در پینترست به اشتراک بگذارید
تصویر از طریق مدترونیک دیابت

برای اولین بار در ایالات متحده، افراد مبتلا به دیابت به زودی به مجموعه تزریق پمپ انسولین دسترسی خواهند داشت که می تواند تا 7 روز روی بدن استفاده شود – در مقایسه با مجموعه های موجود که باید هر 2 یا 3 روز یکبار تعویض شوند.

Medtronic Diabetes در جولای 2021 از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای مجموعه تزریق طولانی مدت خود تأییدیه دریافت کرد، که برای دوام بیشتر از ست های تزریقی موجود طراحی شده است که پمپ های لوله ای سنتی را برای تحویل انسولین به بدن متصل می کند.

Medtronic به DiabetesMine می‌گوید که قیمت‌گذاری هنوز در دسترس نیست، اما این شرکت قصد دارد این محصول جدید را از اوایل سال 2022 عرضه کند.

این برای افراد مبتلا به دیابت مهم است، زیرا ست های تزریق مدت ها به عنوان ضعیف ترین حلقه در درمان پمپ انسولین، نوعی “پاشنه آشیل” در این فناوری پیچیده در نظر گرفته می شد. مقداری پژوهش نرخ شکست 15 تا 20 درصدی مجموعه های انفوزیون را نشان داده است، یا قطع کامل یا نارسایی نسبی که مانع از تحویل صحیح انسولین می شود.

کاستی‌های مجموعه‌های انفوزیون با توسعه سیستم‌های تحویل خودکار انسولین (AID)، که انسولین را بر اساس خوانش‌های نظارت مداوم گلوکز (CGM) دوز می‌کنند، آشکارتر شده است. اکثر سنسورهای CGM را می توان به مدت 7 تا 10 روز بر روی بدن قرار داد، بنابراین دشوار است که مجموعه های تزریق پمپ باید هر چند روز یکبار تعویض شوند.

نوید مجموعه‌های تزریقی مطمئن‌تر و با پوشیدن طولانی‌تر مانند این مجموعه جدید Medtronic Extended، امیدی را برای تجربه کاربری بدون درز به ارمغان می‌آورد.

این اولین نوآوری ست تزریق در نوع خود، یک تغییر هیجان انگیز در تجربه افراد مبتلا به دیابت ایجاد می کند – زمان پوشیدن را طولانی تر می کند تا افراد کمتر به تغییر ست های خود فکر کنند و به نوبه خود، بار را به روشی معنی دار کاهش دهند. باب ویگرسکی، مدیر ارشد پزشکی مدترونیک دیابت در بیانیه ای گفت. “این منطقه ای است که به آن توجه زیادی نمی شود، اما یک جزء بسیار بزرگ برای کاربران پمپ است که بر تجربه کلی تأثیر می گذارد و می تواند به آسان تر کردن زندگی با دیابت کمک کند.”

مجموعه انفوزیون گسترده مدترونیک

مجموعه انفوزیون جدید Medtronic Extended از آوریل 2021 در اروپا در دسترس است. این مجموعه توسط ConvaTec’s Unomedical، یکی از تولیدکنندگان پیشرو ست تزریق در جهان، تولید شده است.

این مجموعه انفوزیون توسعه یافته جدید تغییراتی را در مواد لوله و یک اتصال دهنده بازطراحی شده برای کاهش از دست دادن مواد نگهدارنده، جلوگیری از انسداد لوله (انسولین در لوله پمپ) و حفظ انسولین ایجاد می کند. از نظر شیمیایی و فیزیکی پایدار است در طول زمان. Medtronic به طور خاص به یک “رویکرد جدید و اختصاصی” اشاره می کند که به تخریب انسولین، از دست دادن مواد نگهدارنده و انسداد می پردازد – همه چیزهایی که می توانند منجر به اختلال در تحویل انسولین و در نتیجه افزایش قند خون شوند.

ست پوشیدنی طولانی‌مدت همچنین دارای چسب سازگارتر با پوست است که باعث می‌شود پوشیدن طولانی‌تر و راحت‌تر روی بدنه شود. این شرکت گزارش می‌دهد که شرکت‌کنندگان در یک مطالعه اروپایی 100 نفره، درباره راحت‌تر بودن ست انفوزیون جدید در مقایسه با مجموعه‌های انفوزیون قبلی‌شان نظر دادند و این را به‌عنوان یک پیشرفت معنی‌دار دیدند که بار کلی درمان با پمپ انسولین را کاهش داد.

داده های بالینی همچنین نشان می دهد که افرادی که از این مجموعه جدید استفاده می کنند ممکن است 5 تا 10 ویال انسولین در سال ذخیره کنند، زیرا واحدهای زیادی از انسولین را که در حال حاضر به دلیل نیاز به تعویض ست انفوزیون هر چند روز یک بار تلف می شود، از بین می برد. مدترونیک خاطرنشان می‌کند که تغییرات کم‌تکرار مجموعه همچنین به مکان‌های پوست اجازه استراحت و بهبودی می‌دهد.

همه این مزایا زمانی برجسته شد که Medtronic داده‌های اولیه مطالعاتی را در مورد مجموعه جدید در ژوئن 2020 منتشر کرد و دوباره اخیراً در ژوئن 2021 هنگامی که آخرین داده‌های ارسال شده برای بررسی FDA منتشر شد.

تحقیقات ارائه شده توسط دکتر بروس باکینگهام از مرکز تحقیقات دیابت استانفورد در نشست سالانه انجمن دیابت آمریکا در ژوئن 2021 نشان داد که ست پوشیدن طولانی مدت مدترونیک تا 75 درصد از 259 شرکت‌کننده در مطالعه، تمام مدت زمان استفاده (7 روز) را دوام می‌آورد. که 67 درصد را برای ست های 2 تا 3 روزه فعلی شکست داد.

کار برای بهبود مجموعه های تزریق

این اولین تلاش برای ارائه نوع جدیدی از مجموعه تزریق برای بهبود عملکرد نیست.

غول دارویی Becton Dickson (BD) و Medtronic “Minimed Pro-Set” را با فناوری به اصطلاح FlowSmart در سال 2015 عرضه کردند. این یک سوراخ یا “درگاه جانبی” اضافی داشت که قرار بود وقفه های جریان را کاهش دهد، اما معلوم شد. به دلیل انسداد انسولین محصولی معیوب بود و خیلی زود از بازار خارج شد. BD بعداً این ایده را به کلی کنار گذاشت.

از آن زمان، چندین مجموعه تزریق جدید دیگر در کار است، به ویژه:

استارت‌آپ کالیفرنیای جنوبی Capillary Biomedical در حال توسعه ست جدید تزریقی 7 روزه خود است که هدف آن ارائه قابلیت اطمینان بهتر، سایش طولانی‌تر و کاهش بار بیمار است. این شرکت اخیراً نتایج یک مطالعه استرالیایی را اعلام کرد که نشان می‌دهد 88 درصد از مجموعه‌های تزریق دارای فناوری جدید کانولای SteadiFlow این شرکت 7 روز مورد نظر دوام آورده‌اند – حتی بهتر از نتایج Medtronic.

استارت‌آپ Diatech Diabetes در تنسی در حال توسعه چیزی به نام SmartFusion است، یک حسگر داخلی جدید برای نظارت، تشخیص و هشدار نسبت به نشت و انسداد زمانی که مجموعه‌های تزریق شروع به از کار می‌کنند. این به‌عنوان نوعی «CGM برای مجموعه‌های تزریق» توصیف می‌شود که می‌تواند به طور مداوم به کاربران در مورد خطاها در زمان واقعی هشدار دهد. در اوایل سپتامبر 2021، 300000 دلار کمک هزینه نوآوری در کسب و کارهای کوچک برای توسعه پیش بالینی از موسسه ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیوی (NIDDK) به این شرکت اعطا شد.

ما خوشحالیم که مجموعه جدید تزریق پوشیدنی طولانی مدت مدترونیک را به عنوان یک گزینه می بینیم و البته برای این استارت آپ ها مسیریابی می کنیم تا به معرفی نسل بعدی فناوری قابل اعتماد برای تحویل انسولین کمک کنیم.