چاقی سگ وظیفه شماست که بر رژیم غذایی سگ خود نظارت داشته باشید

چاقی سگ به یک مشکل جدی بهداشتی تبدیل شده است که همه نژادهای سگ را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. بر اساس تحقیقات انجام شده ، این ارقام به 44 درصد از کل سگهایی که اکنون چاق یا دارای اضافه وزن هستند می رسد و با این ارقام ، دیگر نمی توانیم مشکل چاقی سگ را در فرهنگ خود نادیده بگیریم.

خبر خوب این است که چاقی سگ کاملاً قابل پیشگیری است و همچنین برای سگهایی که قبلاً در دسترس آنها تسلیم شده اند قابل درمان است. همانند انسانها ، مشکل چاقی سگ در عدم آموزش و گاهی اوقات رها شدن است. بنابراین اگر مایل به یادگیری هستید و برای نتیجه تلاش می کنید ، می توانید به سگ خود عمر طولانی و شیوه زندگی با کیفیت هدیه دهید.

بنابراین وقتی سعی می کنید چاقی سگ را از بین ببرید ، از کجا شروع می کنید؟ ابتدا ارزیابی وضعیت سگ و ارزیابی میزان چاقی در سگ بسیار مهم است. باید بدانید که قضاوت در مورد میزان چاقی یک سگ بیشتر از وزن آنهاست. اگرچه می توان از آن به عنوان ابزاری استفاده کرد ، اما به اندازه کافی دقیق نمی تواند وضعیت چاقی همه سگ ها را تعیین کند.

برای شروع ، هر سگ یک فرد منحصر به فرد است حتی اگر بخشی از یک نژاد خاص باشد. مانند انسان ها ، آنها از نظر اندازه ، رنگ ، شکل و غیره ویژگی های منحصر به فردی دارند. بنابراین هیچ دو مثل هم نیستند به همین دلیل است که اندازه گیری ساده وزن نمی تواند تعیین کند که سگ شما چاق است یا نه.

اولین چیزی که باید تعیین کنید این است که آیا سگ شما نیاز به رژیم سگ دارد یا خیر. شما باید بررسی کنید که آیا کمر ، دنده ها و دم سگ خود را احساس می کنید یا خیر. اگر در احساس مشکل دارید ، احتمالاً سگ شما باید چند کیلوگرم وزن کم کند.

شما همچنین باید سعی کنید سگ خود را از زوایای مختلف مانند از کنار ببینید. از این زاویه باید بین کمر و درست پشت دنده های سگ ما تمایز مشخصی وجود داشته باشد. به عبارت دیگر ، معده سگ شما نباید با آویزان کردن آن حتی با دنده ها آویزان شود ، باید محکم باشد.

یکی دیگر از عوامل چاق بودن سگ ، تأثیر آن بر سلامت کلی آنها است. وقتی سگ شما وزن اضافی را تحمل می کند ، بدن او را ضعیف می کند ، مانند مفاصل و غضروف ، که می تواند منجر به آسیب شود. همچنین باعث ایجاد استرس بر اندام های شما مانند قلب می شود که در صورت عمل جراحی و عوارض جدی در بدن ایجاد می شود و در زندگی روزمره قلب باید بیشتر کار کند تا خون را به بدن پمپ کند. همچنین سایر خطرات قلبی را برای سگ شما افزایش داده است.

شاید مشکل سازترین مشکل این باشد که قلب به سادگی باید بسیار بیشتر کار کند تا خون را به تمام نقاط بدن یک سگ چاق پمپ کند و به همین دلیل ، نارسایی احتقانی قلب بسیار محتمل تر است. چاقی می تواند سایر مشکلات جدی سلامتی مانند دیابت ، آرتریت ، بیماری های غدد درون ریز و در نهایت مرگ را ایجاد کند.

هنگامی که وضعیت سگ خود و میزان چاقی خود را تعیین کردید ، زمان آن فرا رسیده است که علت اضافه وزن سگ خود را دریابید. به طور کلی دلیل آن بسیار ساده است ، این در مورد سگ است که بیش از نیاز خود غذا می خورد و به اندازه کافی ورزش نمی کند. به احتمال زیاد این ناخواسته است و نتیجه والدین حیوانات بی سواد علت رژیم غذایی نامناسب سگ است.

امروزه بسیاری از ما دوست داریم توله سگ های گرانبهای خود را خراب کنیم و این اغلب بدان معناست که ما با سگ های خود با غذاهای زیاد و غذای زیاد رفتار می کنیم. برای تصحیح این موضوع ، خرید غذای سگ با کیفیت و خواندن اطلاعات برچسب مهم است. این به شما این ایده کلی را می دهد که چقدر باید به سگ خود غذا دهید ، اما شما باید سبک زندگی ، میزان فعالیت ، ورزش ، سن و سلامتی سگ خود را در نظر بگیرید.

باز هم ، باید به خاطر داشته باشید که یک اندازه نیست و دستورالعمل ها باید به عنوان راهنما در نظر گرفته شوند و همیشه می توانید اطلاعات بیشتری برای دامپزشک خود دریافت کنید. این وظیفه شما به عنوان والدین حیوان خانگی است که بر رژیم غذایی سگ خود نظارت داشته باشید و مطمئن شوید که چاقی سگ مشکلی ایجاد نمی کند. با ارائه رژیم غذایی سالم به سگ ، زندگی طولانی ، سالم و با کیفیتی به او می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *