5 راه ساده برای ایجاد یک محل کار از نظر روانی سالم

5 راه ساده برای ایجاد یک محل کار از نظر روانی سالم


افراد ممکن است از بحث در مورد مسائل مربوط به سلامت روان ، به ویژه در محل کار ، مایل نباشند ، زیرا می ترسند این امر بر شهرت ، روابط کاری و امنیت شغلی آنها تأثیر بگذارد. از آنجا که بیماری همه گیر تأثیر منفی بر سلامت روان در محل کار دارد ، ارتباط کارکنان شما بیش از هر زمان دیگری با یکدیگر مهم است.

بیماری روانی یک نقص شخصیتی نیست ، اما زمانی می توان آن را یک نقص در نظر گرفت که افراد از بیماری روانی آگاهی ندارند و چگونه می توانند بر آنها و همسالان خود تأثیر بگذارند. مهم این است که گفتگوها را آغاز کنید ، انگ را بردارید و به تیم خود نشان دهید که تنها نیستند و خوب نیست که احساس خوبی نداشته باشید.

پایان همه گیری همه گیر ممکن است قریب الوقوع باشد ، اما ظهور اخیر و متغیر دلتا باعث ایجاد عدم قطعیت مجدد می شود و این زمان برای نظارت بر سلامت کارکنان – از نظر جسمی و روحی – نیست. در اینجا پنج روش ساده وجود دارد که می توانید در این زمان دشوار و دراز مدت یک محیط کار سالمتر ایجاد کنید.

1. ایجاد تعادل سالم بین کار و زندگی

در حالی که کار بخش مهمی از زندگی کارکنان شما است ، نباید تمرکز اصلی باشد. شاید شما کارمندی دارید که در روزهای تعطیل مرتب نوبت می گیرد ، زود سر کار می آید یا برای کار دیر می کند. این نوع رفتارها معمولاً تشویق می شود ، اما وقتی کارکنان شما زمان زیادی را در محل کار خود بگذرانند ، در معرض فشار شدید قرار می گیرند.

کارکنان ناراضی هر سال حداکثر 550 میلیارد دلار برای شرکت های آمریکایی هزینه دارند و اگر فرسودگی شغلی رخ دهد ، بر بهره وری ، روحیه و مشتریان شما تأثیر می گذارد. با این حال ، بسیاری از کارگران احساس می کنند مجبورند خود را به نقطه شکست برسانند. بیش از نیمی از کارکنان در مورد استفاده از زمان تعطیلات احساس گناه می کنند و حداکثر 90 employees از کارکنان هنگام بیماری به سر کار می آیند.

بیمار شدن در محل کار قبل از همه گیری به اندازه کافی بد بود. میزان خسارتی را که یک کارمند بیمار COVID-19 می تواند به محل کار شما وارد کند تصور کنید.

کارکنان خود را تشویق کنید تا از زمان تعطیلات و مرخصی استعلاجی خود استفاده کنند و برای مراقبت از خود و انجام کارهایی که از آنها لذت می برید ، فضایی ایجاد کنید تا بتوانند بهترین کار خود را در محل کار انجام دهند.

2. به دنبال علائم باشید

روش های مختلفی برای تشخیص اینکه آیا کارمندی با سلامت روانی خود دست و پنجه نرم می کند وجود دارد. در اینجا مواردی وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید:

 1. تغییر در حضوربه هرگونه الگوی غیرمعمول در حضور می تواند نشان دهنده مشکل کارمند شما باشد. شاید آنها تقریباً همیشه به موقع هستند ، اما توجه کرده اید که دیرتر از حد معمول هستند. آنها همچنین ممکن است بخواهند بیشتر مریض شوند ، بخواهند زودتر مرخص شوند یا به روزهای بیشتری نیاز داشته باشند.
 2. تغییرات غیر طبیعی در ظاهر اووقتی کارکنان با سلامت روانی خود دست و پنجه نرم می کنند ، ممکن است برای حفظ ظاهر و بهداشت شخصی خود مشکل بیشتری داشته باشند. آنها ممکن است خارج از پوشش لباس ظاهر شوند ، یا لباس هایشان کثیف و نامرتب باشد. آنها ممکن است کمتر دوش بگیرند و ممکن است به طور غیرمعمول خسته و بی نظم به نظر برسند.
 3. از موقعیت های اجتماعی دوری کنیدهنگامی که کارکنان تصمیم می گیرند از موقعیت های اجتماعی در محل کار خود کنار بیایند ، خواه با همکاران یا با مشتریان ، این ممکن است نشان دهنده سلامت روانی ضعیف باشد. آنها ممکن است در خارج از اتاق استراحت شروع به استراحت کنند و از موقعیت هایی که مجبور به برقراری ارتباط با همکاران یا مشتریان هستند اجتناب کنند.
 4. بهره وری پایین: بیماری های روانی می تواند کارکنان را در مراقبت از خود مشکل کند. آنها ممکن است کمتر بخوابند یا غذا بخورند ، احساس اضطراب یا افسردگی کنند یا در تمرکز مشکل داشته باشند. ممکن است متوجه شوید که آنها برای حل مشکلات یا پیروی از دستورالعمل ها بیشتر تلاش می کنند و ممکن است از مهلت پروژه پیروی نکنند.
 5. خلق و خوی ناپایدار: وقتی کارمندی از نظر روحی رنج می برد ، روحیه او می تواند ناپایدار باشد. اضطراب و افسردگی می تواند به راحتی باعث سرخوردگی یا ناراحتی افراد شود و احتمالاً تعاملات غیرمعمول یا مخدوش کننده ای با تیم خود داشته باشد.

