“AntiVaxMomma” و 14 نفر دیگر به جرم کلاهبرداری به دلیل جعل کارت واکسن دستگیر شدند


به عنوان بخشی از طرح اینستاگرام که توسط یک زن از نیوجرسی تنظیم شده و توسط “AntiVaxMomma” تنظیم می شود ، بیش از دوازده کارمند خط مقدم و عمومی برای خرید کارت واکسیناسیون جعلی متهم می شوند.

به گفته دفتر دادستانی منطقه منهتن ، یاسمین کلیفورد ، یک تاجر 31 ساله ، سه شنبه به دلیل فروش کارت های تقلبی واکسیناسیون COVID-19 به صدها نفر از جمله کارکنان بیمارستان ، دانشکده های پزشکی و خانه های سالمندان دستگیر شد.

پلیس ایالت در ماه ژوئن پس از کشف یک حساب اینستاگرامی که ظاهراً کلیفورد کارت ها را با قیمت 250 دلار ارائه می داد ، متوجه جعلی ها شد.

گفته می شود او با نادیزا بارکلی 27 ساله ، کارمند کلینیک بهداشتی لانگ آیلند ، همکاری کرده است تا نام خریداران را در پایگاه داده واکسن نیویورک وارد کند و به خریداران اجازه می دهد از گذرنامه Excelsior ایالت برای دور زدن محدودیت های واکسن استفاده کنند. به

انتظار می رود بارکلی و کلیفورد به دلیل نقش خود در کلاهبرداری جعلی متهم به جرم و جنایت شوند. (نمی توان فوراً با دو وکیل زن تماس گرفت.)

در ویدئویی که در توییتر منتشر شده است ، مردی که ادعا می کند این کلاهبرداری را ماه گذشته کشف کرده است می گوید که با این زن صحبت کرده است ، وی گفته است که بیش از 10 هزار دلار در هفته دریافت کرده است.

تحقیقات همچنین 13 کارمند دولتی ، از جمله حداقل شش ساکن شهر نیویورک را پیدا کرد که این کارت ها را خریداری کرده بودند و اکنون با جنایات خود روبرو هستند. اوایل تابستان امسال ، قانونگذاران ایالتی طرحی را تصویب کردند که مشخص می کرد جعل کارت واکسن می تواند تا یک سال زندان به همراه داشته باشد.

این حذف هفته ها پس از امضای فرمان اجرایی شهردار بیل دی بلاسیو با امضای دستورالعمل اجرایی شرکت ها مبنی بر تأیید وضعیت واکسیناسیون تعدادی از فعالیت های رو در رو انجام می شود. همه کارکنان شهر همچنین باید واکسینه شوند یا آزمایشات هفتگی را انجام دهند و معلمان مشمول دستور واکسیناسیون کامل شوند.

اگرچه تقریباً 77 of از بزرگسالان شهر نیویورک حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند ، اما میزان آن در بین کارکنان شهر بسیار کمتر است.

با م requirementsثر شدن الزامات اضافی واکسیناسیون ، به نظر می رسد بازار کارت های تقلبی در حال رشد است. در اوایل این هفته ، دفتر بازرس کل بهداشت و خدمات انسانی هشدار داد “افزایش گزارش افراد در مورد ایجاد ، خرید و استفاده از کارت های جعلی واکسیناسیون COVID-19”.

سی ونس ، دادستان منطقه منهتن در بیانیه ای از شرکت های رسانه های اجتماعی از جمله فیس بوک خواست اقدامات جدیدی را برای جلوگیری از فروش کارت های جعلی در پلتفرم های خود انجام دهند.

وی گفت: “ما با تحقیقات پیشگیرانه از این قبیل به حفظ سلامت عمومی در نیویورک ادامه می دهیم ،” اما خطر برای رسیدگی به کارت های واکسیناسیون جعلی با شکایت بسیار زیاد است. “

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *