آیا سرعت بالایی خواهد داشت؟

آیا سرعت بالایی خواهد داشت؟


ساکرامنتو ، کالیفرنیا-یک بحث جدید و اساسی در نبرد بر سر پروژه راه آهن سریع السیر کالیفرنیا به وجود آمده است که می تواند تلاش های آشفته را به شدت کاهش دهد: آیا قطارهای سریع السیر باید هنگام راه اندازی سیستم باشند؟

این گفت و گویی است که دموکرات های مجلس ایالتی می خواهند در میان مذاکرات برای انتشار حدود 4 میلیارد دلار پول اوراق قرضه برای این پروژه انجام دهند. اداره راه آهن سریع السیر کالیفرنیا اعلام کرد برای ادامه ساخت تا تابستان آینده به پول نیاز دارد. فرماندار دموکرات ، گوین نیوزوم ، آن را در بودجه ایالت خود لحاظ کرد ، اما مذاکرات بین دولت او و قوه مقننه متوقف شد. آنها امیدوارند زمانی که قانونگذار در ژانویه به جلسه خود بازگردد به توافق برسند.

این آخرین شکست این پروژه است که در ابتدا 33 میلیارد دلار هزینه داشت و سال گذشته به اتمام رسید. امروزه چشم انداز انتقال مسافران بین لس آنجلس و سان فرانسیسکو در کمتر از سه ساعت یک رویای دور از ذهن است. مرحله اول پیست قابل سوار شدن ، که دو شهر را در دره مرکزی به هم متصل می کند ، حداقل تا سال 2029 آغاز نمی شود و هزینه پروژه به 98 میلیارد دلار افزایش یافته است.

به نظر می رسد اراده سیاسی کمی وجود دارد که یا پروژه را فوراً از بین ببرد یا منابع بیشتری به آن بدهد و ساخت و ساز بدون برنامه بلند مدت ادامه یابد.

آخرین بحث بر سر سرعت برق رسانی خط است ، که به گفته مقامات راه آهن برای سریع تر شدن قطار لازم است – کل ایده پروژه که رای دهندگان در آن فروخته شدند. آنها می خواهند سال آینده قراردادی را برای شرکتی برای طراحی ، ساخت و نگهداری خط و سیستم الکتریکی به مدت 30 سال منعقد کنند که عملاً شرایط را در دراز مدت تضمین می کند.

برنامه های فعلی مستلزم انتقال از Bakersfield به Merced است ، جایی که مسافران در حالت ایده آل می توانند از خط ترانزیت دیگری سوار شوند تا در مسیر دوراهی به سمت منطقه خلیج سان فرانسیسکو حرکت کنند. مقامات راه آهن و آژانس های حمل و نقل محلی قصد دارند برای ایجاد یک ایستگاه واحد در مرسد ، جایی که مسافران می توانند از قطار سریع السیر به سیستم دیگر پیاده شوند ، همکاری کنند ، اما هزینه ساخت آن به طور کامل تامین نشده است.

این امر باعث شد لورا فریدمن ، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان ، رئیس کمیته حمل و نقل و مذاکره کننده اصلی بودجه ، این سال را مطرح کند که آیا برق رسانی فوری به طور کامل منطقی است یا خیر. او فکر می کند که بهتر است پول مقامات را خرج کنید تا مطمئن شوید یک مغازه یک طرفه در Merced وجود دارد. این امر باعث می شود مسافران از ایستگاه های وظیفه ساحلی از دره مرکزی حتی در قطارهای دیزلی استفاده کنند. در صورت وجود پول بیشتر ، شنوایی برق بعداً به پایان می رسد.

در ژوئن امسال. عکس فایل 18 ، 2015 فرماندار جری براون ، مرکز ، و همسرش ، آن گاست براون ، چهارم از راست ، بخشی از راه آهن را در راه آهن سریع السیر کالیفرنیا در فرسنو ، کالیفرنیا امضا می کنند.
AP

فریدمن گفت: “من استدلال نمی کنم که این بهترین راه حل است ، اما من فکر می کنم مردم باید در مورد آنچه ما اکنون برای انجام این کار پول داریم صادق باشند.”

مقامات و هواداران راه آهن سریع السیر می گویند حرکت هرچیزی کمتر از قطار برقی بر خلاف آنچه رای دهندگان از آن عبور کرده اند است و مزایای انرژی پاک را به دنبال نخواهد داشت.

“چگونه می توانید نشان دهید که سرمایه گذاری خوبی در زیرساخت ها انجام داده اید اگر تجهیزات مشابهی را که امروزه انجام می دهیم با سرعت نسبتاً مشابه ادامه دهید؟” دن لویت ، مدیر ابتکارات منطقه ای برای کمیسیون راه آهن منطقه سان خوآکین ، اکسپرس کریدور آلتامونت و شرکت نیروهای ترکیبی سان خوآکین ، همگی با راه آهن سریع السیر همکاری می کنند.

اوراق قرضه 4.2 میلیارد دلاری که مقامات راه آهن به دنبال آن هستند ، آخرین صندوق 10 میلیارد دلاری است که در سال 2008 ایجاد شد و برخی از قانونگذاران تمایلی ندارند که به طور همزمان از آن جدا شوند.

فریدمن پیشنهاد داد 2.5 میلیارد دلار در حال حاضر آزاد شود و از مقامات راه آهن بخواهد که قبل از بستن قرارداد خط و سیستم ، برای تأیید بازگردند.

او پول بیشتری برای راه آهن سریع السیر می خواهد ، هرچند در پیشنهادش مقدار آن مشخص نشده است ، اما برای پروژه هایی در منطقه لس آنجلس که نمایندگی می کند. سنای ایالت هیچ پیشنهاد هزینه ای را به اشتراک نگذاشته است.

شما می خواهید Newsom Electricity را مدیریت کنید.

دانیل لوپز ، سخنگوی دانیل لوپز ، در بیانیه ای گفت: “ما معتقدیم که زمان راه آهن آهسته برای صادرات گازوئیل به پایان رسیده است و ما متعهد به آینده حمل و نقل هستیم که مردم را سریع حرکت می دهد و این کار را بدون آلودگی بیشتر محیط زیست انجام می دهد.”

لو تامپسون ، سرپرست گروه Rer Project Peer Review Group ، که به طور مستقل برنامه های بودجه را ارزیابی می کند ، می گوید که چگونه می توان پول اوراق قرضه را کنترل کرد و چه رشته هایی باید به آن متصل شد ، یک تصمیم مهم در مورد آینده پروژه است.

در این عکس پرونده 6 دسامبر 2017 ، یک قطار سریع السیر سریع السیر در Fresno ، California در حال ساخت است.
در این عکس پرونده 6 دسامبر 2017 ، یک قطار سریع السیر سریع السیر در Fresno ، California در حال ساخت است.
AP

وی گفت: “اگر بخواهیم کل سیستم را همانطور که (ابتکار رای گیری) نیاز دارد بسازیم ، یک خط راه آهن سریع السیر از بیکرزفیلد به مرسدس بخشی کاملاً معتبر از سیستم است.” “اگر ما کل سیستم را به پایان نرسانیم ، من فکر می کنم شما در مورد برق رسانی خط از مرسدس تا بیکرزفیلد طولانی فکر می کنید.”

این پروژه بلندپروازانه در سراسر کشور به عنوان آزمونی برای این که آیا ایالات متحده می تواند از فرهنگ خودروی خود جدا شده و با سایر کشورها در راه آهن سریع السیر جلو برود ، مورد بررسی دقیق قرار گرفته است. حامیان می گویند پروژه تکمیل شده نحوه سفر مردم را تغییر می دهد ، در حالی که انتشار کربن را کاهش می دهد. منتقدان می گویند که این برنامه توسط مالیات دهندگان تأمین می شود.

اتان الکیند ، کارشناس پروژه های حمل و نقل در دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی می گوید: “ایده راه آهن سریع السیر به دلیل پروژه کالیفرنیا کمی سمی شده است.”

از برخی جهات ، زمانی که رای دهندگان برآورد کم هزینه ای برای پروژه تعیین کردند ، پروژه شکست خورد. او گفت که بعداً ، دولت باراک اوباما ، رئیس جمهور آمریکا برای شروع ساخت وساز دره به بودجه فدرال نیاز داشت.

الکیند گفت ، این پروژه هنوز قابل اجرا است ، اما اگر برق نباشد ، توانایی کالیفرنیا در رقابت با این پول در صورت تصویب کنگره از طرح زیرساختی جو بایدن ، رئیس جمهور ، که شامل ده ها میلیارد دلار برای پروژه های ریلی است ، خواهد بود.

“دولت فدرال می گوید:” نگاه کنید ، ایالت کالیفرنیا تصمیم گرفت در راه آهن سریع السیر ثبت نام نکند. ” این پیامی است که او ارسال خواهد کرد.

این پروژه به تازگی 1 میلیارد دلار از بودجه فدرال پس گرفته است که دولت رئیس جمهور دونالد ترامپ آن را لغو کرد و در قرارداد جدید به طور خاص به قطار برقی اشاره شده است. سناتورهای دموکرات الکس پادیلا و دیان فاینشتاین در ماه ژوئیه از قانونگذاران خواستند تا پول اوراق قرضه را آزاد کنند ، به ویژه با احتساب دلارهای جدید فدرال.

آنها هشدار دادند: “اکنون زمان آن نیست که کالیفرنیا از تعهد خود به راه آهن سریع السیر عقب نشینی کند.”

این پروژه در حال حاضر 2.5 میلیارد دلار در هزینه فدرال هزینه کرده و بیش از 3.7 میلیارد دلار از برنامه حراج کالیفرنیا برای اعتبارات آلودگی کربن ، که به عنوان cap-and-trade معروف است ، دریافت کرده است. این برنامه قرار است در سال 2030 به پایان برسد.

برقی شده است یا خیر ، این پروژه هنوز ده ها میلیارد دلار باقیمانده است – یکی از دلایلی که مقامات راه آهن برای ساخت این پروژه به صورت بخشی ذکر می کنند.

ملیسا فیگوئروا ، سخنگوی راه آهن گفت: “ما آنقدر پول نداریم و نداریم.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *