به گفته فعالان جوانان ، تونبرگ ، رهبران جهان بدون هیچ بهانه ای برای تغییرات آب و هواییفعالان جوان ، از جمله گرتا تونبرگ ، پس از گزارش سازمان ملل متحد اعلام کردند که تقریباً هیچ کودکی از تأثیر جهانی فرار نمی کند ، فعالان جوان ، از جمله گرتا تونبرگ ، گفتند که کودکان در سراسر جهان نمی توانند وعده های پوچ تری در کنفرانس امسال تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد (COP26) بدهند. گرم شدن

در اولین شاخص از این دست ، که روز جمعه منتشر شد ، آژانس کودکان یونیسف یونیسف دریافت که تقریباً 2.2 میلیارد کودک جهان تقریباً در معرض حداقل یک خطر آب و هوایی یا زیست محیطی هستند ، از سیل های فاجعه بار تا هوای سمی.

هفته گذشته ، یکی از پنل های اقلیمی سازمان ملل متحد از بهترین دانشمندان جوی جهان هشدار داد که گرم شدن کره زمین به طور خطرناکی از کنترل خارج شده و موج گرمای مرگبار ، طوفان ها و سایر رویدادهای شدید همچنان بدتر می شوند.

تونبرگ ، 18 ساله ، گفت که شاخص یونیسف تأیید می کند که کودکان بیشترین ضربه را خواهند دید و هنگامی که رهبران جهان در نوامبر در گلاسکو برای COP26 ملاقات می کنند ، باید به جای صحبت کردن اقدام کنند.

او قبل از انتشار فهرست در سومین سالگرد جمعه ها برای آینده ، جنبش جوانان جهانی که اکنون آغاز شده است ، به خبرنگاران گفت: “من انتظار ندارم که آنها این کار را انجام دهند ، اما من بیش از حد خوشحال می شوم اگر بتوانند اشتباه من را ثابت کنند.” اعتراض انفرادی در خارج از مدرسه سوئدی او.

تونبرگ با فعالان جوان از سراسر جهان از جمله میتزی جونل تان ، 23 ساله ، از فیلیپین همراه شد ، که در مورد انجام تکالیف خانه در زیر نور شمع صحبت می کردند ، زیرا طوفان ها بیرون می آمدند یا ترس از غرق شدن در رختخواب داشتند زیرا سیل اتاق او را فرا گرفته بود.

تان گفت ، پس از ماه ها آب و هوای شدید و هشدارهای وحشتناک دانشمندان ، “وعده های پوچ و برنامه های مبهم” رهبران جهان دیگر کافی نبود.

“هیچ بهانه ای برای این COP وجود ندارد … تا همه چیز را تغییر ندهد.”

هنریتا فور ، مدیر اجرایی یونیسف ، گفت جوانان در سرتاسر جهان پیشرو هستند و به نظرسنجی این سازمان اشاره کرد که نشان می دهد از هر ده نفر ، نه نفر از آنها در 21 کشور جهان مسئولیت خود را برای مقابله با تغییرات آب و هوا می دانند.

او گفت که آنها در مقایسه با بزرگسالان “به طور فزاینده ای غیرقابل تشخیص” در دنیایی که از آنها به ارث برده شده بود ، بیشتر در معرض خطر بودند ، زیرا قادر به زنده ماندن در برابر حوادث شدید آب و هوایی و مستعد ابتلا به مواد شیمیایی سمی ، تغییرات دما و بیماری ها بودند.

شاخص یونیسف نشان داد که حدود یک میلیارد کودک در 33 کشور آفریقایی کم انتشار با “ترکیبی مرگبار” از شرایط آب و هوایی شدید و مشکلات موجود مانند فقر روبرو هستند که آنها را آسیب پذیر می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *