70 برنامه عفاف و حجاب در دماوند اجرا می شود / رزمایش زبان


به گزارش خبرگزاری فارس از دماوند، غلامرضا نجفی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت فرا رسیدن هفته عفاف و حجاب اظهار داشت: یکی از مهمترین مسائل جامعه است. احیا می شود

وی با بیان اینکه یکی از بزرگترین آموزه های دینی امر به معروف و نهی از منکر است، افزود: مورد بحث است. و حجاب.

عفاف و حجاب نیاز همیشگی ماست / 25 ابزار فرهنگ سازی عفاف و حجاب را بر عهده دارند.

قهرمان ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند ادامه داد: عفاف شامل همه مخاطبان جامعه می شود و همه سنین و آموزه های دینی برای دختران و پسران از کودکی تا نوجوانی دستوراتی دارد که در آن عفاف، پوشش و روابط نیز شامل عفاف می شود. .

نجفی گفت: عفاف و حجاب نیازهای همیشگی ماست که باید در طول سال به آن رسیدگی شود اما در تقویم رسمی کشور حادثه 30 تیرماه مسجد گوهرشاد به عنوان هفته عفاف و حجاب اعلام شده است که باید رعایت شود. توجه بیشتر. فرصت

وی با بیان اینکه به مناسبت هفته عفاف و حجاب برنامه های متنوعی از سوی ستاد شورای فرهنگ عمومی برای پیشگیری از امر به معروف و نهی از منکر در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: در این راستا به منظور پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار در حوزه های مختلف، برنامه های مختلفی از سوی ستاد شورای فرهنگ عمومی در نظر گرفته شده است. بر اساس مصوبه شورای انقلاب فرهنگی ۲۵ اداره و نهاد در امر عفاف و حجاب مسئولیت دارند و موظف به انجام وظایف خود هستند.

بیشتر برنامه های عفاف و حجاب در قالب فرهنگ سازی است/ برخی گردشگران شعائر اسلامی را رعایت نمی کنند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند با بیان اینکه به مناسبت هفته عفاف و حجاب 70 برنامه در سطح ناحیه پیش بینی شده است افزود: روز شنبه در قالب برنامه های مهم عفاف و حجاب است. فرهنگ و یکی از این برنامه ها پیاده روی و گردهمایی به نام مادر است. حافظان حریم خانواده» که در سه شهر دماوند، رودان و آبسرد برگزار می شود.

نجفی گفت: پیش بینی می شود بحث تابوهای موجود در جامعه با تیم های هشدار زبان متشکل از گروه هایی از دلواپسان برگزار شود و این تیم ها در هفته عفاف و حجاب با حضور و حضور قانونی در سطح جامعه حضور یابند. . با همراهی ضابطین دادگستری و کارشناسان مذهبی.

وی با اشاره به اینکه در ایام تابستان با توجه به اقلیم و گردشگری شهرستان دماوند گاهی اوقات افرادی که شئونات اسلامی را رعایت نمی کنند به این شهرستان سر می زنند و هفته عفاف و حجاب را نیز گرامی می دارند، برنامه های دیگری نیز وجود دارد. تذکر زبانی بر حسب حسن و قبح با انکار انجام خواهد شد.

برخی از آرایشگاه های دماوند / جلسات آموزش آرایشگاه غیر معمول است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند با اشاره به اینکه یکی از اقشار علاقه مند به موضوع عفاف و حجاب، مجموعه آرایشگاه های زنانه و مردانه است، افزود: حجاب باعث آسیب در آرایشگاه ها و گاه اتفاقات خارق العاده می شود. در این واحد اتفاق می افتد و در همین راستا جلسه آموزشی و توجیهی برای آرایشگران شهرستان دماوند از طریق اتحادیه و اتاق اصناف برگزار خواهد شد.

نجفی گفت: برای ایجاد محیطی پاک در کار ادارات با همکاری استاندار برنامه ریزی شده است که این موضوع در سطح ادارات و مسئولان آغاز و آموزش هایی در این زمینه داده می شود. ارائه کارشناسان مذهبی و اجتماعی برای ترویج مسائل بهداشتی در محیط کار.

استقرار حجاب ملت ایران را مورد حمله قرار داده است.

کبری اتابکی مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان دماوند افزود: عفاف و حجاب یکی از موضوعات مهم فرهنگی است که در همه ادیان ذکر شده است و لذا در کشور اسلامی ما قطعاً باید به این موضوع پرداخته شود.

وی افزود: در دهه دوم انقلاب اسلامی به دلایل مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی اصول عفاف و حجاب زیر پا گذاشته شد و با توجه به مقوله اسلام این روند در کشور ما حل شد. ترس از حجاب که در غرب زاده شد.

مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان دماوند گفت: حجاب به عنوان یک نماد دینی و سیاسی ملت ایران را مورد هجمه قرار داده است و امروز شاهد تفاوت عفاف زن و مرد در جامعه هستیم. ارتباط.

اتابکی ادامه داد: اگر حیا و عفت مردان و پسران در جامعه ترویج نشود، نمی توان فضایل اخلاقی را در زنان جامعه ترویج کرد و حتی اگر قدم هایی برداشته شود، بی نتیجه خواهد بود. شور و شوق مردانه اگر مقید به نجابت و شوق فردی باشد قطعا این مشکل دامنگیر خانواده او نیز خواهد شد.

وی تصریح کرد: هفته عفاف و حجاب فرصتی برای نهادینه شدن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است تا با اجرای برنامه های تبلیغی و تبلیغی به صورت یکپارچه، هوشمندانه و هنرمندانه هویت زن و مرد مسلمان به حقیقت تبدیل شود. به محل.

ضرورت احیای فرهنگ عفاف و حجاب در دماوند/ ویژه برنامه های عفاف و حجاب روز شنبه برگزار می شود.

مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان دماوند گفت: برنامه هفته عفاف و حجاب بانوان سپاه حضرت جوادعلیم کائور شهرستان دماوند با همت خواهران اقشار مختلف جهت حضور فعال و پویا برنامه ریزی شده است. موجی از تعامل ایجاد کنید. شهرستان دماوند باید با اجرای این برنامه ها به احیای عفاف و حجاب کمک کند.

اتابکی ادامه داد: یکی از برنامه ها با عنوان «مادران مح مدافعان حریم خانواده» در شهرستان های دماوند، آبسرد و رودان است و با هدف اجرای قوانین عفاف و حجاب کشور، وارداتی نیست. با توجه به ورود ده استان همایش پیاده روی خانوادگی در قالب غدیر و ختم قرآن با عفاف و حجاب و جشن طهورا در شهرستان دماوند برگزار می شود.

وی افزود: اندیشکده ها و تریبون های رایگان در مراکز اجتماعی از جمله چشمه اعلا، راهروها و نقاط پرتردد، نشست های عفاف، نمایشگاه عفاف و حجاب در پارک خانواده شهرستان دماوند، ترفندهای فرهنگی، ساماندهی و اهدای گل و … بسته های فرهنگی به بانوان محجبه، مناسب سازی فضای اداری برای هفته عفاف و حجاب، برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی از جمله کوه نوردی و طناب زدن از دیگر برنامه های هفته عفاف و حجاب در شهرستان دماوند می باشد.

انتهای پیام/67015/