9 روشی که آزمایش مدفوع می تواند “علائم” شما را توضیح دهد


9 علامتی که آزمایش مدفوع نشان می دهد | تغذیه کره

آیا آکنه دارید؟ اضافه وزن؟ همیشه خسته ای؟ نمی توانید برخی از غذاها را هضم کنید؟ علائم هورمونی؟

شهود شما ممکن است منشا مشکلات شما باشد و معمولاً به کار من با صدها مشتری در سراسر جهان بستگی دارد.

امروز می خواهم 8 روشی را با شما در میان بگذارم که آزمایش مدفوع می تواند علائم شما را توضیح دهد تا در نهایت بتوانید به علت اصلی مشکلات خود برسید!

اضافه وزن

افزایش وزن تا حد زیادی به روده مربوط می شود، به خصوص زمانی که افزایش وزن به تغییر در رژیم غذایی یا سبک زندگی مرتبط نباشد. دیس باکتریوز روده می تواند علت نفخ، احتباس آب و غلبه استروژن باشد که همه اینها معمولاً منجر به اضافه وزن می شود. سه علامت مشخصی که برای ارزیابی اینکه آیا افزایش وزن ناشی از مشکلات روده است یا خیر به آنها توجه می کنم عبارتند از:

 • آکرمانسیا موسینیفیلا پایین
  Akkermansia Muciniphila (A. muciniphila) یک باکتری تجزیه کننده موسین است که به طور طبیعی در روده انسان یافت می شود و با چاقی، دیابت، التهاب و اختلالات متابولیک مرتبط است. [1] طبق یک مطالعه در سال 2017، “از زمان کشف آن در سال 2004 توسط Derrien و همکاران (2004)، A. به سرعت قابل مقایسه با بیماران مبتلا به دیابت، چاقی، و بیماران مبتلا به بیماری های روده و اختلالات متابولیک شده است. مطالعات مداخله ای اخیر نیز یک مورد را تایید کرده است. رابطه معکوس بین فراوانی A. muciniphila با وزن بدن، التهاب، سندرم متابولیک و دیابت نوع 1 و دیابت نوع 2 مرتبط است. در مجموع، شواهد رو به رشد از مطالعات حیوانی و انسانی نشان می دهد که A. در حال توسعه است. [1]
 • نسبت پایداری بالا به باکتری کش
  تحقیقات در چند دهه گذشته برخی از میکروب‌های روده انسان یا “حشره‌های چربی” را شناسایی کرده است که می‌توانند برداشت انرژی از کالری دریافتی از غذاهایی که می‌خورید را افزایش دهند. Bacteroidetes و Firmicutes دو طبقه بندی از فلور روده هستند که برای توصیف ترکیب میکروب ها در روده شما استفاده می شود. در این تحقیق نسبت «حشره‌های چاق» به «حشره‌های لاغر» (نسبت F/B) در افراد چاق در مقایسه با نسبت F/B برای افراد لاغر، بیشتر بود. آنها همچنین مشاهده کردند که با کاهش وزن افراد چاق، نسبت F/B کاهش می یابد.
 • افزایش بتا گلوکورونیداز (اشاره به مشکلات استروژن)
  بتا گلوکورونیداز بالا یک هدیه مرده برای افزایش وزن مرتبط با تسلط استروژن است. می بینید، عدم تعادل باکتری های روده می تواند به تسلط استروژن از طریق گردش مجدد استروژن منجر شود. این به این دلیل است که انواع خاصی از باکتری‌های روده، آنزیم‌های بتا گلوکورونیداز تولید می‌کنند که می‌توانند استروژنی را که قبلاً سم‌زدایی شده (کونژوگه) و در حال خروج از بدن است، دوباره فعال (یا تجزیه کنند). سطوح پایین باکتری های تولید کننده بتا گلوکورونیداز در روده شما کلید توقف چرخه بازیافت استروژن است. [6]افزایش بتا گلوکورونیداز همچنین می تواند علائمی شبیه PMS ایجاد کند.

مشکلات پوستی (آکنه، اگزما)

آیا هنوز مشکلات پوستی خود (اگزما، پسوریازیس، آکنه، خشکی، روزاسه و غیره) را با روش‌های موضعی که علت اصلی را برطرف نمی‌کنند، درمان می‌کنید؟

وقتی 20 ساله بودم، به یاد می‌آورم که گاهی از متخصص پوستم کرمی برای کمک به آکنه دریافت می‌کردم، و یادم می‌آید که چگونه به آکنه‌ام کمک می‌کرد، اما آن ناحیه را بسیار خشک، قرمز، سالم نمی‌کرد. این رویکرد برای من فاقد عقل سلیم بود—من می‌خواستم به ریشه مشکل برسم، نه اینکه فقط آن را در سطح پوست خودم با محصولاتی که پوستم را تحریک می‌کنند درمان کنم. در آن زمان، درک بسیار کمی پشت اتصال روده به پوست وجود داشت، اما خوشبختانه، زمان در حال تغییر است!

مشکلات پوستی نشانه مطمئنی از وجود چیزی در محور روده و پوست است. این اغلب به دلیل رشد بیش از حد پاتوژن ها یا باکتری های فرصت طلب است که به نشت در پوشش روده کمک می کند. این اجازه می دهد تا سموم از روده شما خارج شده و وارد جریان خون شما شوند، جایی که به مرور زمان باعث التهاب و بار اضافی بر روی کبد شما می شوند که در نهایت روی پوست شما ظاهر می شود. روده نشتی همچنین زمینه را برای حساسیت های غذایی فراهم می کند که منجر به تحریک پوست در اثر غذاهای مشکل ساز می شود.

علمی که پوست شما را به میکروبیوم روده متصل می کند قوی تر می شود. آنها اکنون یافته اند:

– ارتباط بین استافیلوکوکوس اورئوس و دیسبیوز قارچی (تست شده بر روی نقشه دستگاه گوارش) و اگزما [5, 15]

تایید ارتباط بین دیس باکتریوز روده و پسوریازیس [16]

تایید واضحی مبنی بر اینکه میکروب های روده تاثیر قابل توجهی بر آکنه دارند [17]

عفونت هلیکوباکتر پیلوری (در معده) با ایجاد روزاسه همراه است [18]

خوبی جدید این است که شما می توانید با آزمایش میکروبیوم خود با نقشه گوارشی در لبه علم باقی بمانید. این یک آزمایش مدفوع ساده در خانه است که می تواند پوست شما را برای آینده ای درخشان آماده کند.

مشکلات خلقی

از آنجایی که 95 درصد سروتونین در روده توسط باکتری های روده ساخته می شود و سروتونین انتقال دهنده عصبی اغلب هنگام صحبت در مورد افسردگی و اضطراب بررسی می شود، توجه به سلامت روده کلیدی است. دیس باکتریوز روده می تواند تعادل ظریف میکروبیوم روده را که بر سنتز انتقال دهنده های عصبی تأثیر می گذارد، تغییر دهد. [7,8]

قند خون

آیا می دانستید که مشکلات قند خون مانند مقاومت به انسولین و دیابت نوع 2 با عدم تعادل در روده شما مرتبط است؟ Akkermansia muciniphila (باکتری خوب در روده شما) زمانی که تخلیه شود با چاقی، التهاب، مقاومت به انسولین و دیابت نوع 2 همراه است. با تلاش برای افزایش Akkermansia muciniphila در روده خود، می توانید با رفع یک علت اصلی با عدم تعادل قند خون مبارزه کنید! [1]

خستگی

وقتی صحبت از عفونت مزمن در روده ها می شود، خستگی بسیار رایج است. هنگامی که سیستم شما دائماً با التهاب ضروری سر و کار دارد، به اصطلاح از پهنای باند بدن شما استفاده می کند و انرژی کمتری برای سایر فرآیندهای متابولیک باقی می گذارد.

برگزاری

رشد بیش از حد باکتری های بیماری زا و نارسایی صفراوی از عوامل اصلی یبوست هستند. کلید حل یبوست مزمن، بازگرداندن جریان سالم صفرا، متعادل کردن میکروبیوم روده و حمایت از پریستالسیس است.

دمیدن

نفخ اغلب نتیجه نارسایی مجرای صفراوی (اختلال جریان صفرا و/یا ناتوانی در هضم چربی ها)، رشد بیش از حد پاتوژن ها و عدم تعادل عمومی در میکروبیوم است. با آزمایش ها و مکمل های مناسب، طی چند روز متوجه تغییرات شدیدی در شدت نفخ شدم. لازم نیست با نفخ زندگی کنید، فقط باید دلیل این اتفاق را بدانید (تا بتوانید کاری در مورد آن انجام دهید).

اسهال

اسهال یک هدیه مرده برای رشد باکتری است. ببینید، برخی از میکروب ها وقتی بیش از حد رشد می کنند می توانند چیزی به نام اسیدهای صفراوی ثانویه ایجاد کنند (به ویژه کلستریدیا، انتروکوک، انتروباکتریاسه، کلبسیلا و لاکتوباسیلوس). صفرا به طور معمول در روده کوچک جذب و بازیافت می شود، اما اسیدهای صفراوی ثانویه در روده جذب نمی شوند و به روده بزرگ (جایی که قرار نیست) می روند و باعث اسهال و التهاب می شوند. [10]

رفلکس اسید

آزمایش مدفوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری (که معمولا H. پیلوری نامیده می شود) را بررسی می کند. عفونت معده هلیکوباکتر پیلوری ترشح اسید معده را سرکوب می کند و بسیار شایع است. [11] در واقع، این به بیشتر نمودارهای GI (تست مدفوع) مربوط می شود که من روی مشتریانم انجام می دهم. تخمین زده می شود که بیش از 50 درصد از جمعیت جهان به طور مزمن به این عامل باکتریایی آلوده هستند و تحقیقات بین هلیکوباکتر پیلوری و بیماری ریفلاکس معده به مری (GERD) بسیار قوی است. [12-14]

تست نقشه GI

چه اتفاقی می افتد روده شما?

اولین قدم برای دیدن تغییرات واقعی در بدن شما این است که بفهمید مشکل چیست.

بدون اینکه بدانید چه خبر است، فقط در تاریکی عکس می گیرید و امیدوار هستید که خوش شانس باشید.

اگر آماده هستید که به جای دنبال کردن علائم، به ریشه مشکلات خود بپردازید، آزمایش نقشه GI راهی برای رفتن است. من معمولاً این آزمایش را با پشتیبانی 3 ماهه همراه می‌کنم تا به مشتریانم کمک کنم روده خود را کنترل کنند و تغییرات پایدار پیدا کنند.

آزمایش نقشه GI مستقیماً به درب منزل شما ارسال می شود و می توانید آن را در راحتی در خانه خود تکمیل کنید (من حتی می توانم آن را به خارج از ایالات متحده ارسال کنم). این کیت شامل شارژ دو روزه به آزمایشگاه است. پردازش نتایج از تاریخ ارسال حدود 2-3 هفته طول می کشد.

علاقه مند به دانستن همه چیزهایی هستید که در حال آزمایش هستند؟ نتایج نمونه را اینجا ببینید.

امیدوارم این اطلاعات بیشتر در مورد علل احتمالی آزاردهنده ترین و پایدارترین علائم شما به شما بدهد.

شماره شناسایی شخصی:
9 علامتی که آزمایش مدفوع نشان می دهد | تغذیه کره

8 علامتی که نشان دهنده آزمایش مدفوع است | تغذیه کره

منابع:

 1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6223323/
 2. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31336737/
 3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5933040/
 4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4644874/
 5. https://www.diagnosticsolutionslab.com/sites/default/files/gi-map-white-paper_2.pdf
 6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5017946/
 7. https://www.apa.org/monitor/2012/09/gut-feeling
 8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4259177/
 9. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6678709/
 10. https://rebelhealthtribe.com/acid-reflux-h-pylori-ulcers-upper-gi-solutions-2/
 11. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9207257/
 12. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8547526/
 13. https://europepmc.org/article/med/11873099
 14. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6502218/رژیم لاغری سریع