Corona virus outbreak, corona virus explained

ویروس کرونا در آخرین به روز رسانی توضیح داده شده استویروس کرونا تا سال 2020 به یک فوریت جهانی بهداشت تبدیل شده است. به گفته سازمان بهداشت جهانی ، همه ما باید برای جلوگیری از شیوع HIV با هم همکاری کنیم. تنها پنج بار از زمان استفاده از برچسب در سال 2005 ، سازمان بهداشت جهانی یک وضعیت اضطراری جهانی اعلام کرده است.
در شهر ووهان چین ، اولین مورد گزارش شد. در حال حاضر ، ویروس کرونا بیش از 2 میلیون و 636 هزار نفر را در سراسر جهان آلوده کرده است و تعداد آنها به سرعت در حال افزایش است و در نتیجه بیش از 180 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

علائم ابتلا به ویروس کرونا

تب ، سرفه و مشکل در تنفس از علائم شایع عفونت کرونا هستند. عفونت با این ویروس می تواند منجر به ذات الریه ، نارسایی کلیه و حتی مرگ شود. ویروس های کرونا گروهی از ویروس ها هستند که باعث سرماخوردگی ، تب ، سرفه و تنگی نفس و همچنین بیماری های جدی تری مانند سندرم تنفسی خاورمیانه و سندرم تنفسی حاد می شوند. کروناویروس جدید نوعی جدید است که قبلاً در انسان مشاهده نشده بود.

راههای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا:

آیا استفاده از ماسک راه حل است؟ بله ، به گفته متخصصان ، اگر مریض هستید. به گفته سازمان بهداشت جهانی ، استفاده بیش از حد از ماسک ها ممکن است منجر به کمبود ماسک برای افرادی شود که در زمان شیوع بیماری واقعاً به آن نیاز دارند.

ویروس کرونا ویروسی است که می تواند بین انسان و حیوان پخش شود. ویروس کرونا چه تاثیری بر بدن انسان دارد؟ گیرنده پروتئین به ویروس متصل می شود و به آن اجازه ورود به سلول را می دهد. آنها وقتی مواد ژنتیکی مناسب را پیدا کنند ، متوجه خواهند شد. هم در ریه ها و هم در روده کوچک ، هر ویروسی که وارد بدن شما می شود به دنبال سلول های سازگار خود است. تصور می شود که CoVID-19 در بسیاری از سلول ها دخیل است و با استفاده از ماشین های تکثیر سلول از خود کپی می کند.

اعتقاد بر این است که CoVID -19 از گیرنده های مشابه SARS استفاده می کند – کروناویروس دو نوع سلول در ریه ها را هدف قرار می دهد ، مشابه SARS ، که دارای سه مرحله حمله است: تکثیر ویروس ، واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن و در نهایت آسیب ریه.

آنها اولین میزبان ترجیحی برای SARS-CoV بودند و انتظار می رود میزبان منتخب برای مخاط مخاطی و سلولهای مژک کروناویروس جدید باشند. سیلیا مخاط را در مقابل سیستم ایمنی بدن خارج از بدن شما ضرب می کند. این ویروس توسط سلول های ایمنی پوشاننده ریه ها شناخته می شود. حذف زباله – از جمله بدافزار! سلولهای مژکها ویروسی بودند که از ریه های شما خارج می شدند.

با مرگ آنها ، این سلولها در مجاری تنفسی نفوذ کرده و باعث انسداد می شوند. بسیاری از افراد در هر دو ریه دچار پنومونی می شوند. ورودی با زباله و مایع مسدود شده است. علائم شامل تب ، سرفه و مشکل در تنفس است. بافت ریه تحریک می شود. وقتی سیستم ایمنی بدن به طور عادی کار می کند. مرحله سوم فرآیند التهابی بسیار تنظیم شده و با پیشرفت آسیب های ریه محدود به مناطق آسیب دیده می شود ، زیرا سلول های بیشتری در ریه ها می میرند و پوسته پوسته می شوند ، آنها را می بندند و باعث ایجاد زخم می شوند که منجر به سخت شدن ریه ها می شود. در نتیجه ، برخی از بیماران ممکن است نیاز به شروع داشته باشند ، که می تواند منجر به نارسایی تنفسی شود. بیمارانی که به این مرحله از عفونت می رسند در معرض خطر آسیب مزمن ریه یا احتمالاً مرگ هستند.

ریه های بیماران مبتلا به رمان | ویروس های کرونا همان ضایعاتی را نشان می دهند که مبتلا به SARS هستند. SARS باعث ایجاد حفره هایی شبیه لانه زنبوری در ریه ها می شود که احتمالاً به دلیل واکنش ایمنی فوق العاده فوق الذکر است ، که این امر باعث می شود که بافت ها نتوانند خون را با اکسیژن تامین کنند و در موارد شدید باعث غرق شدن آنها می شود و شما را ملزم به استفاده از دستگاه های تنفسی برای کمک به شما می کند. یکسان.

در نتیجه التهاب ، آلوئولها نفوذپذیرتر می شوند. این جایی است که ریه های شما دی اکسید کربن موجود در خون شما را با اکسیژن تازه ای که به تازگی از طریق تبادل گاز تنفس کرده اید جایگزین می کند. احتمالاً نمی توانید نفس بکشید. این می تواند در برخی موارد کشنده باشد. مایع به دلیل افزایش نفوذپذیری سیستم ایمنی به ریه ها نشت می کند. در نتیجه ، بقیه بدن آسیب می بیند و نارسایی چند عضو ممکن است رخ دهد. این اتفاق در واکنش بیش از حد رخ داد ، که می تواند منجر به آسیب بیشتر شود.

سیستم هشدار دهنده سیستم ایمنی بدن سیتوکین ها است که هنگامی که التهاب گسترده ای در بدن ایجاد می شود سلول های ایمنی را برای عفونت بسیج می کند. نفوذپذیری عروق خونی افزایش می یابد. طوفان سایتوکاین زمانی اتفاق می افتد که بدن سیتوکین های زیادی تولید می کند و باعث نشت مایع می شود. پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه یا شدیدترین شکل CoVID-19 باعث می شود که خون و اکسیژن قبل از غذا به تخمک نرسد. با این حال ، کروناویروس ها درمان خاصی ندارند و علائم آنها را می توان با مراقبت های حمایتی کنترل کرد. آیا واکسنی برای CoVID-19 نیز وجود دارد؟

محققان می گویند کووید -19

به گفته یک موسسه تحقیقاتی معتبر ، ویروس کرونا از نظر اندازه بسیار بزرگ است و قطر سلول آن 400-500 میکرون است ، بنابراین هرگونه ماسکی از ورود آن به بدن جلوگیری می کند. از آنجا که ویروس به مدت طولانی در هوا نمی ماند و زمین گیر شده است ، نمی توان آن را از طریق هوا منتقل کرد. هنگامی که ویروس کرونا بر روی سطح فلزی فرود می آید ، می تواند تا 12 ساعت زنده بماند ، بنابراین شستن دست ها با آب و صابون کافی است.

وقتی ویروس کرونا با پارچه تماس پیدا می کند ، 9 ساعت دوام می آورد ، بنابراین شستن لباس ها یا قرار دادن آنها در معرض آفتاب به مدت دو ساعت برای از بین بردن آن کافی است. از آنجا که ویروس فقط می تواند به مدت 10 دقیقه روی دست ها باقی بماند ، به عنوان احتیاط یک ضدعفونی کننده را در جیب خود نگه دارید. اگر ویروس در معرض دمای 26 تا 27 درجه سانتیگراد قرار گیرد ، از بین می رود ، زیرا در آب و هوای گرم زندگی نمی کند. نوشیدن آب گرم و قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیز می تواند کمک کننده باشد. همچنین توصیه می شود از بستنی پرهیز کرده و غذاهای سرد بخورید. غرغره کردن با آب گرم و شور میکروب های لوزه را از بین می برد و از نشت آنها به ریه ها جلوگیری می کند.

نظرات کارشناسان بهداشت و پزشکی در مورد ویروس کرونا

متخصصان بهداشتی و پزشکی دولت ایالات متحده در کمیته بهداشت سنا درباره کروناویروس شهادت داده اند. در میان کسانی که شهادت دادند دکتر آنتونی فائوچی ، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی بود. بر اساس آخرین اخبار ویروس کرونا در ایالات متحده ، محققان پس از تجزیه و تحلیل نمونه های ژنتیکی عوامل بیماری زا گفتند که ویروس ممکن است هفته ها در ایالت واشنگتن شناسایی نشده در گردش باشد ، یافته اولیه ای که می تواند به معنی صدها مورد تشخیص داده شده در ایالتی باشد که محل زندگی این کشور است. اولین عفونت تایید شد و اکنون اولین مرگ.

به گفته سازمان همکاری و توسعه اقتصادی ، ویروس جدید ممکن است باعث شود اقتصاد جهان برای اولین بار از زمان بحران مالی جهانی در بیش از یک دهه پیش منقبض شود. پیش بینی رشد جهانی در سال 2020 با نیم درصد کاهش به 2.4 درصد و در صورت تداوم و گسترش گسترده ویروس ، احتمال کاهش تا 1.5 درصد وجود دارد.

اقتصاددانان Capital Economics پیش بینی خود را برای تولید ناخالص داخلی آمریکا در سال جاری به 1.8 درصد کاهش داده اند ، در حالی که پیش از این 2 درصد کاهش یافته بود و انتظار دارند که فدرال رزرو تا اواسط سال نیم درصد کاهش دهد. بر اساس این گزارش ، شوک تولید ناخالص داخلی از طرف تقاضا به هند می تواند در حدود 0.4-0.5 درصد باشد و اگر کودک کند شود ، بقیه جهان ، به ویژه بسیاری از اقتصادهای آسیای جنوبی و اروپایی.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *