مقامات نیویورک می گویند پنجره های مدرسه همیشه می توانند تهویه مطبوع را ایجاد کنند. دانشمندان مستقل با این نظر مخالفند.


کافه تریای بزرگ دبیرستان موری برگتروم منهتن به زودی مملو از دانش آموزانی می شود که ماسک های خود را برای خوردن هر روز بر می دارند. این مدرسه در حال آماده سازی چندین مورد تهویه است تا در صورت آلوده شدن فرد به ویروس کرونا در هوا بماند.

هوای تازه از طریق سیستم تهویه مطبوع مرکزی مدرسه به کافه تریا منتقل می شود که در حال حاضر مجهز به فیلترهای MERV-13 است که می تواند ذرات ویروس را به دام بیندازد. در جلوی کافه تریا ، نسخه بزرگی از دستگاه های تصفیه هوا که شهر در کلاس های درس نصب می کند ، فیلتراسیون بیشتری ارائه می دهد.

صبح روز چهارشنبه ، مقامات اداره آموزش و پرورش شهر برای صرف ناهار و کلاس های درس خبرنگاران را دور می زدند ، در حالی که کارکنان امکانات مدرسه اندازه گیری جریان هوا را انجام می دادند.

یک کلاس درس 19 تغییر هوای چشمگیر در ساعت دریافت می کرد ، معیاری که برای ارزیابی تهویه ساختمان استفاده می شد. طبق راهنمای مدرسه بهداشت عمومی هاروارد تی چان ، یک کلاس معمولی باید بین پنج تا شش تغییر هوا در ساعت را هدف قرار دهد. نرخ ساعتی پنج تا شش تغییر هوا مطابق توصیه های انجمن مهندسان گرمایش ، سرمایش و تهویه مطبوع آمریکا (ASHRAE) است ، که فرمولی را برای تعیین میزان تغییر مناسب هوا بر اساس اندازه و اشغال ایجاد کرده است. از یک اتاق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری برخی از دستورالعمل های بازگشت به مدرسه را بر اساس قوانین ASHRAE تنظیم می کند. طبق پیشخوان کارکنان ، کافه تریا 22 بار در ساعت با هوای تازه جایگزین می شد.

اما دبیرستان موری برگتروم ساختمان جدیدتری (ساخته شده در 1975) با سیستم تهویه مطبوع در حال تصرف است. این شهر تمایلی به افشای عمومی ندارد که آیا تمام کلاس های درس که برای استفاده در سال تحصیلی آینده فعال شده اند از استانداردهای تعیین شده کیفیت هوا مطابقت دارند یا خیر. اینکه آیا تهویه مطبوع و مناسب در 4000 کلاس درس در سطح شهر که صرفاً به تهویه طبیعی متکی هستند ، یعنی روی پنجره ها کار می کند ، محل بحث است. این شهر همچنین دستگاه های تصفیه هوا را برای تکمیل تهویه اضافه کرده است و با وجود انتقاداتی که از مهمترین استانداردهای فیلتراسیون ندارد ، از مارکی که خریداری کرده اند دفاع می کند.

بیشتر بخوانید: نیویورک با وجود تهویه نامعتبر ، 4000 کلاس درس را برای آموزش حضوری تأیید می کند

در حالی که مهندسان که با WNYC / Gothamist صحبت می کردند پنجره ها را منبع کمتری برای تهویه می نامیدند زیرا به شرایط نامنظم آب و هوا بستگی دارد ، مقامات شهری معتقدند که آنها نه تنها کافی هستند ، بلکه گاهی اوقات از سیستم تهویه مطبوع نیز م moreثرتر هستند.

کافه تریا دبیرستان موری برگتروم دارای نسخه بزرگتری از دستگاه های تصفیه هوا Intellipure است که در کلاس های درس شهر قرار می گیرد.

کافه تریای دبیرستان موری برگتروم دارای نسخه بزرگتری از دستگاه های تصفیه هوا Intellipure است که در کلاس های درس شهر قرار می گیرد.

فلش

کافه تریای دبیرستان موری برگتروم دارای نسخه بزرگتری از دستگاه های تصفیه هوا Intellipure است که در کلاس های درس شهر قرار می گیرد.

کارولین لوئیس

دکتر جی وارما ، مشاور و مشاور بهداشت عمومی شهردار ، در مصاحبه ای با WNYC / Gothamist به اصرار DOE گفت: “ویندوز سنگ بنای کنترل عفونت در سراسر جهان است.” هرکسی که به شما می گوید پنجره ها تهویه مناسبی نیستند ، نوعی تعصب را در خود جای داده است. “

اما وارما می گوید به داده های نحوه عملکرد خوب تهویه در کلاس های مختلف توجه نکرده است ، اگرچه DOE می گوید این اطلاعات را ردیابی می کند. همه مدارس دولتی شهر از دستگاه هایی به نام بادسنج برای اندازه گیری نرخ تبادل هوا و همچنین مانیتورهای دستی دی اکسید کربن که هنگام بازدم در هوا جمع می شوند ، استفاده می کنند. دانشمندان آئروسل می گویند که میزان دی اکسید کربن می تواند به عنوان یک پروکسی برای تعیین اینکه آیا ذرات ویروس نیز می توانند در یک اتاق باقی بمانند ، استفاده شود.

مارک لوین ، نماینده شورای شهر در سفر روز چهارشنبه خود این سوال را مطرح کرد که آیا ساختمانهای قدیمی بدون هوای مرکزی به همان میزان تهویه می رسند که موسسه موری برگتروم. لوین ، رئیس کمیته بهداشت شهرستان گفت: “دستیابی به مقادیر زیاد جریان هوا بدون چنین سیستمی دشوارتر است.”

مارک لوین ، نماینده شورا و میشا پورتر ، صدر اعظم مدارس نیویورک ، در حال گذراندن تدابیر امنیتی در دبیرستان موری برگتروم برای مقامات مدرسه هستند.

مارک لوین ، نماینده شورا و میشا پورتر ، صدر اعظم مدارس نیویورک ، از تدابیر امنیتی دبیرستان موری برگتروم برای مسئولان تأسیسات مدرسه بازدید کردند.

فلش

مارک لوین ، نماینده شورا و میشا پورتر ، صدر اعظم مدارس نیویورک ، از تدابیر امنیتی دبیرستان موری برگتروم برای مسئولان تأسیسات مدرسه بازدید کردند.

کارولین لوئیس

جان شی ، رئیس بخش امکانات مدرسه DOE ، مخالف است. وی پاسخ داد: “نه لزوما” ، وی خاطرنشان کرد که برخی از ساختمان های مدرسه در شهر پس از همه گیری آنفولانزای 1918 در مورد تهویه طراحی شده اند. “اگر آن پنجره ها را کمی باز کنید ، آنها بسیار بزرگ هستند و تعداد زیادی از آنها وجود دارد که می توانید تعداد بیشتری را نیز دریافت کنید [ventilation] نسبت به یک سیستم مرکزی معمولی “.

حق با کیست؟ فی مک نیل ، استاد دانشگاه کلمبیا و دانشمند آئروسل می گوید که آیا تهویه طبیعی یا تهویه مکانیکی در هر شرایطی بهترین است؟ بستگی زیادی به پیکربندی و طراحی ساختمان دارد. به عبارت دیگر ، پنجره ها نمی توانند در همه سناریوها ، در 100 of مواقع ، به تهویه مناسب برسند.

مک نیل به تازگی با محققان سراسر کشور برای اندازه گیری اثر تهویه در ساختمان های مختلف مدرسه و دانشگاه همکاری کرده است. نتیجه کار ، که هنوز منتشر نشده است ، به این نتیجه رسید که “ساختمانهای دارای تهویه طبیعی ساحل غربی مورد مطالعه در اینجا برای تهویه متقابل طراحی شده بودند و سطح نسبتاً بالایی داشتند. [air changes per hour]”اما” ساختمانهای قدیمی در شمال شرقی ایالات متحده بدون تهویه مکانیکی ، که برای گرم نگه داشتن در زمستانهای سرد طراحی شده اند ، اغلب تبادل هوای کافی ندارند. “با این حال ، این مطالعه به طور خاص مدارس دولتی شهر نیویورک را تحلیل نکرده است.

مک نیل افزود افزودن دستگاه های تصفیه هوا قابل حمل به کلاس های درس که می توانند ذرات را فیلتر کنند نشان می دهد که DOE فعال است و گفت که این دستگاه ها می توانند به لحاظ نظری به بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان کمک کنند. با این حال ، او و سایر دانشمندان و مهندسانی که با WNYC / Gothamist صحبت کردند ، ادعای شهر مبنی بر اینکه دستگاه های تصفیه کننده مارک Intellipure که شهر برای کلاسهای درس خریداری کرده است ، اساساً همان تصفیه کننده هایی هستند که دارای فیلترهای HEPA ، استاندارد صنعت هستند ، رد کردند.

فیلتراسیون HEPA برای چندین دهه ثابت شده است.

الکس هافمن ، دانشمند آئروسل در دانشگاه دنور

الکس هافمن ، دانشمند آئروسل که در دانشگاه دنور تدریس می کند ، می گوید: “فیلتراسیون HEPA برای چندین دهه ثابت شده است.” “تمایز در آن مورد خاص Intellipure این است که برخی ذرات را از اتاق خارج می کند ، اما مشکل اصلی این است که این کار را واقعاً ناکارآمد انجام می دهد.”

به گفته The Classic ، فیلترهای HEPA همچنین هرچه بیشتر خاک را از هوا پاک کنند ، نظافت را بهبود می بخشند. یک متخصص تهویه CDC به روزنامه دبیرستان تاونسند هریس گفت: “بزرگترین نگرانی برای فیلترهای هوا که ادعای عملکرد” ​​معادل HEPA “دارند نحوه رفتار آنها در طول زمان است. با گذشت زمان ، بازده کلی فیلتراسیون فقط افزایش می یابد. با فناوری های دیگر گفته می شود. “

دکتر وارما در مصاحبه خود با WNYC / Gothamist اهمیت تمایز بین فیلتراسیون HEPA و فیلتر غیر HEPA را زیر سوال برد و استدلال کرد که هیچگاه یک آزمایش تصادفی کنترل شده-استاندارد طلایی داروهای مبتنی بر شواهد-که نشان می دهد فیلترهای HEPA می توانند کاهش بروز عفونت های تنفسی در انسان

وی اظهار داشت که فیلترهای HEPA فقط در آزمایشگاه ها معتبر هستند. با این حال ، مطالعات میدانی نشان داده است که دستگاه ها می توانند میزان بیماری های عفونی را در بیمارستان ها و اتاق های عمل کاهش دهند. وارما همچنین گفت که او و DOE تصمیم خود را برای انتخاب دستگاه تصفیه هوا Intellipure بر اساس داده های آزمایشگاهی اتخاذ کرده اند.

مهندسان محافظ مدرسه از دستگاه های دستی به نام بادسنج برای اندازه گیری جریان هوا در کلاس ها استفاده می کنند.

مهندسان ساعت مدرسه از دستگاه های دستی به نام بادسنج برای اندازه گیری جریان هوا در کلاس های درس استفاده می کنند.

فلش

مهندسان محافظ مدرسه از دستگاه های دستی به نام بادسنج برای اندازه گیری جریان هوا در کلاس های درس استفاده می کنند.

کارولین لوئیس

وارما در مورد دستگاه های تصفیه هوا Intellipure گفت: “آنچه من به آن اعتماد دارم و آنچه مهندسان DOE به من گفته اند اطلاعات آزمایشگاهی تولیدکنندگان است.” بر اساس این داده ها ، به نظر می رسد آنها ذرات ویروس را به اندازه ای که در کلاس درس مردم انتظار داریم فیلتر می کنند. “

هر دو متخصص وارما و کارشناسان کیفیت هوا در هر صورت معتقدند که دستگاه های تصفیه هوا فقط باید برای تکمیل اشکال طبیعی یا مکانیکی تهویه مورد استفاده قرار گیرند و نمی توانند به تنهایی مقادیر زیادی هوا را جایگزین کنند.

شی گفت که مهندسان متولی به طور منظم میزان جریان هوا و دی اکسید کربن را در کلاس های درس اندازه گیری می کنند و تلاش می کنند تا چهار تا شش تغییر هوا در ساعت داشته باشند. اما DOE این داده ها را برای عموم گزارش نخواهد کرد. در عوض ، وی گفت ، در صورت وجود مشکلی ، مهندس متولی آن را در دفترچه مطالبات یادداشت می کند و در صورت لزوم ، معاون مدیر خود را از امکانات مطلع می کند.

شی گفت: “اگر مدیر یا معلم نگران باشد ، ما به آنجا می رویم ، آن اتاق را بررسی می کنیم و اگر متوجه شدیم که این دستورالعمل از دستورالعمل های ما خارج است ، آن اتاق را می بندیم. و یکی دیگر را پیدا می کنیم. جایی برای آن بچه ها تا زمانی که بتوانیم آن را برطرف کنیم. تهویه “.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *