Fighting Fit – هنرهای رزمی و کاهش وزن

اگر هدف شما بهبود تناسب اندام یا کاهش وزن است، اما باید کاری هیجان انگیزتر از دویدن روی تردمیل انجام دهید تا انگیزه خود را حفظ کنید، شاید باید به انجام یک هنر رزمی مانند بوکس، کیک بوکسینگ، کاراته یا جودو فکر کنید.

در این مقاله ما 10 دلیل برتر برای در نظر گرفتن انجام یک هنر رزمی برای تناسب اندام و کاهش وزن را فهرست می کنیم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید آیا انجام آن برای شما مناسب است یا خیر.

1. انجام ورزش های رزمی برای کاهش وزن

تصادفی نیست که باشگاه‌ها، مربیان شخصی و تولیدکنندگان فیلم‌های ورزشی و دی‌وی‌دی‌ها در حال حاضر به شدت از تکنیک‌های آموزشی و تمرین‌هایی از طیف گسترده‌ای از هنرهای رزمی در تمرینات خود استفاده می‌کنند.

بوکس، تائه بو، کاردیو-کیک بوکسینگ، ایروبیک کونگ فو، و مربیان شخصی با استفاده از کیسه های بوکس، دستکش های فوکوس و پدهای ضربه زدن در جلسات خود تنها چند نمونه از نحوه استفاده از تمرینات رزمی در تمرینات قلبی برای تناسب اندام و کاهش وزن هستند. .

از آنجایی که تمرین هنرهای رزمی معمولاً شدت بالایی دارد و معمولاً در اکثر موارد حداقل یک ساعت طول می‌کشد، حداکثر تعداد کیلوژول یا کالری در هر تمرین می‌سوزاند و بنابراین برای کسانی که می‌خواهند وزن کم کنند و سریع وزن خود را از دست بدهند عالی است.

2. انجام ورزش های رزمی برای تناسب اندام

بیشتر هنرهای رزمی شامل تمرین‌ها و تمرین‌هایی می‌شوند که تناسب اندام قلبی عروقی و استقامت را بهبود می‌بخشند، به تقویت قدرت عضلانی و بهبود انعطاف‌پذیری ماهیچه‌ها کمک می‌کنند، بنابراین برای کسانی که می‌خواهند تناسب اندام کلی خود را بهبود بخشند، عالی هستند.

بهبود تناسب اندام قلبی عروقی ما را ملزم می کند که به طور منظم ضربان قلب خود را برای دوره های طولانی افزایش دهیم و بیشتر تمرینات هنرهای رزمی می تواند به ما در انجام این کار کمک کند.

بهبود قدرت، اندازه و شکل عضلات ما مستلزم آن است که آنها را به طور منظم تحت نوعی تمرین مقاومتی قرار دهیم. تمرین هنرهای رزمی به ارائه این تمرین کمک می‌کند و از ما می‌خواهد تمرین‌هایی مانند فشار و اسکات را با استفاده از وزن بدن خود برای مقاومت انجام دهیم.

انعطاف پذیری بهبود یافته یک محصول جانبی طبیعی از آموزش هنرهای رزمی است زیرا اکثر سبک های رزمی، اگر نگوییم همه، از تمرینات کششی در تمرینات خود استفاده می کنند.

در نتیجه ارائه همه این مزایای تناسب اندام، رزمی کاران مانند بوکسورها و کیک بوکسورها به طور گسترده ای به عنوان یکی از بهترین ورزشکاران در جهان شناخته می شوند و ورزشکاران کاراته، جودو و غیره جزو قوی ترین پوند به پوند و انعطاف پذیرترین ورزشکاران محسوب می شوند. ورزشکاران در جهان

3. انجام ورزش های رزمی و دفاع شخصی

یکی از بارزترین مزایای انجام یک هنر رزمی این است که تناسب اندام، قدرت، مهارت و تکنیک های لازم را برای محافظت از خود در برابر حمله دیگرانی که در صورت لزوم می خواهند به ما آسیب برسانند، در اختیار ما قرار می دهد.

مانند یک بیمه نامه، ما امیدواریم که هرگز در موقعیتی نباشید که مجبور نباشید از تمرینات رزمی خود برای دفاع از خود استفاده کنید، اما دانستن این توانایی در هر صورت بسیار خوب است.

از آنجایی که آنها در درجه اول به افزایش ضربان قلب ما برای سوزاندن انرژی و بهبود تناسب اندام توجه دارند، بسیاری از تمرینات ذکر شده در بالا مانند Tae Bo، Boxercise و غیره واقعاً این مزیت را به اندازه انجام تمرینات هنرهای رزمی با یک تمرین اختصاصی ندارند. معلم در یک مدرسه هنرهای رزمی که فقط یک خدمت ارائه می دهد – برای آموزش یک هنر رزمی خاص.

بسیاری از مردم به اشتباه بر این باورند که چون در طول یک جلسه با مربی شخصی خود 50 بار به یک دستکش فوکوس مشت می زنند، می دانند چگونه به درستی مشت بزنند و بنابراین در صورت نیاز می توانند از خود دفاع کنند. این یک اشتباه بزرگ است و امیدواریم این افراد هرگز در شرایطی قرار نگیرند که این باور آزمایش شود.

بیشتر مربیان شخصی و مربیان باشگاه نمی توانند در مورد تکنیک مشت و لگد شما مشاوره ارائه دهند، مگر اینکه سال ها خودشان تمرین هنرهای رزمی داشته باشند. آنها را با مشت یا لگد می زنید.

به یاد داشته باشید، اگرچه این مربیان احتمالاً در کاری که انجام می دهند عالی هستند، اما بیشتر شبیه مربیان ایروبیک هستند تا مربیان ویژه هنرهای رزمی.

4. انجام ورزش های رزمی و اعتماد به نفس

علاوه بر این که توانایی دفاع از خود را برای ما فراهم می کند، یکی از بزرگترین مزایای شخصی که آموزش هنرهای رزمی فراهم می کند، اعتماد به نفس بالایی است.

این اعتماد به نفس تا حدی ناشی از آگاهی از این است که ما برای دفاع از خود بسیار مجهزتر هستیم، با توجه به اینکه تمرین‌های رزمی انجام داده‌ایم، اما همچنین از احساس موفقیت ناشی می‌شود که وقتی شروع به تسلط بر تکنیک‌های آموزش داده شده به ما و تکنیک‌های جدید می‌کنیم. اعتماد به نفس ناشی از احساس تندرست و قوی‌تر بودن و ظاهری زیباتر و قوی‌تر.

با توجه به اینکه یکی از اولین چیزهایی که رنج می‌بریم، و یکی از سخت‌ترین چیزهایی که بعد از آن دوباره ایجاد می‌شود، اعتماد به نفس ماست، این مزیت برای کسانی از ما که مشکل وزن داریم، ارزش ویژه‌ای دارد.

5. انجام ورزش های رزمی برای بهبود تعادل و هماهنگی بدن

تمرین هنر رزمی علاوه بر اینکه به ما کمک می‌کند تا قوی‌تر و قوی‌تر شویم، معمولاً شامل تسلط بر طیف وسیعی از تکنیک‌ها می‌شود که ما را ملزم می‌کند تعادل خوبی داشته باشیم و هماهنگی بدنی برتری داشته باشیم.

در یادگیری تسلط بر این تکنیک ها، ما به طور طبیعی تعادل و هماهنگی خود را بهبود می بخشیم که به ما در سایر جنبه های زندگی روزمره کمک می کند.

6. انجام هنرهای رزمی برای تنوع

تمرین هنرهای رزمی از دو جهت تنوع زیادی را فراهم می کند.

اولاً، جلسات تمرینی هنرهای رزمی خود دارای تنوع زیادی هستند که شامل گرم کردن و سرد کردن، تمرینات کششی، تمرینات قدرتی، تمرینات قلبی و تمرینات طراحی شده برای بهبود و آموزش طیف گسترده ای از تکنیک ها می باشد.

این تنوع برای ذهن و بدن ما عالی است.

ثانیاً، هنرهای رزمی بسیار متنوعی برای مطالعه وجود دارد که باید بتوانیم به راحتی یکی را پیدا کنیم که مناسب اهداف و علایق خاص ما باشد.

چه ما ترجیح می‌دهیم یک هنر رزمی انجام دهیم که اساساً حول تکنیک‌های ضربه زدن یا گریپلینگ باشد یا ترکیبی عالی از هر دو، یا بخواهیم یک سبک بسیار فنی یا بسیار ساده را مطالعه کنیم، انتخاب عالی است.

7. انجام ورزش های رزمی نظم و انضباط را می آموزد و باعث ایجاد انگیزه می شود

همه می دانند که مطالعه یک هنر رزمی مستلزم نظم و انضباط است.

از آنجایی که تمرین در یکی از هنرهای رزمی نیز هدف گرا است، انگیزه زیادی را نیز فراهم می کند.

فقدان انضباط و انگیزه از مهمترین دلایل شکست در کاهش وزن است و به همین دلیل، انجام یک ورزش رزمی برای کاهش وزن و تناسب اندام ممکن است به بسیاری از ما که فاقد نظم و انگیزه لازم برای رسیدن به اهداف کاهش وزن خود هستند کمک کند تا بر این موارد غلبه کنیم. موانع مشترک موفقیت

8. انجام ورزش های رزمی برای معنویت

یکی از تعریف‌های معنویت این است: «فعالیت‌هایی که هم خودمان و هم کسانی را که با آن‌ها تعامل داریم، تجدید می‌کنند، بالا می‌برند، آرامش می‌دهند، التیام می‌بخشند و الهام می‌بخشند».

آموزش هنرهای رزمی توسط میلیون ها نفر در طول قرن ها انجام شده است، زیرا در میان چیزهای دیگر، توانایی زیادی در ارتقاء روحی ما دارد.

علاوه بر ایجاد ارتباط بهتر بین ذهن و بدن ما، همچنین این توانایی را دارد که ارتباط بهتری بین ما و دنیای خود و ما و دیگران ایجاد کند.

9. انجام تمرینات رزمی نسبتاً ارزان است

در مقایسه با پیوستن به برخی باشگاه‌ها و استخدام مربیان شخصی، آموزش در یک مدرسه هنرهای رزمی یا دوجو نسبتاً ارزان است.

بسیاری از مدارس هنرهای رزمی هزینه ماهانه بسیار کمی را برای آموزش دریافت می کنند و زیبایی این است که شما می توانید هر زمان و هر چند وقت یکبار که مناسب است تمرین کنید.

علاوه بر هزینه های کم آموزش مداوم، خرید لباس فرم و هر وسیله ای که ممکن است در بیشتر موارد برای آموزش نیاز داشته باشید نیز نسبتاً ارزان خواهد بود.

10. انجام ورزش های رزمی جنبه اجتماعی دارد

بسیاری از افرادی که تمرینات هنرهای رزمی را برای کاهش وزن، بهبود تناسب اندام یا دفاع شخصی شروع می کنند، در نهایت از جنبه های اجتماعی آن بیشتر لذت می برند.

علاوه بر آموزش و یادگیری با دیگران با اهداف مشابه، بسیاری از کارآموزان هنرهای رزمی به تشویق و ایجاد انگیزه یکدیگر کمک می کنند و در نهایت به دوستان بسیار خوبی تبدیل می شوند.

بسیاری از مربیان هنرهای رزمی نیز تمایلات بسیار دوستانه ای دارند و محیطی مفرح و دوستانه را برای آموزش ایجاد می کنند که آنها را برای دانش آموزان خود که معمولاً دوستان صمیمی نیز می شوند دوست دارند.

نتیجه

اگر هدف شما بهبود تناسب اندام یا کاهش وزن است، اما باید کاری هیجان انگیزتر از دویدن روی تردمیل انجام دهید تا انگیزه خود را حفظ کنید، شاید باید به انجام یک هنر رزمی مانند بوکس، کیک بوکسینگ، کاراته یا جودو فکر کنید.

در این مقاله ما 10 دلیل برتر برای در نظر گرفتن انجام یک هنر رزمی برای تناسب اندام و کاهش وزن را فهرست کرده ایم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا انجام آن برای شما مناسب است یا خیر.

رژیم لاغری سریع