ناخن های زیبا را بعد از عمل بای پس معده رشد دهید

پس از عمل اسلیو معده ، دریافت تغذیه مناسب چاقی دشوار است. یکی از اولین مکان هایی که رژیم غذایی نامناسب را نشان می دهد ، سلامت و زیبایی ناخن ها است.

ناخن های زیبا ، بلند ، قوی و کاملاً صیقلی نیاز به تغذیه مناسب دارند.

ناخن ها از لایه های چند لایه ای از پروتئین به نام کراتین ساخته شده اند. ناخن ها از پایه ناخن ها ، زیر کوتیکول ها ، تا نوک انگشتان رشد می کنند. وقتی ناخن جدید رشد کرد ، میخ قدیمی را به بیرون فشار دهید. آن قسمت از ناخن سفت و فشرده می شود.

وقتی می توانید فقط مقدار کمی غذا در یک زمان بخورید ، دریافت مواد مغذی مورد نیاز برای داشتن ناخن های سالم و سلامتی دشوار است. اگر ناخن های شما نازک و شکننده باشد یا بشکند و بشکند ، از حمایت تغذیه ای مناسب برای رشد ناخن های زیبا برخوردار نخواهید شد.

بیوتین یک ویتامین B است که برای رشد قوی ناخن و همچنین برای رشد قوی مو مهم است. گاهی از بیوتین به عنوان ویتامین H نیز یاد می شود.

بیوتین طبیعی را می توانید در مخمر آبجو ، سویا و برنج قهوه ای بیابید. بیوتین برای تولید کراتین ، ماده ای که ناخن ها را تشکیل می دهد ، بسیار مهم است. مزیت جانبی ویتامین H این است که به شما در حفظ سطح قند خون ثابت کمک می کند.

MSM ، همچنین به عنوان متیل سولفونیل متان شناخته می شود ، نوعی گوگرد است که در همه موجودات زنده ، گیاهان و حیوانات یافت می شود. برای عملکرد طبیعی بدن و اندام ها ضروری است. و MSM کراتین و کلاژن ایجاد می کند ، بنابراین به ناخن ها و پوست قوی و سالم کمک می کند. شاید نام MSM را شنیده باشید زیرا بسیاری از پزشکان آن را برای مشکلات نوع آرتروز توصیه می کنند. MSM یک افزودنی غذایی یا یک ویتامین نیست. HSM ها توسط غذاهای بسیار فرآوری شده از بدن ما تخلیه می شوند.

کمبود روی را می توان با لکه های سفید روی بستر ناخن نشان داد.

گیاهانی مانند گل گاوزبان دارای محتوای بالایی از گاما لینولنیک اسید هستند که یک اسید چرب ضروری است و برای ناخن های بلند رشد بسیار مهم است.

توجه کرده اید که ناخن ها در تابستان سریعتر و در زمستان کندتر رشد می کنند. اما در بهترین حالت ، ناخن ها هنوز به طور متوسط ​​فقط 3 میلی متر در ماه رشد می کنند. بنابراین ، ممکن است مدتی طول بکشد تا بتوانید تغییرات تغذیه ای را در ناخن های خود مشاهده کنید.

از مکمل های چاقی برای بهبود سلامت ناخن ها ، مو و پوست خود استفاده کنید.

علاوه بر استفاده از مکمل های چاقی ، نکاتی نیز وجود دارد که به تقویت ناخن های شما قوی تر و زیباتر می شود:

1) ناخن های خود را ماساژ دهید. این جریان خون را افزایش می دهد و به ناخن های جدید کمک می کند تا سریعتر وارد شوند. احساس خوبی هم دارد!

2) شستشوی دست برای پیشگیری از بیماری بسیار عالی است ، اما برای پوست و ناخن چندان خوشایند نیست. بعد از هر بار شستن دست ها ، رطوبت را روی دستان خود قرار دهید تا مرطوب کننده باشد. فراموش نکنید که مرطوب کننده را روی ناخن ها و کوتیکول های خود بمالید.

3) ناخن ها می توانند در کارهایی مانند شستن ظروف آسیب ببینند ، بنابراین دستکش بپوشید. احتمال شکستن ناخن ها بسیار کمتر است.

4) مانیکور منظم و حرفه ای می تواند ناخن های شما را در وضعیت خوبی نگه دارد و به قوی شدن آنها کمک کند.

5) حفظ کنید. شما می توانید با چسباندن ناخن خود در لحظه ای که مشکل دارید از بدتر شدن پارگی ناخن خود جلوگیری کنید.

اگر رژیم غذایی خوبی ندارید ، نمی توانید رژیم های ارزشمندی داشته باشید. وقتی همیشه نمی توانید خوب غذا بخورید ، ویتامین های باریاتری می توانند به شما کمک کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *