در پینترست به اشتراک بگذارید
تصویر از طریق گارمین

برای کسانی که در جامعه دیابتی هستند که آرزوی مشاهده قند خون لحظه ای و داده های روندشان را در ساعت هوشمند یا رایانه دوچرخه خود در حین ورزش داشتند، دکسکام و گارمین پیشرفت جدیدی دارند که درست در همه جای شماست.

سازنده پیشرو مانیتور گلوکز پیوسته (CGM) و شرکت پیشرو پوشیدنی‌های هوشمند گارمین، در 13 اکتبر از توسعه چیزی که به عنوان Dexcom Connect IQ Garmin شناخته می‌شود، اعلام کرد، راهی برای دستگاه‌های Garmin و Dexcom G6 CGM برای گفتگو با یکدیگر به طوری که داده‌های فعلی گلوکز و روندها در پوشیدنی های گارمین نمایش داده می شوند.

آن‌ها حتی یک آگهی تبلیغاتی ۷۴ ثانیه‌ای ساختند که این پیشرفت را برجسته می‌کرد و برخی از ورزشکاران سرشناس را که خود با دیابت زندگی می‌کردند، نشان می‌داد.

شما هنوز به یک بلوتوث و تلفن هوشمند متصل به داده به عنوان راه حل نیاز دارید، بنابراین این قابلیت بدون درز مستقیم برای تماشای آن نیست که بسیاری از افراد جامعه دیابت منتظر آن بودند. (دکسکام می گوید که هنوز در دست ساخت است و می تواند تا سال 2022 در دسترس باشد.)

اما این یک گام هیجان انگیز به جلو برای ورزشکاران، دوچرخه سواران حرفه ای و هر کسی است که می خواهد اطلاعات دیابت خود را با یک نگاه سریع به مچ دست یا دستگاه تلفن همراه خود در حین تمرین ببیند.

تا به امروز، بدون راه‌حلی که خودتان انجام دهید امکان‌پذیر نبود، اما سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در جولای 2021 چراغ سبزی را برای این نوع مشارکت نشان داد. این در را برای سایر شرکت‌ها باز می‌کند تا از نرم‌افزار بلادرنگ Dexcom در ایجاد برنامه‌ها یا سایر گزینه‌های پوشیدنی برای نمایش داده‌ها نیز استفاده کنند.

نیت آهونا، مدیر مشارکت‌های استراتژیک و جهانی گارمین گفت: «چه ابزاری بهتر از چیزی شبیه به این برنامه‌های گارمین که با استفاده از API بی‌درنگ Dexcom ایجاد کرده‌ایم تا آن ارزش‌ها و روندهای فوری را دریافت کنیم. توسعه تجاری. “این یک گام بزرگ در سفر ما با Dexcom است.”

از بسیاری جهات، این شبیه به زمانی است که داده‌های Dexcom CGM برای اولین بار اجازه داده شد در ساعت‌های اپل نمایش داده شوند. به جز در این مورد، این اولین بار است که شرکت دیگری خارج از Dexcom از نرم افزار بلادرنگ سازنده CGM برای توسعه و ادغام داده های گلوکز آن در برنامه ها و دستگاه های خود استفاده می کند.

ادغام Garmin و Dexcom: آنچه باید بدانیم

Garmin ابتدا چندین سال پیش برنامه های Connect IQ خود را راه اندازی کرد، اما اکنون دو برنامه جدید مخصوص دیابت را اضافه می کند که با داده های Dexcom G6 ادغام می شوند. هر دو برنامه را می توان به صورت رایگان در فروشگاه Connect IQ شرکت، فقط برای ایالات متحده در حال حاضر دانلود کرد:

ویجت ساعت در یک نگاه: را می توان در ساعت هوشمند گارمین سازگار نمایش داد، بنابراین می توانید سطوح گلوکز را در زمان واقعی و همچنین یک پیکان روند و یک خط CGM تاریخچه 3 ساعته را مشاهده کنید.

فیلد داده: برای استفاده در طول فعالیت ها، برای مشاهده داده های گلوکز در ساعت هوشمند یا رایانه دوچرخه سازگار Garmin. این به شما امکان می دهد سطوح گلوکز و همچنین جهت روند را به همراه سایر معیارهای عملکردی که در طول آن فعالیت ها ردیابی می کنید، مشاهده کنید.

در پینترست به اشتراک بگذارید

در زمان عرضه در 13 اکتبر 2021، 15 دستگاه Garmin سازگار با این ادغام جدید Dexcom Connect IQ وجود داشت:

 • Fenix ​​6S Pro و Sapphire
 • Fenix ​​6 Pro و Sapphire
 • Fenix ​​6X Pro و Sapphire
 • سری Fenix ​​6 Solar
 • سری Vivoactive 4
 • سری MARQ
 • Venu Sq Music و Venu 2 سری
 • Forerunner 245 Music
 • Forerunner 745
 • Forerunner 945/LTE
 • سری کواتیکس 6
 • سری تاکتیکس دلتا
 • Edge 530 (فقط با فیلد داده Dexcom سازگار است)
 • Edge 830 (فقط با فیلد داده Dexcom سازگار است)
 • Edge 1030/Plus (فقط با فیلد داده Dexcom سازگار است)

یکی از مزایای این کار – جدای از مشاهده داده‌ها در محل در حین ورزش – این است که می‌توانید بعداً به عقب برگردید و داده‌های CGM خود را همراه با داده‌های فعالیت بررسی کنید تا ببینید سطح گلوکز شما چگونه تحت تأثیر یک رویداد ورزشی خاص مانند دویدن قرار گرفته است. یا دوچرخه سواری این برای دیدن تأثیر ورزش بر قند خون ما بسیار مفید است.

حتی اگر می‌توانید داده‌های Dexcom G6 را در زمان واقعی در این دستگاه‌های گارمین دریافت کنید و روندها را مشاهده کنید، گارمین عمداً هیچ یک از هشدارها یا آلارم‌های خود را برای زمانی که سطح گلوکز خیلی پایین یا زیاد می‌شود، درج نمی‌کند.

آهونا به DiabetesMine گفت: «ما نمی‌خواستیم آن را با محدودیت‌های نظارتی بیشتر به یک دستگاه پزشکی تبدیل کنیم. “بنابراین هیچ هشدار و اعلانی مستقیماً به عنوان بخشی از این، در نتیجه آن وجود ندارد.”

با این حال، در حالی که ویجت Connect IQ در حال استفاده است، فناوری Garmin همچنان با سایر برنامه های تلفن همراه و پلت فرم های داده ارتباط برقرار می کند. این بدان معناست که اعلان‌های ارسال شده به دستگاه گارمین از یک برنامه دیگر، مانند هشدارهای گلوکز بالا یا پایین برنامه تلفن همراه Dexcom G6، همچنان فعال خواهند بود.

استفانی شولتز، متخصص ارشد روابط رسانه ای برای تناسب اندام در گارمین، در طی یک تماس تلفنی، DiabetesMine را از طریق این روند طی کرد. او توضیح داد که در حین استفاده از جدیدترین برنامه Connect IQ، همچنان می‌توانست هشدارهای Dexcom را به عنوان اعلان‌ها در ساعت گارمین خود دریافت کند.

این همچنین شامل هیچ عملکردی برای دنبال کنندگان Dexcom یا کسانی که خودشان Dexcom G6 را نمی پوشند اما از راه دور داده های CGM کودک یا افراد دیگر را از طریق برنامه تلفن همراه Dexcom نظارت می کنند، نمی شود. در حالی که Garmin و Dexcom هر دو از این موضوع آگاه هستند که برای بسیاری در D-Community جالب است، اما هنوز امکان پذیر نیست.

در حالی که گارمین اولین شرکتی است که این امر را انجام می دهد، دکسکام همچنین در حال کار با شرکای دیگر برای فعال کردن نمایش داده های CGM در دستگاه های دیگر است. اینها احتمالاً شامل Livongo Teladoc Health و همچنین سایر برندهای مانند Fitbit و برندهای معروف در دنیای فناوری پوشیدنی خواهد بود.

همه اینها از برنامه Web API Dexcom که در سال 2017 اعلام شد، سرچشمه گرفت که نرم افزار داخلی آن را برای توسعه دهندگان علاقه مند باز کرد تا از آنها برای نوآوری های داده های آینده استفاده کنند.

جیک لیچ، مدیر ارشد فناوری دکسکام، گفت: «افزودن پوشیدنی‌های Garmin و رایانه‌های دوچرخه‌سواری به اکوسیستم Dexcom CGM یک پیشرفت هیجان‌انگیز برای کاربران Dexcom است که اکنون می‌توانند به راحتی سطح گلوکز خود را از دستگاه گارمین مورد علاقه خود مشاهده و نظارت کنند.» بیانیه. گارمین اولین شریک ما است که از طریق API بلادرنگ جدید ما به Dexcom G6 متصل می‌شود – ارزش CGM یکپارچه را نشان می‌دهد و Dexcom G6 را به عنوان قوی‌ترین و متصل‌ترین CGM در جهان تقویت می‌کند.

تاثیر دنیای واقعی

در نیویورک، جف ماتر نوع 1 قدیمی می‌گوید که از داشتن داده‌های سریع و آسان Dexcom دقیقاً روی Garmin Edge 530 که به دسته دوچرخه‌اش متصل است، هیجان‌زده است.

او گفت: «این قطعاً یک منفعت خواهد بود. وقتی دیروز سوار بر سر کار رفتم و برگشتم، به جای اینکه مجبور باشم پمپم را در ترافیک بیرون بیاورم و امیدوارم بتوانم هنگام پوشیدن آن را در زیر نور خورشید بخوانم، فقط با نگاه کردن به پایین، هر 5 دقیقه قند خونم تغییر می کند. عینک آفتابی.”

Mather می گوید که ساعت هوشمند گارمین او هنوز با برنامه خاص Connect IQ که داده های Dexcom را به اشتراک می گذارد سازگار نیست، بنابراین ممکن است در حین دویدن از آن استفاده نکند، زیرا ترجیح نمی دهد آیفون خود را در حین اجرا همراه داشته باشد. او می‌داند که گزینه‌های DIY امکان‌پذیر بوده‌اند، اما زمان و انرژی لازم را ندارد تا به یک راه‌حل خانگی اختصاص دهد تا داده‌های Dexcom CGM خود را با دستگاه‌های Garmin خود به این طریق همگام‌سازی کند.

او گفت: “من حدس می‌زنم هنوز در تزریق فناوری غیرقانونی یا غیررسمی شخص ثالث به مراقبت از دیابت خود تردید دارم.”

برخی مطمئناً این توسعه را به عنوان یک “تغییر بازی” توصیف می کنند، در حالی که برخی دیگر آن را بیشتر به عنوان یک غوغا در مورد هیچ، با توجه به نیاز به داشتن یک تلفن هوشمند متصل به عنوان راه حل می بینند.

بزرگ‌ترین پیروزی در اینجا این است که راه را برای یکپارچه‌سازی داده‌های بی‌درنگ و تجاری در دسترس بین Dexcom و سایر پوشیدنی‌ها هموار می‌کند – بدون نیاز به راه‌حل‌های پیچیده خانگی. بیشتر مردم از کارهایی که در مورد هک‌های DIY دیابت انجام می‌شود می‌ترسانند و منتظر محصولات «رسمی» بیشتری هستند که توسط شرکت‌های معتبر پشتیبانی می‌شوند.

آفرین به دکسکام و گارمین که ما را به آنجا هدایت کردند.