Die میزبان انجمن رسانه بین المللی است.


به گزارش خبرنگار منطقه ای خبرگزاری فارس، نقش رسانه ها در همکاری های بین المللی در همایش بین المللی رسانه در هفته فرهنگی 2022 در شهر مورو مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست شخصیت های عمومی، نمایندگان رسانه های ترکمنستانی و هیئت علمی مؤسسات آموزش عالی این کشور، برخی از روزنامه نگاران سرشناس خارجی، معاون مدیر کل خبرگزاری روسی تاس، گشموف معاون تلویزیون و رادیو آذربایجان حضور داشتند. و دیگران.

در دستور کار این همایش موضوعاتی چون جایگاه فرهنگ و هنر ملی و نقش رسانه ها در سیاست اصلاحی مترقی با تمرکز ویژه بر آثار تاریخی و فرهنگی کشور برای انتقال میراث باشکوه مردم ترکمن به نسل های آینده است. تداوم سنت های معنوی و اخلاقی ملی و ارزش های خانوادگی.

در این نشست گزارش هایی از مسیرهای کلیدی توسعه گردشگری ترکمنستان، اقدامات انجام شده برای حفظ معماری منحصر به فرد گذشته، تبلیغات و آگاهی از دستاوردهای این کشور در سال های استقلال در شبکه های تلویزیونی خارجی ارائه شد.

در این نشست بر استفاده فعال از فناوری روز و چالش های پیش روی این حوزه و همچنین اولویت های رسانه ها در زمینه تهیه و انتشار اخبار موثق تاکید شد.

به گفته شرکت کنندگان، مجمع رسانه ای فعلی که برای اولین بار در قالب هفته فرهنگ برگزار می شود، بستر مناسبی را برای تبادل تجربیات و ایجاد مشارکت های بلندمدت بین ساختارهای مربوطه فراهم کرده است. هدف از ثبات

در عین حال، تلاش رسانه‌ها برای ارتقای همکاری‌های بین‌المللی در این زمینه، مطالعه فعال و بکارگیری بهترین شیوه‌ها و فناوری‌های مدرن برای توسعه روزنامه‌نگاری ملی، بهترین فرصت‌ها را برای گفت‌وگو در حوزه اطلاعات جهانی فراهم می‌کند.

انتهای پیام/ح
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.