لایحه جدید برای محدود کردن سموم “شیمیایی برای همیشه” می تواند به درمان تامین آب دره هادسون کمک کند


قانونگذاران ماه گذشته گام مهمی برای مهار مواد شیمیایی سمی که آب شهرها و شهرهای سراسر آمریکا را آلوده می کردند ، برداشتند. در صورت تصویب در سنای ایالات متحده ، لایحه جدید به قانون فدرال برای تنظیم “مواد شیمیایی برای همیشه” در هوا و آب آشامیدنی می پردازد. این قانون می تواند وجوه حیاتی و پاکسازی را برای جوامع آسیب دیده در دره هادسون مانند شهر نیوبورگ به ارمغان آورد.

در 21 ژوئیه ، مجلس نمایندگان ایالات متحده لایحه ای را تصویب کرد که بر اساس آن دو ماده شیمیایی مداوم – پرفلوروکتانوئیک اسید (PFOA) و پرفلوروکتان سولفونات (PFOS) – به عنوان “مواد خطرناک” تعیین می شود و استاندارد ملی مورد انتظار برای آب آشامیدنی را تعیین می کند.

ترکیبات بیشترین مطالعه را در گروهی از هزاران PFAS دارند: مخفف عبارت perfluoroalkyl و polyfluoroalkyl. PFAS که به طور غیررسمی به عنوان “برای همیشه شیمیایی” شناخته می شود ، زیرا در محیط تجزیه نمی شود ، سالها طول می کشد تا بدن انسان را ترک کند. آنها آنقدر گسترده هستند که اکثر آمریکایی ها مقداری PFAS در خون خود دارند.

آب نیوبورگ در سال 2016 آلوده به سطح بالایی از PFAS بود. مواد شیمیایی بعداً به فوم آتش حاوی PFAS در پایگاه گارد ملی هوایی استوارت در نزدیکی ردیابی شد. تورنس هاروی ، شهردار نیوبورگ گفت: “این یک گام در مسیر درست است.”

سال گذشته ، ایالت نیویورک حداکثر سطح آلودگی 10 قسمت در تریلیون را برای PFOA و PFOS در آب آشامیدنی تعیین کرد. بر اساس زمینه ، در سال 2016 ، سد دریاچه شهر با PFAS در 170 قسمت در تریلیون آزمایش شد ، که بیش از دو برابر توصیه های بهداشتی آژانس حفاظت از محیط زیست است. ماه ها بعد ، آزمایش خون نشان داد که ساکنان نیوبورگ تقریباً چهار برابر PFOS در خون خود نسبت به جمعیت عمومی ایالات متحده داشتند.

انسان از طریق غذا ، گرد و غبار ، آب آشامیدنی و محصولات حاوی آنها در معرض PFAS قرار می گیرد. آنها در همه چیز از آرایش و نخ دندان گرفته تا فرش و جعبه های کاغذی یافت می شوند. و آنها را با برخی سرطان ها مرتبط کرده است.

در صورت امضای قانون ، قانون اقدام 2021 PFAS به EPA اجازه می دهد تا تحت پاکسازی سایت های آلوده تحت قانون واکنش جامع ، جبران خسارت و مسئولیت زیست محیطی دستور دهد. بر اساس این قانون ، PFOA و PFOS تحت قانون هوای پاک به عنوان آلاینده های خطرناک هوا تعیین می شوند و به EPA پنج سال فرصت می دهد تا تعیین کند که آیا سایر مواد شیمیایی PFAS را تنظیم می کند یا خیر.

EPA همچنین تصمیم می گیرد که آیا PFAS را طبق قانون آب تمیز به عنوان آلاینده های سمی طبقه بندی می کند. اگر این اتفاق بیفتد ، آلاینده های صنعتی که PFAS را در آبهای معدنی بریزند ممکن است با جریمه و مجازات بالایی روبرو شوند.

شهردار با اشاره به جریانی که PFAS را از پایگاه هوایی به مخزن آب آشامیدنی شهر در دریاچه واشنگتن منتقل می کند ، گفت: “به این ترتیب در بدن ما در شهر نیوبورگ وارد شد.”

مواد شیمیایی PFAS به دلیل مقاومت در برابر حرارت ، نفت و آب در صنایع ساختمانی ، هوافضا ، نظامی و سایر صنایع بسیار مورد توجه قرار می گیرند. دکتر ارین بل ، اپیدمیولوژیست محیطی در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه آلبانی ، می گوید: “مدت زیادی طول می کشد تا تجزیه و از بدن خارج شویم.” “این به شیمی و شکل هر ماده شیمیایی مربوط می شود.”

او در مورد superforce ، پیوند کربن-فلورین موجود در مولکول های PFAS صحبت می کرد. او گفت: “شکستن روابط بسیار دشوار است.” و اشاره کرد که PFOA و PFOS می توانند نیمه عمر بین دو تا بیش از 20 سال در انسان داشته باشند. بل می گوید: “آنچه آنها را برای تولید و صنعت خوب می کند ، برای محیط زیست و بدن ما مضر است ، به این معنا که تجزیه آنها مدت زمان زیادی طول می کشد.”

بر اساس اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، قرار گرفتن در معرض PFAS با مشکلات جدی سلامتی مرتبط است: کلسترول بالا ، آسیب کبدی ، کاهش پاسخ واکسن ، وزن کم هنگام تولد ، سرطان کلیه و سرطان بیضه. بل گفت: “آنها می توانند بر سیستم ایمنی تأثیر بگذارند ، و مطالعات همچنین نشان می دهد که PFAS ممکن است بر عملکرد تیروئید تأثیر منفی بگذارد.

بل بخشی از تیمی از دانشمندان است که با CDC در یک مطالعه اپیدمیولوژیک کار می کنند تا نتایج بهداشتی را در جوامعی که در معرض PFAS قرار دارند ، تجزیه و تحلیل کنند. انتظار می رود صدها نفر از ساکنان نیوبورگ در آن شرکت کنند. به گفته بل ، نتایج مطالعه اولیه انتظار می رود تا پایان سال آینده ارائه شود.

هاروی امیدوار است سرانجام شاهد پاکسازی کامل پایگاه هوایی باشد. وی گفت: “من از دولت فدرال می خواهم که منبع این آلاینده را کاملاً برطرف کند ، دریاچه ما را پاکسازی کند ، این مواد شیمیایی را ممنوع کرده و تعمیر و جبران خسارت را برای افرادی که در معرض این آلودگی قرار گرفته ایم ، ارائه دهد.”

این لایحه سالانه 200 میلیون دلار تا سال 2026 برای کمک به تأسیسات آب هزینه می کند و یک برنامه کمک مالی اعطا می کند که جوامع محروم مانند نیوبورگ را در اولویت قرار می دهد و بیش از یک چهارم جمعیت آن در فقر زندگی می کنند.

اما نمی توانید سالها قرار گرفتن در معرض PFAS را لغو کنید. کارلوس ناوارو ، یکی از ساکنان نیوبورگ سیتی که شک دارد هرگز با نوشیدن آب شهر احساس راحتی کند ، می گوید: “من نگران آب هستم.”

دولت بایدن متعهد شده است که از قانون محدود کردن PFAS پس از تصویب در کنگره حمایت کند. کمیته محیط زیست و فواید عمومی مجلس سنا این لایحه را پس از بازگشت اعضا از تعطیلات تابستانی در ماه سپتامبر بررسی می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *