فرزندان غنی رئیس جمهور برکنار شده افغانستان در آمریکا در تجمل زندگی می کنند


چند روز پس از فرار اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان از کابل ، دختر هنرمندش ، مریم غنی ، از بیش از 3000 دنبال کننده خود در اینستاگرام خواست تا طوماری آنلاین را امضا کنند: وی از ایالات متحده و “دولتهای سراسر جهان” خواست تا به نجات پناهندگان بروند ، از جمله کارگران فرهنگی که در افغانستان به دام افتاده اند و در دست طالبان غارتگر هستند.

در آن زمان اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه پدر و مادرش ، بانوی اول افغانستان ، رولا غنی ، در امارات متحده عربی تجملات نسبی داشتند و پدرش هنگام فرار از ماه آگوست ده ها میلیون دلار از افغانستان گرفته بود. 15

در همین حال ، مریم 43 ساله از ساختمان شیروانی میلیونر آفتابی خود در ساختمان تغییر کارخانه کلینتون هیل درخواست می کرد.

وی به پیروان خود گفت: “من از طرف خانواده ، دوستان و همکارانی که در افغانستان اقامت کرده اند عصبانی ، ناراحت و وحشتناک هستم و برای انجام هر کاری که از دست من بر می آید ، تند کار می کنم.”

برادرش تارک ، 39 ساله ، که حضور محدودی در شبکه های اجتماعی دارد ، هرج و مرج سریع در افغانستان را از خانه 1.2 میلیون دلاری خود در واشنگتن دی سی که با همسرش ، بث پیرسون مشترک است ، تماشا کرده است. آنها یک زوج قدرتمند در پایتخت ایالات متحده هستند: پیرسون ، محقق رودز ، دستیار ارشد سناتور الیزابت وارن است. تارک ، استاد استراتژی تجارت ، مشاور مبارزات انتخاباتی پیت بوتیگیگ در سال 2020 بود.

تارک و خواهرش زندگی خود را در ارتباط با نخبگان حزب دموکرات گذرانده اند و تحصیلات خود و تا حدی امرار معاش خود را مدیون اهداکنندگان چند میلیون دلاری دموکرات هستند: همان بازیگران قدرتمندی که پدرشان را در طول زندگی حرفه ای خود به عنوان تکنوکرات تأمین مالی کردند. در بانک جهانی و در پست های رهبری در زادگاهش افغانستان.

اشرف 72 ساله در سال 2014 رئیس جمهور افغانستان شد ، اما قبلاً سالانه صدها هزار نفر را به عنوان رئیس موسسه اثربخشی دولت ، یک سازمان غیر انتفاعی در واشنگتن ، دی سی که در سال 2007 تأسیس کرد ، افزایش می دهد. این گروه بر روی “توسعه رویکردهای یکپارچه در ایجاد دولت” کار می کند. “و در حدود 2007 مبلغ 40 میلیون دلار از ابتکار جهانی کلینتون ، سازمان غیر انتفاعی که توسط رئیس جمهور سابق تأسیس شد ، دریافت کرد.

همسرش ، رولا ، 73 ساله ، در کنار هیلاری کلینتون و لورا بوش ، بانوان اول سابق ایالات متحده ، رئیس شورای زنان افغانستان در دانشگاه جورج تاون است.

مریم غنی ، دختر اشرف غنی ، رئیس جمهور تبعید شده افغانستان چند روز پس از اعطای پناهندگی به پدرش در نیویورک در حال قدم زدن آرام دیده می شود.
مریم غنی ، دختر اشرف غنی ، رئیس جمهور تبعید شده افغانستان چند روز پس از اعطای پناهندگی به پدرش در نیویورک در حال قدم زدن آرام دیده می شود.
TheImageDirect.com
برادرش تارک ، 39 ساله ، نظاره گر هرج و مرج در افغانستان از خانه 1.2 میلیون دلاری خود در واشنگتن بود.
برادرش تارک 39 ساله از خانه 1.2 میلیون دلاری خود در واشنگتن دی سی شاهد آشوب در افغانستان بود.
مری باتکوس

گروه اشرف همچنین با کمک های بنیادهای جامعه باز ، که توسط میلیاردر نیکوکار جورج سوروس ایجاد شده بود ، و میلیاردها دلار به اهداف لیبرال در سراسر جهان اهدا کرد ، حمایت شد.

یک ناظر سیاسی که خانواده را می شناسد ، به روزنامه پست گفت ، ارتباطات اشرف با میلیاردر و کلینتون درهای فرزندانش را در محافل نخبه دانشگاهی و سیاسی باز کرده است.

جردن اشنایدر ، رئیس عملیات ایالات متحده در بازداشتگاه غیرانتفاعی بین المللی ، که در اواخر دهه 1990 در سفارت آمریکا در کابل کار می کرد ، گفت: “این در مورد افرادی است که شما وقتی در واشنگتن به درجه خاصی می رسیدید می شناسید.” “او [Ashraf Ghani] او دقیقاً همان کاری را انجام داد که هر پدری برای فرزندانش انجام می داد. “

***

گفته می شود که پدرش ، اشرف غنی ، رئیس جمهور وقت افغانستان و همسرش در 15 اوت ده ها میلیون دلار از افغانستان بیرون کشیده اند.
گفته می شود که پدرش ، اشرف غنی ، رئیس جمهور وقت افغانستان و همسرش در 15 اوت ده ها میلیون دلار از افغانستان بیرون کشیده اند.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

مریم غنی در سال 1981 در بروکلین متولد شد ، در حالی که پدرش در دانشگاه کلمبیا مشغول تحصیل در رشته انسان شناسی در مقطع کارشناسی ارشد بود. اشرف ، که بخشی از قبیله پشتون اکثریت افغانستان است ، در یک خانواده مرفه و “برجسته” افغان بزرگ شد و یک سال را به عنوان دانش آموز تبادل در دبیرستان اورگان گذراند. او در دانشگاه آمریکایی بیروت با همسرش مسیحی لبنانی ملاقات کرد.

پس از کودتای اتحاد جماهیر شوروی در افغانستان در سال 1979 ، این زوج تصمیم گرفتند در آمریکا در تبعید بمانند و سرانجام در حومه سرسبز طبقه متوسط ​​بالتیمور مستقر شدند ، جایی که اشرف در جانز هاپکینز سمت تدریس داشت. در سال 1991 ، او فعالیت 11 ساله خود را در بانک جهانی آغاز کرد و مشاور سازمان ملل شد.

رولا مجوز املاک و مستغلات را دریافت کرد که دو سال پیش منقضی شد ، بر اساس سوابق عمومی که نشان می دهد او صاحب یک کانکس در دی سی است.

ارتباطات حزب دموکرات خانواده در پی حملات تروریستی 11 سپتامبر و تصدی اشرف در بانک جهانی تثبیت شد. در همان سال ، مریم ، هنرمند و فعال تازه کار ، کمک مالی از خانواده سوروس را برای تأمین هزینه مطالعات فیلم و فیلم خود دریافت کرد.

یک سال پس از فارغ التحصیلی در رشته ادبیات تطبیقی ​​از دانشگاه نیویورک در سال 2000 ، او بورسیه پل و دیزی سوروس برای جوانان آمریکایی را برای تحصیل در رشته عکاسی و فیلم در دانشکده هنرهای تجسمی ، دانشکده هنر و طراحی منهتن دریافت کرد که بیش از هزینه دریافت می کند. 40،000 دلار در سال شهریه

مشخص نیست که او چه مبلغی از بنیاد مریم دریافت کرده است ، که فعالیت هنری فعالش بر اصلاح عدالت کیفری متمرکز بود. این سازمان که در حال حاضر توسط بیوه پل سوروس ، برادر فقید جورج حمل و نقل اداره می شود ، سالانه تنها 30 بورس تحصیلی به مهاجران یا فرزندان آنها برای انجام کارهای تکمیلی اعطا می کند. بر اساس وب سایت بنیاد ، امروزه ارزش این بورسیه ها 90،000 دلار است.

نه سال بعد ، تارک همان بورسیه را برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه برکلی دریافت کرد ، جایی که قبلاً در سال 2012 مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت بازرگانی به پایان رسانده بود. وی در مدرسه ای که دکترای خود را کار می کرد ، با همسرش بث ملاقات کرد. .D در جامعه شناسی بین 2009 تا 2015 ، طبق مشخصات LinkedIn او.

نه مریم و نه تارک غنی درخواست اظهار نظر از The Post را پس ندادند.

به نظر می رسد تارک از کودکی مصمم بوده است که راه پدر را دنبال کند و به دنبال منافع اقتصاد جهانی و مطالعات درگیری باشد. او حتی در نوجوانی در بالتیمور ، با کار به عنوان محقق در مورد اولین نامزد نامزد حزب سبزها ، رالف نادر ، نامزد ریاست جمهوری در مسابقه 2000 ، بر اساس سوابق عمومی ، دندان های سیاسی خود را برید.

وقتی پدرش پس از حمله ایالات متحده به افغانستان در سال 2001 وزیر دارایی شد ، تارک یک سال از کالج در استنفورد مرخص شد و به کابل رفت و در آنجا برای کمک به پدرش برای تثبیت پول کشور کار کرد.

مریم ، هنرمند ، در یک انبار میلیونر در ساختمان کارخانه تغییریافته کلینتون هیل زندگی می کند.
مریم ، هنرمند ، در یک انبار میلیونر در ساختمان کارخانه تغییریافته کلینتون هیل زندگی می کند.
پل مارتینکا
تارک غنی و همسرش در این خانه 1.2 میلیون دلاری تنها یک مایلی از ساختمان کاپیتول در محله جذاب واشنگتن دی سی زندگی می کنند.
تارک غنی و همسرش در این خانه 1.2 میلیون دلاری تنها یک مایلی از ساختمان کاپیتول در محله جذاب واشنگتن دی سی زندگی می کنند.
realtor.com
داخل خانه شهر تارک.
داخل خانه شهر تارک.
realtor.com

مریم در سال 2002 ، هنگامی که 24 ساله بود ، به برادرش در افغانستان پیوست. این اولین باری بود که برادران به کشور محل تولد پدرشان سفر کردند.

مریم در مصاحبه ای در فیس بوک می گوید: “من با پدر افغان و مادری لبنانی در ایالات متحده بزرگ می شوم و می گویم:” من هیچ وقت خود را بعنوان یک مبتدی کاملاً ریشه دار در کار خود باور نمی کنم. “

افغانستان بسیاری از آثار مریم را که در موسسات معتبری مانند موزه هنرهای مدرن در نیویورک و گالری تیت در لندن به نمایش گذاشته شده است به تصرف خود درآورده است. در سالهای اخیر ، این پروژه بر پروژه در حال انجام “شاخص گمشده” تمرکز کرده است ، تأسیساتی که سوءاستفاده و شکنجه زندانیان توسط ارتش آمریکا در عراق و افغانستان را مستند می کند.

در سال 2015 ، پدر و دختر در اثری برای دوسالانه ونیز با عنوان “افغانستان: واژه نامه” همکاری کردند که از 100 تصویر زیرنویس با “تلاش های عمدی برای تجسم مجدد کشور” در طول تاریخ آشفته مدرن آن استفاده می کند.

ویدئوی قبلی منعکس کننده خشونت پلیس در فرگوسن ، مو ، پس از مرگ پلیس مایکل براون در سال 2014 است. در آن زمان ، او استاد مهمان دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس بود. لوئیس ، جایی که فیلم “شهر و شهر” را به پایان رساند ، فیلمی که منعکس کننده اختلافات عمیق در این منطقه در جریان اعتراضات و شورش های پس از مرگ براون بود.

تارک مانند خواهرش ، بر فقر و سوء استفاده از قدرت تمرکز کرد: جنگ ، نابرابری ساختاری و تغییرات آب و هوا ، و همچنین امنیت و استراتژی در اقتصاد جهانی ، بر اساس مشخصات توییترش.

در دو سال گذشته استراحت کرد از شغل تدریس خود در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس تا کار به عنوان اقتصاددان ارشد در گروه بین المللی بحران ، یک سازمان غیر انتفاعی که توسط جورج سوروس تاسیس شده و پسر سوروس ، الکس را به هیئت مدیره آن معرفی می کند.

در ماه مه 2016 ، الکس در صفحه فیس بوک خود عکسی از تارک ، مریم و مادرش را منتشر کرد ، که توسط بنیاد آسیا به دلیل فعالیت های خود در زمینه توانمندسازی زنان به عنوان بانوی اول افغانستان مورد تقدیر قرار گرفت. او تارک را “یکی از بهترین دوستانی که دارم” نامید.

الکس به عنوان نایب رئیس بنیادهای جامعه باز پدرش ، که بازی ها و نوشیدنی های مخفیانه را با مدل ها و طراحان مد در عمارت همپتونز خود در “باشگاه سوروس” میزبانی می کرد ، از دوست خود حمایت زیادی کرد. تارک علاوه بر موقعیت علمی ، یکی از اعضای غیر مقیم موسسه بروکینگز است ، یک اندیشکده واشنگتن که بخشی از آن توسط بنیادهای جامعه باز تأمین می شود.

تارک همچنین از سایر میلیاردرهای دموکرات پشتیبانی می کند و یکبار بر کمک های مالی در Humanity United ، یک سازمان غیرانتفاعی متصل به پیر امیدیار ، بنیانگذار eBay ، نظارت داشت. دو سال پیش او به عنوان مشاور امنیت ملی و سیاست خارجی در کمپین ریاست جمهوری بوتیگیگ کار کرد و با مقالاتی در مجله Foreign Affairs همکاری کرد ، که اخیراً درباره تأثیرات COVID-19 بر فقیرترین کشورهای جهان بود.

اگرچه او اکنون استاد تمام وقت در بخش فیلم و فیلم در کالج بنینگتون در ورمونت است ، اما مریم در مصاحبه ای با نیویورک تایمز در سال 2015 که در آن در مورد ترشی گوجه سبز و فعالیت خود صحبت می کرد ، خود را “کلیشه بروکلین” نامید.

تارک با مادرش رولا ، بانوی اول افغانستان و خواهر مریم (سمت چپ).
تارک با مادرش رولا ، بانوی اول افغانستان و خواهر مریم (سمت چپ).
اینستاگرام الکس سوروس

سال گذشته ، در جریان اعتراضات Black Lives Matter پس از مرگ جورج فلوید در بازداشت پلیس در مینیاپولیس ، او به شدت از سرکوب پلیس علیه معترضان در نیویورک شکایت کرد و آنها را با خشونت پلیس در افغانستان مقایسه کرد. وی در کنار ویدئویی از وزوز هلیکوپتر بر فراز سقف بروکلین خود منتشر کرد: “بنابراین: ما دارای منع رفت و آمد ، نظارت هوایی و پلیس با تجهیزات اضافی ضد شورش هستیم.” “#NYC همیشه شبیه #کابل است (و به نظر می رسد).”

اشنایدر ، که به فرار افغان های ناامید از کشور کمک می کرد ، گفت که صبر چندانی برای غنی ها ندارد. “خود [Ashraf’s] او هرگز نمی داند خواهران افغانش در چه شرایطی هستند ، “او فقط در زندگی خود از صلح و آزادی خبر داشت.”

گزارش اضافی توسط جان لویندیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *