موسسه اقیانوس شناسی وودز هول (WHOI) بودجه ای را از بنیاد ملی علوم (NSF) برای مطالعه تاب آوری صخره های مرجانی در گرم شدن اقیانوس دریافت می کند


اخبار – Woods Hole، Mass. (19 آگوست 2021) – تیمی به سرپرستی آن کوهن ، دانشمند موسسه اقیانوس شناسی وودز هول ، 1.75 میلیون دلار از بنیاد ملی علوم (NSF) بودجه دریافت کردند تا مطالعه کنند که چگونه صخره های مرجانی از تغییرات آب و هوایی در برابر حوادث ناشی از گرما جان سالم به در می برند. به این پروژه چندرشته ای از چهار بخش WHOI برای کشف فرایندهای اقیانوس شناسی و بیولوژیکی که به مرجانها اجازه می دهد از امواج گرمای دریایی جان سالم به در ببرند یاد می کند.

صخره های مرجانی محل زندگی یک چهارم همه گونه های دریایی شناخته شده است و از معیشت یک میلیارد نفر در سراسر جهان پشتیبانی می کند. اما صخره های مرجانی در همه جا با سرعت هشدار دهنده ای در حال مرگ هستند. تغییرات آب و هوایی باعث گرم شدن اقیانوس ها می شود و در نتیجه ، امواج گرمایی دریا از نظر فرکانس و شدت افزایش یافته است. دمای آب فقط 1 درجه سانتیگراد بالاتر از حد نرمال می تواند باعث شستشوی مرجان شود ، اما امواج گرمای اخیر در بسیاری از مناطق از این آستانه بسیار فراتر رفته است. در حقیقت ، تنها در 4 دهه گذشته میلیونها مرجان از بین رفته اند و کل صخره های مرجانی به دلیل گرم شدن اقیانوس منقرض شده اند.

منطقه حفاظت شده دریایی ققنوس (PIPA) ، بیابانی اقیانوسی در دورافتاده گرمسیری اقیانوس آرام ، توسط کشور جزیره ای کیریباتی در سال 2006 برای حفاظت از بیش از 408000 کیلومتر ایجاد شد.2 زیستگاه اقیانوسی ، شامل صخره های مرجانی ، کوه های زیر آب و اکوسیستم های زمینی. در اینجا ، در کانون توجه قوی ترین امواج گرمای دریایی ، صخره های PIPA داستانی الهام بخش برای سازگاری و انعطاف پذیری دارند. به گفته کوهن و همکارانش ، بسیاری از مرجانهای PIPA در معرض گرمای شدید قرار گرفتند که در سال 2002 ، 2009 و دوباره در سال 2015 منطقه را تحت تاثیر قرار داد. اما داده های آنها برخی از مناطق صخره ای را نشان می دهد که هر کدام در هزاران متر مربع گسترده شده اند. محل تنوع گونه های مرجانی ، زنده مانده است و احتمالاً نقش مهمی در بازیابی مرجان های PIPA داشته است.

صخره های مرجانی مکانهای زیبا و جادویی هستند ، اما برای بشر نیز فوق العاده مهم هستند. حتی در ایالات متحده ، صخره های مرجانی ما صدها هزار شغل ایجاد می کند و از زیرساخت های استراتژیک نظامی محافظت می کند. اما در حال حاضر ، صخره های مرجانی به دلیل تغییرات آب و هوایی دچار بحران شده اند. کوهن گفت که احساس فوریت آنقدر زیاد است که دانشمندان ، سازمانهای حفاظتی و دولتهای کشورهای صخره های مرجانی گرد هم می آیند تا به آن رسیدگی کنند و WHOI نقش حیاتی دارد.

دانشمندان کوهن و WHOI مایکل فاکس ، وایفنگ (گوردون) ژانگ ، سیمون تورولد ، استیون لنتز و ناتانیل موللیکا و دانشجوی کارشناسی ارشد MIT-WHOI Phadtaya ‘Pad’ Poemnamthip این فرضیه را امتحان می کنند که مقاومت مرجانی در برابر گرمای شدید ریشه در صخره پویا دارد. محیط. با ترکیب سنسورهای مستقر در صخره ها با مدلهای هیدرودینامیکی پیچیده ، آنها نشان می دهند که دما و جریان آب در صخره های مرجانی و اطراف آن در مقیاس های کوچک فضایی بسیار متغیر است و به طور چشمگیری با اقیانوس باز اطراف آنها متفاوت است. این موزاییک از شرایط محیطی در مقیاس کوچک ، زمینه را برای بقای مرجانی به دو طریق اصلی فراهم می کند. در مناطق صخره ای که آب ها طبیعی تر و مزمن تر از اقیانوس باز هستند ، مرجان ها این فرصت را دارند که از نظر ژنتیکی با دمای بالاتر سازگار شوند. در مقابل ، در مناطق دیگر صخره که آب شیرین ممکن است به طور دوره ای از اعماق بیرون بیاید ، مرجان ها می توانند از گرما در امان باشند.

کوهن گفت: “این دستاورد با تعهد بلند مدت WHOI به PIPA ، نه تنها انجام علم در سطح جهانی ، بلکه ایجاد روابط با کیریباتی ، یادگیری از مردم این کشور ، همکاری ، آموزش و به اشتراک گذاری یافته های ما امکان پذیر شد.” “این فقط در مورد جمع آوری داده ها و بازگشت به آزمایشگاه نیست. آنچه WHOI در جهان انجام می دهد مهم است. مردم اهمیت دارند. “

در حالی که ناظران کریباتی به همه اعزام های پیش از PIPA پیوسته اند ، این جایزه به صراحت از مشارکت و آموزش ساکنان و دانش آموزان دبیرستانی کیریباتی حمایت می کند. “با تشکر از WHOI برای تلاش های خستگی ناپذیر آنها و حمایت از مرجان های PIPA ، و ما به همان اندازه از مشارکت دانشجویان کریباتی و ساکنان کانتون در پروژه های آینده خوشحالیم. این یک گام مهم در ایجاد ظرفیت های محلی در این زمینه های تخصصی علم است. تبورورو تیتو ، سفیر کیریباتی در ایالات متحده ، نماینده دائم در سازمان ملل متحد و رئیس هیئت اعتماد PIPA گفت.

تیم WHOI دو اعزامی را به PIPA هدایت می کند ، هزاران مایل از راه دور در مرکز اقیانوس آرام و در قایق بادبانی Seadragon 72 پا ، که توسط سازمان غیرانتفاعی Pangea Explorations اداره می شود ، حرکت می کند. با ترکیب مدلهای هیدرودینامیکی سه بعدی با وضوح بالا ، مشاهدات اقیانوس شناسی ، آزمایشات فیزیولوژیکی ، شیمی مرجانی و پرونده های اسکلتی رشد و سفید شدن ، آنها فرایندهایی را بررسی می کنند که به مرجانهای PIPA اجازه می دهد از گرمای شدید جان سالم به در ببرند. این دانش جدید به دانشمندان و مدیران صخره های مرجانی در همه جا کمک می کند تا تعیین کنند که مرجان های مقاوم در برابر آب و هوا وجود دارند ، شانس آنها برای زنده ماندن در حالی که اقیانوس جهانی همچنان گرم می شود را پیش بینی کرده و قوی ترین مرجان ها را برای حفاظت و بازیابی صخره ها مشخص می کند.

درباره موسسه اقیانوس شناسی وودز هول:

موسسه اقیانوس شناسی Woods Hole (WHOI) یک سازمان غیرانتفاعی خصوصی در کیپ کد ، ماساچوست است که به تحقیقات دریایی ، مهندسی و آموزش عالی اختصاص داده شده است. مأموریت آن در سال 1930 تأسیس شد ، درک اقیانوس و تعاملات آن با زمین به طور کلی و انتقال درک نقش اقیانوس در تغییر محیط جهانی است. اکتشافات پیشگام WHOI از ترکیب ایده آل علم و مهندسی سرچشمه می گیرد ، که آن را به یکی از معتبرترین و از نظر فنی پیشرفته ترین رهبران در تحقیقات و اکتشافات اساسی و کاربردی اقیانوس ها در هر نقطه تبدیل کرده است. WHOI به دلیل رویکرد چندرشته ای ، عملکرد برتر کشتی ها و قابلیت های بی نظیر رباتیک آبهای عمیق شناخته شده است. ما نقش اصلی را در رصد اقیانوس ها ایفا می کنیم و گسترده ترین مجموعه سیستم عامل های جمع آوری داده ها را در اقیانوس های جهان به کار می گیریم. بهترین دانشمندان ، مهندسان و دانشجویان در بیش از 800 پروژه رقیب در سراسر جهان ، چه در بالا و چه در زیر امواج ، همکاری می کنند و مرزهای دانش را برای اطلاع رسانی به مردم و سیاست های یک سیاره سالم تر می کنند. اطلاعات بیشتر در whoi.eduبهدیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *