MTA Scofflaw مبلغ ناچیزی 100000 دلار به عنوان هزینه و جریمه تعرفه پرداخت نشده دریافت می کند

MTA Scofflaw مبلغ ناچیزی 100000 دلار به عنوان هزینه و جریمه تعرفه پرداخت نشده دریافت می کند


به گفته دفتر بازرس کل MTA ، دستیار سرپرست در ترمینال اتوبوس MTA در شرق نیویورک برای جلوگیری از پرداخت عوارض بر روی پل ها و عبور از تونل ، طرحی دقیق را طراحی کرد: رانندگی بدون پلاک جلو در نیسان سنترا خاکستری ، از سه مدل مختلف استفاده می کرد. EZ Pass چندین بار سابقه خود را تغییر داده و پلاک خودرو را تغییر داده و همچنین در “پلاستیک نیمه شفاف ابری” پوشانده شده است تا از پرداخت هزینه های فزاینده و هزینه های دیرهنگام به سال 2011 جلوگیری کند.

حتی گفته می شود که او در مورد آن به همکارانش افتخار می کند.

اگر شکایتی ناشناس به IGO MTA ارسال نشده باشد ، ممکن است او نیز با این مشکل کنار بیاید. روز دوشنبه ، دفتر بازرس کل (OIG) نتایج تحقیقات چند ماهه در مورد طرح های ناظر را منتشر کرد.

در طول یک دوره هفت ماهه ، دفتر بازرس کل خاطرنشان کرد که پل ها و تونل های MTA به دلیل پلاک سرپوشیده 11 بار نتوانستند خودروی وی را ثبت کنند. این همان آژانس است که برنامه قیمت گذاری ازدحام را برای اخذ رانندگان در منهتن در خیابان 60 انجام می دهد و این س questionsال را ایجاد می کند که چگونه می تواند آن را برای متخلفانی که ممکن است سعی کنند از عوارض فرار کنند ، اعمال کند ، حتی اگر کارمندان آژانس او ​​قبلاً این کار را انجام دهند.

تحقیقات نشان داد که صاحب وسیله نقلیه ، که نامش در این گزارش ذکر نشده است ، 8،470 دلار به سه آژانس حقوقی منطقه ای ، MTA ، اداره بندر نیویورک ، نیوجرسی و اداره ایالت نیویورک Thruway ، بدهکار است که به سال 2011 برمی گردد. تا مارس 2021. او همچنین 95،800 دلار جریمه داشت.

گزارش IGO تحت بازجویی دفتر او ادعا می کند که ناظر در مورد اقدامات خود دروغ گفته است.

پلاک جلوی خودرو وجود ندارد

فلش

پلاک جلوی خودرو وجود ندارد

OIG MTA

مایکل کورتز ، سخنگوی MTA در بیانیه ای نوشت: “این رفتار مذمومانه نقض اعتماد عمومی است که در اداره حمل و نقل و حمل و نقل جایی ندارد.” “افسران پل و تونل ما به طور مرتب خودروها را با پلاک های جعلی و تیره متوقف می کنند ، صرف نظر از اینکه چه کسی مرتکب سرقت وجوه عمومی می شود.”

خودروهای نیویورک باید پلاک جلو و عقب داشته باشند. این کارگر به OIG گفت که تخته های پشتی خود را پوشانده است تا از آب شدن آنها در هوای بد محافظت کند.

در حالی که خودرویی که بیش از 200 دلار بدهی بدون پرداخت دارد ، می تواند ثبت نام خود را به حالت تعلیق درآورد ، این راننده تنها از سال 2017 چهار بار پلاک خودرو را تغییر داده است. وقتی دفتر بازرس کل از اداره پل ها و تونل های اداره حمل و نقل عمومی پرسید که چرا راننده را تحت تعقیب قرار نمی دهد و به دنبال تعلیق ثبت نام نیست ، آژانس پاسخ داد که اتهامات مربوط به پلاک های قدیمی است و نه پلاک های فعلی.

علاوه بر این ، MTA می تواند یک آژانس جمع آوری را برای بازیابی پول بدهی خود استخدام کند. تا مارس 2021 ، ناظر هنوز 59،000 دلار به MTA و Thruway بدهکار بود. اما آژانس به اداره حمل و نقل و ارتباطات گفت که این برای درخواست کمک خارجی کافی نیست. گزارش دفتر بازرس کل اشاره می کند که اداره حمل و نقل عمومی گفته است که “اقدامات مدنی فقط به دلیل تعداد محدودی از حساب ها به دلیل ملاحظات زمان و منابع انجام می شود.”

در ماه مه سال جاری ، هنگامی که اداره حمل و نقل عمومی از یافته های دفتر بازرس کل مطلع شد ، معاون سرپرست را به مدت 12 هفته تعلیق کرد.

طی داوری در ماه آگوست ، این دادگاه “به دلیل سوء رفتار فاحش” مقصر شناخته شد و به سرپرست تنزل پیدا کرد و تعلیق بدون حقوق 12 هفته تعیین شد که به ازای هر کارگر 35.592 دلار خسارت تخمین زده شد.

در مورد پولی که از هزینه ها و هزینه های پرداخت نشده به اداره حمل و نقل واریز می شود ، او موافقت کرد که تنها 10،373 دلار بپردازد.

ایالت نیویورک ترووی اعلام کرد که نمی تواند اظهار نظر کند زیرا در این گزارش نام راننده ذکر نشده است و به هر حال اظهار نظر در این زمینه نقض حریم خصوصی محسوب می شود. اداره بندر نیویورک و نیوجرسی نیز به دنبال جمع آوری اطلاعات هستند ، اما هیچ به روزرسانی ارائه نکرده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *