قانونگذار منهتن با استفاده از فناوری رادار نظارتی ، قانونی را برای جلوگیری از سر و صدای زیاد وسایل نقلیه موتوری پیشنهاد می کند


یکی از اعضای شورای شهر نیویورک این هفته لایحه ای را برای مبارزه با وسایل نقلیه موتوری پر سر و صدا در پنج منطقه ارائه کرد. برنامه او استفاده از فناوری تشخیص نویز است که شدت صداهای بلند خودرو را ضبط کرده و شخص مسئول را مشخص می کند تا NYPD بتواند آنها را جریمه کند.

بن کالوس ، عضو شورای منهتن ، نماینده منطقه 5 این استان که قسمت فوقانی شرق را پوشش می دهد ، این اقدام را در جلسه شورای ارائه کرد. این لایحه شباهت هایی با قانون سال 2013 دارد که دوربین های سرعت را معرفی می کند و در آنها عکس هایی از رانندگان متخلف که از سرعت مجاز مجاز فراتر رفته اند و جریمه از طریق پست ارسال می شود ، گرفته می شود. لایحه Kallos مستلزم استفاده از دستگاه های صوتی نصب شده در املاک شهر و همراه با دوربین برای ضبط صداهای بالاتر از یک آستانه مشخص است. تصویری از وسیله نقلیه به NYPD ارسال می شود که طبق لایحه ، احضاریه صادر می کند. WABC-TV ابتدا صورتحساب کالوس را گزارش کرد.

“این تمام است ، از شخصی که با عصبانیت به بوق ماشین تکیه داده است ، زیرا ممکن است از سراسر جهان اطلاعاتی داشته باشد ، تا چیزهای منحصر به فرد تر مانند افرادی که در خیابان های شهر با پنجره های باز حرکت می کنند و موسیقی را آنقدر بلند می کنند که پنجره ها شروع به زمزمه می کنند. تکان بخور. “کالوس ، که دوره او در ماه دسامبر به پایان می رسد ، به Gothamist / WNYC گفت. در لایحه Kallos مشخص نشده است که آستانه دسی بل نقض سر و صدا است ، اما گفته است که این لایحه “برخی استانداردها را تعیین خواهد کرد”.

بر اساس این پیشنهاد ، صاحبان خانه می توانند برای اولین تخلف بین 150 تا 525 دلار جریمه دریافت کنند. 300 تا 1050 دلار برای جرم دوم ؛ و 450 تا 1575 دلار برای هرگونه تخلف بعدی.

کالوس گفت که فناوری رادار نویز نصب شده در بخش هایی از اروپا محور اصلی برنامه خواهد بود. این فناوری از سال 2019 در حومه پاریس به صورت آزمایشی اجرا شده است. به گفته رویترز ، این رادار دارای “چهار میکروفون است که میزان دسی بل را در هر دهم ثانیه اندازه گیری می کند و می توانند مثلثی را از جایی که صدا از آنجا سرچشمه می گیرد ،” داشته باشند. رادار دارای صفحه ای است که منشاء موج صوتی را نشان می دهد. کالوس در تحقیقات خود تجهیزات رادار فناوری نویز را “در کلاس خود بهترین” نامید.

“این به هیچ وجه نمی تواند مانع از راه رفتن شخصی در خیابان به شیوه 80 کلاسیک بوم باکس روی شانه خود شود. این مانع از نصب بلندگو در پارک یا پیاده رو و کباب و کباب در نزدیکی نمی شود.” کالوس گفت. “این فقط برای وسایل نقلیه است.”

این سر و صدا بویژه ساکن دیوید گینگولد در قسمت فوقانی شرق را آشفته کرد. در بیانیه ای ، جینگولد صدای بلند وسایل نقلیه موتوری را “کاملا فراتر از هر سطحی که مجاز باشد” توصیف کرد.

گینگولد گفت: “به نظر می رسد که 24 ساعت شبانه روز یک صندلی جلو در Raceway Daytona دارم.” “سر و صدا غیر قابل تحمل است!”

این لایحه به هر یک از اعضای هیئت مدیره اجازه می دهد تا نقاط پر سر و صدا مورد علاقه خود را در سایتهای احتمالی برای نصب این فناوری شناسایی کند.

کالوس امیدوار است رانندگانی را که صدا خفه کن آنها برای ایجاد صدایی مشابه ، بلند و ناهماهنگ طراحی شده است ، به طور خاص مورد هدف قرار دهد. وی خاطرنشان کرد که این وسایل نقلیه در طول همه گیری بیشتر شایع هستند و باعث کاهش کیفیت نیویورکی ها می شود. در آزادی خود ، کالوس رانندگان قوی را “احمق” نامید و صدایی قابل مقایسه با “مسلسل” تولید کرد که “همه را بیدار می کند”.

اما کالوس اعتراف می کند که اگرچه قانون ممکن است رانندگان با وسایل نقلیه ثبت شده را کاهش دهد ، اما نمی تواند استفاده از دوچرخه های خاکی را در سطح شهر محدود کند. این به این دلیل است که این دوچرخه های خاکی غیرقانونی هستند و توسط NYPD ردیابی آنها دشوار است.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط دفتر Kallos ، با استفاده از داده های عمومی شهر ، شکایات مربوط به سر و صدا مربوط به وسیله نقلیه از 61،493 شکایت بین 1 اوت 2019 و 1 اوت 2020 به 99،261 شکایت بین 1 اوت 2020 و 1 اوت 2021 افزایش یافته است.

در سال 2018 ، سازمان بهداشت جهانی دستورالعمل های جدیدی را برای مقابله با سر و صدای شدید صادر کرد و استدلال کرد که صداهای بلند ، از جمله صداهایی که توسط وسایل نقلیه تولید می شود ، “می تواند خواب را مختل کند ، باعث ایجاد اثرات قلبی عروقی و روانی ، کاهش عملکرد ، و ایجاد واکنش های مزاحم و تغییر در رفتار اجتماعی شود. “

برای کالوس ، این پروژه تا حدی از تجربه شخصی او الهام گرفته بود ، زیرا او شاهد چیزی بود که دخترش بزرگ شد و از آن متنفر بود.

او عاشق موتورسیکلت بود ، اما آنها هر شب را می گذراندند ، بیدار می شدند و می گفتند: “چگونه می توانم دوباره بخوابم؟ “، گفت.” در این مرحله او می گوید: “موتورسیکلت خوش شانس”.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *