متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


متخصص تغذیه

متخصص تغذیه فردی است که متخصص تغذیه است. متخصص تغذیه علاوه بر ایجاد رژیم غذایی مناسب برای بیماران و ارائه توصیه های غذایی لازم به بیماران ، به شما در انتخاب غذای مناسب و ایجاد برنامه غذایی سالم کمک می کند.
متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را مورد بررسی قرار می دهد و غذاهای مورد نیاز بیمار را توصیه می کند و شیوه صحیح عادات غذایی را آموزش می دهد و بر تأثیر برنامه نظارت می کند تا مطمئن شود که رژیم غذایی داده شده موثر است و نتیجه را گزارش می کند. درمان را ثبت کنید. روند.
این متخصص بسته به شرایط و نیاز آنها ، رژیم غذایی را برای گروه های مختلف افراد از جمله کودکان ، افراد میانسال ، بیماران ، افراد چاق و لاغر تهیه می کند. او برای آنها تعیین می کند که چه نوع غذایی و چقدر باید روزانه مصرف کنند.
بیماران تحت نظر متخصص هستند تا به آنها در انتخاب رژیم غذایی مناسب با توجه به شرایط خاص خود و تسریع روند درمان کمک کند. بیماران ارجاع شده به این متخصصان شامل بیماران دیابتی ، بیماران کلیوی ، کبدی و گوارشی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.
بیماران ارجاع شده به این متخصصان شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه مراجعه کنیم؟

رژیم

همه کارها را انجام می دهد و وزن را تکان نمی دهد

وقتی احساس می کنید احساس پرخوری می کنید

وزن بسیار زیاد

بارداری

مدام به غذا فکر می کند

کلسترول بالا

و …

به مناسبت روز رژیم درمانی ، 20 درصد تخفیف برای همه افرادی که قبل از 20 مارس رژیم را درخواست می کنند ، داریم.

مقاله قبلی24 ترفند ساده برای رژیم غذایی سالم (قسمت 2)

عضو انجمن تغذیه ایران و کانادا و سازمان نظام پزشکی کشور ارزیابی رژیم تغذیه ای و درمانی در چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و بیماریها و غیره.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *