COVID-19 و ED: آنچه مردان باید بدانند

COVID-19 و ED: آنچه مردان باید بدانند


COVID-19 و ED: آنچه مردان باید بدانند

اشتراک گذاری یعنی مراقبت!

آیا اخیراً موجو را در اتاق خواب از دست داده اید؟ ممکن است تنها یک چیز – و نه ویروس ها – مقصر باشد: COVID -19.

در حالی که از دست دادن بویایی و چشایی ، خستگی و مشکل تنفس از جمله عوارض جانبی ویروس تنفسی COVID-19 است ، اختلال نعوظ (ED) برای مردان زیر کمربند علامت است.

محققان و پزشکانی مانند Rahul Meehan ، MD ، متخصص اورولوژی در Banner Health در مسا ، آریزونا ، ارتباط بین ویروس و ED را مشاهده می کنند. در واقع ، عمل دکتر میهن افزایش چشمگیری در تعداد بیماران جدید مبتلا به ED در طول همه گیری – به ویژه مردان جوان در چهل و پنجاه سالگی با ED داشته است.

دکتر میهان می گوید: “ویروس باعث واکنش التهابی بسیار قوی در بدن ما می شود ، از قلب ما تا مغز ما ، بنابراین تعجب آور نیست که بین اختلال عملکرد جنسی نیز ارتباط وجود داشته باشد.” “ما هنوز در مورد پیامدهای جنسی طولانی مدت COVID-19 بیشتر می آموزیم ، اما به عنوان یک متخصص اورولوژی ، من مطمئناً نگران آن چیزی هستم که تا کنون در مورد اختلال نعوظ آموخته ایم.”

ارتباط بین COVID-19 و اختلال نعوظ

اگر به تازگی به بیماری کووید -19 مبتلا شده اید و در اتاق خواب مشکل دارید ، دکتر میهن به روش هایی که COVID-19 می تواند بر میل جنسی شما تأثیر بگذارد ، اشاره کرده است.

1. آسیب به عروق خونی آلت تناسلی

آیا می دانید که برخی از عروق خونی کوچکتر و شکننده در آلت تناسلی وجود دارد؟ آنها علاوه بر خون رسانی به قسمت تحتانی بدن ، برای جریان خون در اندام تناسلی و کمک به نعوظ نیز لازم هستند.

در برخی از مردان ، COVID-19 می تواند باعث التهاب بیش از حد در بدن شود ، که می تواند باعث ایجاد لخته های کوچک خون و همچنین التهاب در دیواره رگ های خونی شود. جریان خون به آلت تناسلی می تواند مسدود یا تنگ شود و نعوظ را دشوارتر می کند.

همچنین بخوانید: واکسن COVID-19: واکسن و تأثیر آن بر روابط جنسی

2. آسیب سلول در بیضه ها

تستوسترون ، که برای نعوظ نیز مهم است ، از تأثیرات COVID-19 مصون نیست. مطالعات اخیر نشان می دهد که COVID-19 ممکن است سطح تستوسترون و باروری مردان را کاهش دهد.

دکتر میهان می گوید: “ویروس COVID-19 با کمک پروتئینی به نام ACE2 وارد سلول می شود که در بیضه ها غالب است.” ویروس ACE2 برای آلوده شدن بیضه ها استفاده می شود. از آنجا که تستوسترون و اسپرم در مردان ساخته می شود ، می توان پیشنهاد کرد که ویروس می تواند بر نعوظ و باروری شما تأثیر بگذارد. “

به طور خاص ، یک مطالعه از ایتالیا نشان داد که میزان تستوسترون پایین تری در مردان بهبود یافته از COVID-19 وجود دارد. دکتر میهان گفت این یک یادآوری برای مردان مبتلا به ED جدید است که باید هورمون های خود را بررسی کنند تا از بیضه هایشان به خوبی کار کنند.

3. تأثیر سلامت روان

شکی نیست که اکثر مردم پس از انزوا ، فاصله گذاری اجتماعی ، از دست دادن اقوام و دوستان و چالش های اقتصادی ، تا حدی دچار ناراحتی احساسی شده اند. اینها به تنهایی می توانند میل جنسی شما را از بین ببرند. علاوه بر این ، عوارض روانی کسانی که از این ویروس بهبود می یابند-به ویژه “مسافران طولانی مدت” که هنوز علائم یا عوارض جانبی را تجربه می کنند-ممکن است به ویژه در معرض ابتلا به ED قرار گیرند.

دکتر میهان می گوید: “فعالیت جنسی ارتباط تنگاتنگی با سلامت روان دارد.” “برای داشتن عملکرد جنسی خوب ، باید سر بازی خود باشید.”

4. بار بهداشتی ضعیف را بر دوش بکشد

اختلال نعوظ معمولاً علامت یک مشکل زمینه ای بزرگتر است. اگر از قبل در وضعیت بدی قرار دارید ، احتمال ابتلا به اختلال نعوظ در شما بیشتر است و در نتیجه بیشتر در معرض ابتلا به COVID-19 شدید و مشکلات بهداشتی مداوم قرار خواهید گرفت. COVID-19 می تواند بر قلب تأثیر بگذارد و شرایط قلبی عروقی را تشدید کند ، مانند میوکاردیت ، تپش قلب ، حوادث قلبی عروقی حاد و تعداد زیادی از عوارض دیگر. در برخی موارد ، مردان ممکن است مصرف داروهای جدیدی را شروع کنند که می تواند بر عملکرد جنسی آنها تأثیر منفی بگذارد.

درمان اختلال نعوظ

با توجه به اینکه COVID-19 زندگی بسیاری از زندگی روزمره ما را تحت تأثیر قرار داده است ، افزودن ED به عنوان یک عارضه جانبی بالقوه می تواند ضربه ای خردکننده برای برخی از مردان باشد. اگر از COVID-19 بهبود یافته اید و از ED رنج می برید ، ایده خوبی است که قبل از استفاده از قرص آبی یا کمک های دیگر ابتدا با پزشک یا اورولوژیست خود صحبت کنید. پزشک شما می تواند علت اختلال نعوظ را تعیین کرده و راه حل های بالقوه ای را ارائه دهد.

دکتر میهان می گوید: “فقط سفارش یک قرص به صورت آنلاین ممکن است پاسخ درستی نباشد و ما واقعاً باید عمیق تر عمل کرده و همه متغیرها را بررسی کنیم.” “فقط به این دلیل که شما اختلال نعوظ دارید ، به این معنی نیست که بازی تمام شده است. ما قطعاً می توانیم کمک کنیم و گزینه های درمانی شگفت انگیزی جدید برای درمان همه مردان بدون در نظر گرفتن شدت وجود دارد. اگر می خواهید عملکرد جنسی خود را بهبود ببخشید ، ما می توانیم به شما کمک کنیم! ”

بهترین راه برای جلوگیری از عواقب COVID-19: واکسیناسیون و ماسک دریافت کنید

یکی از راههای کاهش خطر عوارض جانبی ناشی از COVID-19 واکسیناسیون علیه آن است. هیچ مدرکی مبنی بر اینکه واکسن COVID-19 باعث (یا بدتر شدن) ED می شود وجود ندارد ، بنابراین این به تنهایی باید کافی باشد تا در صورت در دسترس قرار گرفتن واکسن به شما کمک کند. دکتر میهان گفت: “بدیهیات بنیامین فرانکلین را به خاطر بسپارید که یک اونس پیشگیری به ارزش یک پوند درمان است.”

علاوه بر واکسیناسیون ، دستورالعمل مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) را دنبال کنید و برای جلوگیری از شیوع ویروس هر کاری که می توانید انجام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *