بیماران مبتلا به جراحی کاهش وزن: اجازه ندهید سندرم دامپینگ جشن تابستانی شما را خراب کند

تابستان فرصتی است برای گرمای هوا ، خورشید ، دوستان خوب و اوقات خوب ، اغلب با غذا و نوشیدنی. اما برای افرادی که جراحی لاغری انجام می دهند ، این جشن ها دارای یک بحران غذایی به نام سندرم دامپینگ هستند که می تواند یک روز خوب از آب و هوای تابستانی را خراب کند.

سندرم دامپینگ معده یا تخلیه سریع معده شرایطی است که در آن غذاهای تا حدی هضم شده ، معده را خیلی سریع از بین می برند و وارد روده کوچک می شوند. این باعث می شود پانکراس مقادیر بیش از حد انسولین را در جریان خون آزاد کند و علائم هیپوگلیسمی ظاهر می شود. سندرم دامپینگ بیشتر با جراحی سوء جذب معده ، به ویژه جراحی بای پس معده همراه است. بیماران بلافاصله بعد از غذا خوردن یا ظرف سه ساعت پس از غذا علائم سندرم دامپینگ را تجربه خواهند کرد. علائم ممکن است شامل تهوع ، استفراغ ، نفخ ، گرفتگی ، اسهال ، تعریق زیاد به دنبال لرز ، سرگیجه و خستگی باشد. هنگامی که سطح انسولین به حالت عادی باز می گردد علائم کاهش می یابد. بسیاری از بیمارانی که سندرم ریختن را تجربه می کنند ، دراز کشیدن یا نوشیدن آب غنی شده یا نوشیدنی های انرژی زا که در دمای گرم سرو می شود ، احساس راحتی می کنند.

واضح است که یک دوره سندرم دامپینگ هر جشن را مختل می کند و اکثر بیماران با عمل جراحی کاهش وزن از اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از چنین اتفاقی سود خواهند برد. در اینجا چهار دستورالعمل اساسی رژیم غذایی و شیوه زندگی وجود دارد که باید به جلوگیری از خراب شدن جشن تابستانی شما کمک کند:

  • هیدراتاسیونبه نوشیدن مقدار زیادی آب دومین قانون مقدس جراحی کاهش وزن است. این امر در ماه های گرم تابستان بسیار مهم است ، زمانی که بدن مایعات بیشتری را از طریق تعریق آزاد کرده و مستعد کم آبی بدن می شود. در روزهای گرم و پر از فعالیت در فضای باز ، به یاد داشته باشید که در طول روز آب بنوشید. به عنوان راهنما به ازای هر دو پوند وزن بدن یک اونس آب بنوشید تا از هیدراتاسیون مناسب اطمینان حاصل کنید. همچنین می توانید از آب غنی شده با ویتامین یا نوشیدنی های ورزشی غنی از کالری برای تعادل الکترولیت ها برای جلوگیری از هیدراتاسیون استفاده کنید. به نظر می رسد علائم کم آبی اغلب سندرم دامپینگ خفیف است و برخی از بیماران با جراحی کاهش وزن احتمال افزایش سندرم دامپینگ را هنگامی که به طور مناسب هیدراته نشده اند ، گزارش می دهند.
  • اولین پروتئینبه رعایت اولین قانون جراحی کاهش وزن ، “پروتئین اول” ، هنگام مصرف طیف گسترده ای از غذاهای مهمانی ، از جمله کباب ، سالاد پیک نیک ، و غذاهای دلپذیر و دسرها بسیار مهم است. خوردن پروتئین ابتدا غذاهایی را که می توانند باعث نشت شوند کاهش می دهد. مراقب سس های کبابی باشید که ممکن است حاوی مقدار زیادی قند یا پروتئین های سوخاری و سرخ شده باشند ، که همچنین می توانند باعث نشت شوند. اگر مرغ سرخ شده تنها پروتئین ارائه شده است ، پوست و پای را برداشته و دور بیندازید و بدون آن از گوشت لذت ببرید. به یاد داشته باشید که در هر لقمه کربوهیدرات پیچیده دو لقمه پروتئین بخورید. هنگام خوردن پروتئین های کوچک ، سه چنگال تقریباً یک اونس پروتئین را اندازه گیری می کنند. احساس تنش در کیسه جراحی معده نشانه سیری و نشانه توقف خوردن است. از پیروی از این علامت اجتناب کنید و غذا را متوقف کنید.
  • طعم مریم گلیبه جشن ها اغلب ویترین دوستان و روابط هستند تا بهترین غذاهای خود را به اشتراک بگذارند ، از جمله دسرهای زیبا با کالری و چربی. چه کسی وسوسه نشده است که در گردهمایی خانوادگی سالانه دسرهای وحشیانه ای را به نمایش بگذارد؟ برای جراحی کاهش وزن ، استفاده بی رویه از این غذاها می تواند باعث سندرم دامپینگ کوتاه مدت و در بدترین حالت ، افزایش وزن طولانی مدت شود. بیماران می توانند با امتحان یک یا دو دسر انتخابی بدون ترس قریب الوقوع ، در صورتی که در طول روز هیدراته بمانند و مقدار معقول پروتئین بدون چربی را قبل از خوردن شیرینی بخورند ، یک مکان امن پیدا کنند. یک یا دو لقمه از یک دسر شیرین باید کام و خواسته های مداوم یکی از بستگان عزیز را برآورده کند که اصرار می کند: “بیا ، یک تکه از شکلات خوشمزه من به شما آسیب نمی رساند.”
  • به غذای خوب کمک کنیدبه وقتی فرصت مناسب است ، از این فرصت استفاده کنید و یک دسر یا دسر خوب برای جراحی کاهش وزن به شما ارائه دهید که می توانید با خیال راحت از آن لذت ببرید و دیگران نیز. زمان خوبی است که نشان دهید آنچه سالم است می تواند خوشمزه و جذاب باشد. سالاد یا غذاهای جانبی با مواد فصلی تازه و سس های خانگی تهیه شده با مواد خالص کم چرب و شکر ارائه دهید. با رعایت دستور العمل هایی که از جایگزین های محبوب قند استفاده می کنند ، دسرها یا میان وعده های بدون قند را آماده کنید که در صورت رعایت اعتدال ، باعث ایجاد سندرم ریزش نمی شوند. پودینگ بدون قند و غذاهای ژلاتینی نیز در هر جشن تابستانی بسیار مناسب است. هنگامی که یک بیمار با جراحی کاهش وزن غذای بی خطر برای یک وعده غذایی تهیه می کند ، وسوسه خوردن غذاهایی را که احتمالاً باعث سندرم ریزش می شوند و جشن تابستانی فوق العاده ای را خراب می کند ، کاهش می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *