Newark Nears برداشتن لوله سربی را در زمان رکورد به پایان می رساند

Newark Nears برداشتن لوله سربی را در زمان رکورد به پایان می رساند


نیوآرک به تعویض هر لوله سربی که آب را به خانه های بزرگترین شهر نیوجرسی پمپ می کند ، نزدیک است. تا کنون ، آنها به یک رکورد دست یافته اند: جایگزینی بیش از 22000 خط سرویس اصلی با لوله های مسی.

مقامات شهری می گویند همه خطوط اصلی خدمات رسانی شناخته شده – لوله هایی به اندازه شیلنگ باغ که لوله های آب زیرزمینی را به خانه ها متصل می کند – حذف شده است. در دو هفته آینده ، خدمه ساختمانی دوباره بررسی می کنند تا مطمئن شوند خطوط خدماتی که در سوابق شهر به عنوان جایگزین یا “ممنوع رانندگی” علامت گذاری شده اند واقعاً بدون سرب هستند. آنها در حال حاضر 1000 لوله دیگر برای بررسی مجدد دارند.

کریم عادیم ، مدیر آب و فاضلاب نیوآرک گفت: “بگویید سوابق می گوید شما خدمات پیشگامی ندارید. خوب ، صاحب خانه ، آن ساکن ، نگران هستند.”

ادیم گفت که کل پروژه تا پایان ماه ، کمتر از سه سال پس از آغاز پروژه توسط شهر ، به پایان می رسد. این دستاورد مهم سالها پس از وقوع بحران آب شهر و مقایسه با فلینت ، میشیگان به دست می آید.

اکنون ، نیوآرک تعویض لوله های سربی خود را قبل از فلینت به پایان می رساند و به عنوان یک مدل – حتی توسط شدیدترین منتقدانش – مورد استقبال قرار می گیرد.

اریک اولسون از شورای دفاع از منابع طبیعی ، گروهی که در سال 2018 از نیوارک شکایت کرد ، گفت: “آنها به سرعت هزاران خط اصلی خدمات را جایگزین کردند و این کار را در یک بازه زمانی بسیار سریعتر از سایر نقاط انجام دادند.” در سطح سرب بالا گروه محیط زیست در اوایل امسال با این شهر مستقر شد. گردهمایی جدید ، متشکل از معلمان نیوآرک ، بخشی از این دعوی بود و در پاسخگویی شهر به ساکنان آن و آموزش مردم در مورد خطرات سرب م wasثر بود.

خدمه ساختمانی در ژیلت پلاس در نیوآرک 30 سپتامبر 2021 کار می کنند تا خط سرویس اصلی را با مس جایگزین کنند.

فلش

خدمه ساختمانی در ژیلت پلاس در نیوآرک 30 سپتامبر 2021 کار می کنند تا خط سرویس اصلی را با مس جایگزین کنند.

کارن یی / WNYC

سرب به ویژه برای مادران باردار و کودکان در حال رشد مضر است. اگرچه سرب ایمن وجود ندارد ، دولت فدرال سطوح مجاز آب آشامیدنی را تعیین می کند که تاسیسات آب نمی تواند از آن تجاوز کند. سالانه بیش از 4000 کودک در نیوجرسی مسمومیت با سرب تشخیص می دهند که بیشتر آنها از طریق خوردن رنگ سرب است.

نیوآرک در ابتدا قرار بود طی 10 سال خطوط اصلی خدمات خود را جایگزین کند ، اما در سال 2019 ، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده این شهر را موظف کرد تا آب بطری را به هزاران نفر از ساکنان توزیع کند. هنگامی که نیوآرک به تیتر اول روزنامه های ملی تبدیل شد و سطح سرب در آب همچنان رو به افزایش بود ، مقامات شهرستان اسکس وارد عمل شدند و با وثیقه 120 میلیون دلاری از طرف شهر برای تسریع برنامه جایگزینی اصلی موافقت کردند. این بدهی با توافق نامه اجاره بین بندر و نیوآرک جبران می شود.

شورای شهر نیوآرک همچنین با صدور حکمی به خدمه ساختمانی اجازه داد تا بدون اجازه صاحبخانه به خطوط اصلی خدمات در املاک خصوصی دسترسی داشته باشند ، و نیازی به تعقیب مالکان غایب در شهری که سه چهارم ساکنان خانه خود را اجاره می کنند ، نیست.

ایالت همچنین به نیوآرک اجازه داد تا از پول عمومی برای تأمین مالی کار در املاک خصوصی استفاده کند. خطوط اصلی خدمات نیوآرک متعلق به بخش خصوصی است ، اما شهر لوله ها را بدون هزینه تعویض می کند.

اولسون می گوید: “وقتی اراده سیاسی وجود دارد و به ویژه در جایی که بودجه وجود دارد ، می توان هزاران خط اصلی خدمات را خیلی سریع و کارآمد جایگزین کرد.”

“شما باید جامعه را جابجا کنید ، همه خطوط اصلی خدمات را خیابان به خیابان تعویض کنید ، به طور همزمان. هنگامی که تجهیزات و کارکنان را در اختیار دارید ، کارآمدتر است ، هزینه آن برای هر خانوار بسیار کمتر است و شما می توانید این کار را انجام دهید. و این واقعاً یکی از درس های اصلی نور شماست. “

فرماندار نیوجرسی ، فیل مورفی ، امسال قانونی را امضا کرد که بر اساس آن ، شرکت های خدمات آب باید 10 سال آینده جایگزین خطوط اصلی خدمات رسانی در این ایالت شوند. انجمن کارهای آب آمریکا تخمین می زند که 350،000 خط اصلی خدمات در این ایالت وجود دارد که پنجمین خط در این کشور است. آخرین موجودی های ارائه شده توسط سیستم های آب به اداره حفاظت محیط زیست نیوجرسی نشان می دهد که حداقل 167،354 لوله شناخته شده وجود دارد که باید تعویض شوند. این نشان دهنده 14 درصد از 1.2 میلیون لوله ای است که از بین رفته است.

اما تقریباً 1.1 میلیون مواد ناشناخته هستند که حدود 85 درصد از کل لوله ها هستند.

عادم گفت نیوآرک انبار قوی دارد که به شهر اجازه می دهد با سرعت بلوک حرکت کند. نیوآرک همچنین این برنامه را به ابتکار اشتغال محلی تبدیل کرده است. وی گفت که از 600 شغل ایجاد شده ، 250 نفر در محل کار و 85 نفر قبلاً بیکار بودند.

او گفت: “ما همچنین شرکت های مادر و پاپ داشتیم که می توانستند مواد لازم را تهیه کنند … همه چیز که به اقتصاد محلی کمک می کند.”

نتایج آزمایشات ایالتی نشان می دهد که سطح سرب نیوآرک از اوایل سال 2020 از استانداردهای فدرال فراتر رفته است. این شهر همچنین میلیون ها دلار در بهبود زیرساخت های تصفیه خانه Pecannock که آب را به نیمی از شهر پمپ می کند ، همراه با شهرهای همسایه مانند بلویل ، بلومفیلد و کنوتلی..

برای مارگاریتا ریس ، ساکن نیوآرک ، دیدن خدمه ساختمانی در خیابان او و در سراسر شهر به او کمک کرد تا اطمینان حاصل کند که آب او برای نوشیدن دوباره سالم خواهد بود.

او در حالی که منتظر کارگران ساختمانی بود تا خط سرویس خود را بررسی کنند ، گفت: “ای کاش می توانستیم دوباره آن را بنوشیم.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *