62 سال به یاد اهل بیت بودم و یک ریال هم نگرفتم / در خانه امام حسین (ع) بزرگ شدم.


به گزارش خبرگزاری فارس از سراسر شهر، این روزها همه عزادارند، کوچه ها و کوچه های شهر حتی موش سیاه است و همه در سوگ شهیدان سید و شیلر هستند.

غم حسینی همه جا مشهود است و در این میان داستان عاشقانه سالمندان حسینی داستان دیگری است که در نوع خود مثال زدنی است.

قبل از محرم بیهوش می شود، روزهایی که در شهر خیمه زده اند، دیوارها و خیابان ها را رنگ سیاه می پوشانند، ناله های پیر غلامان حسینی از گوشه و کنار شهرها و روستاهای دور به گوش می رسد.

از آب ریختن برای عزاداران قدیمی گرفته تا کفش آرایی در ایوان مسجد و جارو کردن و خواندن دعا و تسلیت با آنها خدمت در عزای حسینی را افتخار و عشق می دانند هیچ. .

این مردم مخلص اهل بیت این روزها به دستشان رسیدگی نمی کنند، فقط با عشق خدمت می کنند و نوحه شان در سوز و گداز اشعارشان نهفته است.

به سراغ حاج اکبر صفری پیرغلامی رفتیم که الان 72 سال دارد و از نوجوانی در این حوزه فعالیت می کند.

ما نگران فراموش شدن سنت ها هستیم.

اکبر صفری، سالخورده غلام حسینی در گفت وگو با فارس، گفت و گوی خود را با دغدغه ها و نگرانی های خود آغاز می کند و می گوید: سبک و سیاقی که امروز رایج شده، نگران هستیم که سنت ها فراموش شده باشد، برود چون کمتر به آن توجه شده است. پرداخت با توجه به نیاز نسل جدید انجام خواهد شد.»

این روزها برخی از جوانان به جای حضور در مساجد و مساجد، در خیابان ها چادر زده اند و به نظر نمی رسد از خود چیزی عرضه کنند.

جوانان نیاز به ملاقات با افراد مسن دارند.

این پیر غلام حسینی در ادامه بیان می کند: جوانان نیاز به دیدار با بزرگان دارند تا غذای فکری آنها تامین و پذیرفته شود، اما تمایل برخی افراد به برپایی خیمه، نظام تقیه را مختل می کند که باید در این زمینه تدوین شود. اینکه همه جوانان در مساجد و تقیه جمع شوند.

این پیر غلام شرط گدایی در خانه ابی عبدالله علیه السلام را مقدس می داند و می گوید: امام حسین علیه السلام تمام وجودش را داد تا دینش ثابت بماند و ما این راه را برویم. .

یک ریال هم نگرفتم

این حوزه علمیه اهل بیت(ع) می گوید من 62 سال ذکر و اذکار کردم و یک ریال هم نگرفتم. چون نمی خواهم پول بگیرم، چون کار دلم برای حسین (ع) است و باید بدانیم چگونه صادقانه در این راه قدم برداریم.

من در خانه امام حسین بزرگ شدم.

وی تصریح کرد: صادقانه در خانه ابی عبدالله علیه السلام را زدم و هر چه خواستم در خانه امام حسین علیه السلام یافتم، اولین چیزی که به دست آوردم احترام بود. چون باید طوری زندگی کنیم که مردم ما را بپذیرند و بپذیرند که نشان می دهد شما در خانه امام حسین تربیت شده اید.

نوه ام با من درس می خواند.

این ذاکر دار دار با بیان اینکه من در انتخاب اشعار بسیار سختگیر هستم و شعرهایی را انتخاب می کنم که برایم معنا داشته باشد، می افزاید: الان نوه ام با من می خواند و وقتی اشعارش را می خواند با دیدن عمر فرقی با شعرهای من ندارد. با این تفاوت که برای مردم جالب است که ذاکر حسینی باید آهنگ ها را طوری انتخاب کند که دلنشین باشد و در دل مردم بنشیند.

صفری در نهایت می گوید؛ تمام حرف من این است که جوانان به دنبال حقیقت باشند و سعی کنند فکر کنند و بفهمند امام حسین چه می خواست و حسین وار زندگی کنند.

انتهای پیام/86034/ج
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.