کنترل بارداری: اطلاعاتی در مورد انواع و روش های پیشگیری از بارداری

کنترل بارداری: اطلاعاتی در مورد انواع و روش های پیشگیری از بارداری


3 جلوگیری از بارداری – برای همه مناسب است

نظر اضافه کنید

جلوگیری از بارداری تنها وظیفه یک زن نیست – حتی مردان نیز باید وظایف خود را با استفاده از کاندوم انجام دهندبه

همه ما عاشق رابطه جنسی هستیم ، درست است؟ به هر حال ، وقتی رابطه جنسی تک همسری نیست و بین شرکای مرتبط نیست ، استرس اضافی بر حاملگی های ناخواسته و بیماریهای مقاربتی وجود دارد.

به طور منظم ، تصور می شود که زنان در معرض خطر استفاده از مقدار کمی یا بدون هیچ نوع پیشگیری از بارداری هستند. امروزه گزینه های زیادی برای پیشگیری از بارداری در دسترس زنان قرار دارد که محبوب ترین آنها عبارتند از:


قرص.

قرص
نظر اضافه کنید

21 روز بعد از آخرین قاعدگی مصرف می شود. پس از بیست و یکمین روز ، بدن زن شروع به تخمک گذاری می کند. در صورت عدم وجود تخمک آماده برای کار ، رحم شروع به پوشاندن پوشش خود می کند و در نتیجه قاعدگی رخ می دهد. علیرغم این واقعیت که این روش پیشگیری از بارداری مفید است ، اما می تواند واکنش هایی مانند افزایش وزن ، تهوع ، درد مغز ، لکه بینی و احتباس آب را نیز در پی داشته باشد.

مس t:

این یک عبارت جایگزین و طولانی تر برای پیشگیری از بارداری است که در آن IUD برای جلوگیری از آماده سازی تخمک توسط اسپرم گنجانده شده است. او باید آن را در مدت سه تا پنج سال ، با وقفه ای نیم ساله در میان دو ناخالصی جایگزین کند.


کاندوم زنانه:

کاندوم زنانه از همه راحت تر است – قبل از رابطه جنسی باید وارد واژن شود و از این نقطه خارج شود. وقتی مردی برای استفاده از کاندوم برای رابطه جنسی هیجان زیادی ندارد ، این گزینه مناسبی است.

قرص صبح روز بعد:

این یک استراتژی پیشگیری از بارداری است ، که در آن زن قرص را ظرف 72 ساعت پس از داشتن رابطه جنسی محافظت نشده مصرف می کند.

به هر حال ، وزن پیشگیری از بارداری تنها بر دوش زنان نیست – مردان باید به طور مشابه در پیشگیری از بارداری های ناخواسته پیشگیرانه عمل کنند. به طرز عجیبی ، پیشگیری از بارداری مردانه می تواند به اندازه استفاده از کاندوم در هنگام رابطه جنسی یا به عنوان وازکتومی گیج کننده باشد. با وجود این ، نوع دوم فقط توسط مردان معتدلی که به تازگی زایمان کرده اند اما مایل به داشتن تعداد بیشتری نیستند ، انجام می شود.

با این حال ، پیشگیری از بارداری با رابطه جنسی ایمن متفاوت است

رابطه جنسی ایمن تنها به این معنا نیست که در برابر بارداری مقاومت کنید. به طور کلی ، این بیماری با پیش بینی شیوع بیماریهای مقاربتی (STDs) و بیماریهای مقاربتی (STIs) ارتباط دارد. بسیاری از افراد پیشگیری از بارداری را با رابطه جنسی ایمن اشتباه می گیرند – آنها دو ایده متفاوت هستند! کسانی که در مورد گزینه های پیشگیری از بارداری آموزش دیده اند نمی توانند در برابر شیوع بیماریهای مقاربتی و مقاربتی تضمین کنند. با استفاده از کاندوم ، که از گردش مایعات ارگانیک در هنگام رابطه جنسی جلوگیری می کند ، گسترش آن به وضوح کاهش می یابد.

در واقع ، کاندوم بهترین روش پیشگیرانه مانند دستگاه جنسی محافظت شده است. پوشیدن آن در هنگام رابطه جنسی – صرف نظر از اینکه توسط زن یا مرد باشد – از STI ها و STI ها جلوگیری می کند ، در حالی که اساسا شانس بارداری را کاهش می دهد. علاوه بر این ، هر کس می تواند از کاندوم استفاده کند ، و استفاده از آنها قطعاً هیچ علامتی ندارد.

پنج نوع پیشگیری از بارداری چیست؟

آنها ممکن است با اسپرم کش ، که اسپرم را از بین می برد ، مرتبط باشند.

کاندوم کاندوم با جلوگیری از ورود اسپرم به واژن ، مرزی ایجاد می کند و بارداری را حفظ می کند. …

1- کاندوم زنانه. …

2. پاک کنید. …

3- معده. …

4. بالای دهانه رحم. …

5 دستگاه داخل رحمی (IUD) …

6- قرص های ضد بارداری. …

7- اصلاح پیشگیرانه.

موارد بیشتر …..دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *