ده روش برای به خواب آوردن کودک مبتلا به ADHD

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی بیش از حد در خواب دچار مشکل هستند. در طول این مدت ، داروهای ADHD در کودک از بین رفته است و باعث می شود بیش فعالی و علائم دیگر با انتقام بازگردد. متأسفانه ، این زمانی است که بدن به استراحت مورد نیاز خود نیاز دارد. تحقیقات نشان می دهد کودکانی که به اندازه کافی نمی خوابند صبح روز بعد علائم ADHD بیشتری را تجربه می کنند. در اینجا ده روش برای خواباندن فرزندتان آورده شده است.

یک درمان طبیعی ADHD را در نظر بگیریدبه اگر فرزند شما عوارض جانبی فراتر از مشکل خواب را تجربه می کند ، بهتر است با درمان بیش فعالی بیش فعالی به درمان های طبیعی بروید. از نظر بالینی نشان داده شده است که درمان هایی مانند نوروفیدبک بدون ایجاد عوارض جانبی مضر ، بی انگیزشی و بی توجهی را از بین می برد.

به یک روال خواب بپیوندید. ایجاد یک روال خواب به فرزند شما کمک می کند تا آرام شود و از نظر ذهنی او را برای خواب آماده می کند. هر مرحله را شرح دهید و در جایی بنویسید که پسر یا دخترتان ببیند. یک روال قبل از خواب باید شامل این باشد که کودک شما در چه ساعتی باید بازی را متوقف کند ، چه کارهایی باید انجام شود ، چه ساعتی باید دوش بگیرد یا دندان هایش را مسواک بزند و چه ساعتی باید در رختخواب باشد.

حداقل سه ساعت قبل از خواب شام بخورید. هضم می تواند بدن و ذهن را بیش از حد فعال نگه دارد ، به ویژه هنگامی که غذاهای هضم دشواری مانند گندم برای شام سرو می شد.

حمام های گرم. اگر کودک شما بیش از حد فعال است ، قبل از خواب حمام گرم کنید.

یکی یکیبه کودکان در هر سنی با والدین خود به تنهایی دوست دارند. چه بخوانید کتاب یا فقط در مورد آنچه امروز اتفاق افتاده صحبت کنید ، تنها زمان به قطع ارتباط کودک کمک می کند و خواب راحت تری را برای او ایجاد می کند.

آشفتگی را تمیز کنید اسباب بازی ها یا لباس هایی را که در اطراف اتاق خوابیده است بردارید تا کودک شما تحت تأثیر این “چیزها” قرار نگیرد یا اگر نمی تواند با اسباب بازی ها وسوسه شود اگر نمی تواند بخوابد.

از روغنهای اسطوخودوس استفاده کنید. مطالعات نشان داده است که اسطوخودوس باعث آرامش ذهن و تسهیل خواب می شود. حمام گرم را با اسانس اسطوخودوس تزریق کنید یا چند قطره روی بالش کودک خود بگذارید.

از نویز سفید استفاده کنید. گاهی اوقات کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی بیش از حد آرام می شوند زیرا با صداهایی که از بیرون شنیده می شود حواسشان پرت می شود. این صدا را با سر و صدای سفید غرق می کند: یک فن برقی در حال چرخش ، یک کولر گازی ، یا صدای باران که از یک سی دی می بارد.

ملاتونین را در نظر بگیریدبه ملاتونین هورمونی است که ریتم شبانه روزی ما را حفظ می کند: ساعت داخلی است که زمان خواب یا بیدار شدن را به ما می گوید. به دلیل داروهای محرک ، کودکان مبتلا به ADHD ممکن است ریتم شبانه روزی را تغییر داده باشند. مکمل های ملاتونین در زمان فرسودگی دارو باعث آرامش کودک شما می شود و به خواب بهتر او کمک می کند.

از محصولات حسی استفاده کنید. محصولاتی مانند پتوهای وزن دار تأثیر آرام بخشی فوق العاده ای بر روی کودکان مبتلا به ADHD دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *