Biotaware در DIA 2018

Biotaware در DIA 2018


نویسنده: سارا اقبال

امسال DIA در بوستون برگزار شد ، یکی از قدیمی ترین شهرهای آمریکا که به خاطر کالج ها ، دانشگاه ها و البته غذاهای دریایی مشهور است. موضوع امسال بودبینش هایی که عمل را هدایت می کنند‘، یک پیام آشنا و یک پیام است که نشان دهنده روحیه پذیرش و کاربرد فناوری در مطالعات بالینی و تحقیقات دارویی است.

این رویداد فرصتی را برای ملاقات با مشتریان و شرکای موجود و همچنین صحبت با متخصصان صنعت و چهره های برجسته به ما داد تا ببینیم چگونه فناوری های یکپارچه مانند پوشیدنی ها و حسگرهای متصل در مطالعات بالینی در حال تحقق است. قطعاً آگاهی در حال افزایش است. امروزه این صنعت دارای ویژگی های مشابهی است که چند سال پیش تلفن های هوشمند شروع به تبدیل شدن به یک پیشنهاد قابل اجرا کردند. در ابتدا ، دستگاه های تلفن همراه با احتیاط و شک و تردید روبرو می شدند ، و اکنون آنها یک روش معمول و عمومی برای جمع آوری داده های بیماران در یک مطالعه هستند.

به نظر می رسد پوشیدنی ها و دستگاه های متصل در مسیری مشابه قرار دارند. این دانشمند بالینی این فرصت شگفت انگیز را دارد که بتواند اندازه گیری های عینی را برای همراهی یک مطالعه بالینی با وجود اینکه هنوز در مراحل اولیه خود است ، ثبت کند. اطلاعات بیمار جمع آوری شده کاملاً پشتیبانی نمی شود و نتایج واقعی را به همراه دارد ، اما شواهدی برای حمایت از فرزندخواندگی جمع آوری می شود. صحبت با مردم در فرودگاه بین المللی دوحه موانع متعددی را پیرامون رعایت و انطباق به ویژه نشان می دهد. خوشبختانه ، ما فکر می کنیم که آن را پوشش داده ایم.

دیدگاه ما این است که فناوری پوشیدنی به پیشرفت خود ادامه می دهد و شفاف تر می شود. اخیراً مقاله ای را مشاهده کردم که توسعه دستگاه های پوشیدنی مبتنی بر گرافن را که بر روی پوست قرار می گیرند و از حرارت بدن برای انتقال اطلاعات به یک دستگاه تلفن همراه استفاده می کنند ، اعلام کرد. ما در دوران فوق العاده ای زندگی می کنیم.

یکی دیگر از موضوعات مهم در DIA ، هوش مصنوعی بود. به نظر می رسد هوش مصنوعی ، به ویژه در مورد پردازش داده ها ، تکاملی طبیعی از تفسیر انسان است. داده های زیادی توسط سیستم های تکنولوژیکی تولید می شود که پردازش و تفسیر آن برای انسان ها دشوار است. این امر مطمئناً زمانی صادق خواهد بود که استفاده از حسگرهای پوشیدنی و سنسورها واقعاً شروع به کار کند. هوش مصنوعی ، در قالب یادگیری ماشینی ، پتانسیل واقعی برای به دست آوردن بینش در عمل دارد. این ایده ها ممکن است عمدتاً توسط ماشین ماشینی در آینده ای نه چندان دور هدایت شوند.

در سفرم به بوستون ، این لذت را داشتم که در پنلی به میزبانی BBK نشستم. همکاران من در کمیته اسپیروس پاپاپتروپولوس از کاون و جورجیا میتسی از اسنوویون بودند.

ما عوامل اصلی برای پذیرش فناوری در مطالعات بالینی و به طور کلی مراقبت های بهداشتی را مورد بحث قرار دادیم. این یک بحث پر جنب و جوش بود ، با موافقت زیاد ، اما نکات دشواری که مطرح شد. چیزی که همیشه در این مکالمات به چشم می خورد این است که مردم واقعاً باید زندگی دیگران را بهبود بخشند. این چیزی است که من آن را به اشتراک می گذارم و یک امتیاز را برای کار در کنار چنین افرادی با انگیزه و دلسوز واقعی می دانم.

می توانید ویدئویی از جلسه پنل BBK را در اینجا مشاهده کنید.

جاستین جانسون ، مدیرعامل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *