تزریق – هزینه یک میلی لیتر ، سی سی ، IU چقدر است؟

در بسیاری از کشورها ، استروئیدها قانونی هستند و حتی می توان آنها را بدون نسخه خریداری کرد. در نتیجه ، بسیاری از این آنابولیک های تزریقی توسط کاربر اداره می شوند. در زیر اطلاعاتی است که به تبدیل این داروها کمک می کند. این مقاله استفاده از داروهای غیرقانونی را تأیید نمی کند.

UI = واحد بین المللی این واحد برای اندازه گیری فعالیت (یعنی اثر) بسیاری از ویتامین ها و داروها استفاده می شود. برای هر ماده ای که این واحد به آن اطلاق می شود ، یک توافقنامه بین المللی وجود دارد که اثر بیولوژیکی مورد انتظار را با دوز 1 IU مشخص می کند. مقادیر دیگر ماده بعنوان مضرب این استاندارد بیان می شود. این همچنین بدان معناست که این اندازه گیری بر اساس حجم یا وزن زیاد ماده نیست ، بلکه بر اساس اثر است.

میلی لیتر = میلی لیتر این اندازه گیری VOLUME است. 1/1000 لیتر است وقتی صحبت از آب یا مایعات مشابه می شود ، معادل یک سانتی متر مکعب است.

cc = سانتی متر مکعب این نیز یک معیار VOLUME است. بیشتر سرنگ ها ظرفیت خود را در سی سی اندازه گیری می کنند. اگر سرنگ 5 سی سی دارید ، حاوی 5 میلی لیتر مایع است.

میلی گرم = میلی گرم این اندازه گیری وزن است. 1/1000 گرم است. مقدار ماده شیمیایی معمولاً بر حسب میلی گرم اندازه گیری می شود. برای محلول های تزریقی ، این مقدار به صورت غلظت وزن به حجم ، مانند میلی گرم بر میلی لیتر (میلی گرم در میلی لیتر) گزارش می شود. در مورد مواد خوراکی ، وزن ماده شیمیایی برچسب گذاری می شود ، اگرچه وزن واقعی قرص / کپسول به دلیل استفاده از پرکننده ها ممکن است بسیار بیشتر باشد. این بدان معناست که یک قرص کوچک می تواند بسیار قوی تر از یک قرص بزرگ باشد ، بنابراین قرص را بر اساس اندازه آن قضاوت نکنید ، بلکه مقدار واقعی ماده ای که برچسب آن مشخص شده است.

mcg = میکروگرم = 1/1000 میلی گرم (میلی گرم) در یک میلی گرم هزار میکروگرم وجود دارد.

عوامل تبدیل:

1000 میکروگرم (میکروگرم) = 1 میلی گرم (میلی گرم)

1000 میلی گرم (میلی گرم) = 1 گرم (گرم)

1000 گرم (گرم) = 1 کیلوگرم (کیلوگرم)

1000 میلی لیتر (میلی لیتر) = 1 لیتر

1 میلی لیتر (آب) = 1 سی سی (آب)

1 میلی لیتر (روغن) cc 1 سی سی (روغن) (~ به معنی تقریبا برابر با)

نمونه هایی که همه چیز را در کنار هم قرار داده است

فرض کنید یک کاربر داروی XYX از دو شرکت مختلف دارد. یکی از آنها “XYX-300” از QV و دیگری از BM است که “XYZ-100” است. هر دو داروهای XYZ هستند ، اما غلظت متفاوتی دارند. این یعنی چه ….

برای XYZ-300:

اگر 1 میلی لیتر (یک میلی لیتر) از این محلول مصرف کنید ، 1 سی سی (یک سانتیمتر مکعب) فضای داخل سرنگ را اشغال می کند. در این دوز 300 میلی گرم (سیصد میلی گرم) XYZ وجود خواهد داشت.

برای XYZ-100:

اگر 1 میلی لیتر (یک میلی لیتر) از این محلول مصرف کنید ، 1 سی سی (یک سانتیمتر مکعب) فضای داخل سرنگ را اشغال می کند. در این دوز 100 میلی گرم (صد میلی گرم) XYZ وجود خواهد داشت.

اگر سرنگ ها را در کنار یکدیگر قرار دهید ، دقیقاً یکسان به نظر می رسند ، پس تفاوت چیست؟ غلظت XYZ-300 300mg / ml است ، در حالی که XYZ-100 فقط غلظت 100mg / ml دارد. این بدان معناست که سرنگ با XYZ-300 دارای سه برابر (3 برابر) مقدار داروی XYZ در حجم دقیق سرنگ با XYZ-100 است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *