراین من معمولاً هیچ آزمایش پروتئینی انجام نمی دهم. این نسبتاً ساده است که سعی کنید یک منبع پروتئین با کیفیت بالا را در هر یک از وعده های غذایی روزانه خود دریافت کنید (بر پیشرفت تمرکز کنید، نه کمال).

بنابراین به یاد داشته باشید که این فقط کالری نیست – مهم ترین چیزی است که در کالری وجود دارد. چه حسی داری امیدواریم این به شما کمک کند عادت کالری شماری خود را ترک کنید و بهترم در طول مسیر.

کالری می شماری؟ لطفا در نظرات به اشتراک بگذارید!

شماره شناسایی شخصی:

چه چیزی را به جای کالری بشماریم تا امروز احساس بهتری داشته باشیم |  تغذیه کره

چه چیزی را به جای کالری بشماریم تا امروز احساس بهتری داشته باشیم |  تغذیه کرهرژیم لاغری سریع