اگر متوجه این علائم شدید ، با او تماس بگیرید و ببینید وضعیت کارمند شما چگونه است. هرگز تبعیض آمیز عمل نکنید و همیشه در خلوت با آنها صحبت کنید. صادق باشید ، از آنها س askال بپرسید ، واقعاً به آنچه آنها به شما می گویند گوش دهید و پشتیبانی و منابع لازم را ارائه دهید.

3. بر سلامت و تندرستی تمرکز کنید

توانایی تیم شما در کنترل استرس ، مولد بودن و دستیابی به نتایج به رفاه آنها بستگی دارد. نمی توانید از یک فنجان خالی بریزید. ابعاد بسیاری برای سلامتی فراتر از مراقبت فیزیکی از خود وجود دارد و عدم تعادل در هر یک از آنها می تواند بر تیم شما و عملکرد آنها تأثیر بگذارد. برخی از مواردی که می تواند به سلامت تیم شما کمک کند عبارتند از:

 1. برنامه های مزایای کارکنان را با تیم خود مرور کنید.
 2. بررسی نیازها و خواسته های کارکنان را انجام دهید.
 3. رویدادهای سلامتی ارائه دهید که بر موضوعاتی مانند تغذیه و ورزش متمرکز است.

4. ایجاد یک محیط امن

عوامل زیادی می توانند بر روحیه افراد در محل کار و سلامت روانی آنها تأثیر بگذارند. قلدری ، محرومیت یا آزار جنسی می تواند محیط کار سمی ایجاد کند که می تواند به سلامت روحی و جسمی تیم شما آسیب برساند. این نه تنها ایمنی کارکنان شما را در معرض خطر قرار می دهد ، بلکه ممکن است بر بهره وری و گردش کارکنان نیز تأثیر بگذارد.

در صورت عدم رسیدگی ، ممکن است مسئولیت قانونی داشته باشید. در اینجا راه هایی وجود دارد که می توانید به پیشگیری و مقابله با موقعیت های منفی هنگام بروز آنها کمک کنید.

 • فعالیتهای تیم سازی این می تواند به تیم شما برای ایجاد روابط شخصی قوی تر و حس هم افزایی کمک کند. اگر تیمی از راه دور یا ترکیبی دارید ، تماس های کنفرانسی می تواند آنها را دور هم جمع کرده و آنها را تشویق کند تا ایده ها و نظرات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. تماسهای کنفرانسی که به خوبی سازماندهی شده و به راحتی قابل پیگیری است به تیم شما اجازه می دهد تا یکدیگر را “رو در رو” ببینند و درک روشنی از نقش آنها و آنچه از آنها انتظار می رود را به آنها ارائه دهید.
 • آموزش مناسب تیم شما نمونه های روشنی از رفتارهای قابل قبول و غیرقابل قبول ارائه می دهد. این برای یک محیط کار سالم ضروری است و به تیم شما می گوید که چه زمانی باید در مورد رفتار نامناسب صحبت کنند. آموزش آنلاین آزار و اذیت جنسی یا آموزش رعایت OSHA می تواند ابزار مفیدی برای حفظ امنیت کارکنان و حمایت از تیم و کسب و کار شما باشد.
 • روش ایمن برای صحبت این کارمندی را به کارکنان بی میل می دهد تا مشکلات موجود در محل کار را بدون ترس از اینکه بر کار یا حتی ایمنی آنها تأثیر بگذارد ، گزارش دهند. سیستم افشاگری ناشناس راهی مطمئن برای جلب توجه شما در مورد مسائل مهم ارائه می دهد تا قبل از تشدید به آنها رسیدگی شود.

5. حامی باشید

به عنوان یک رهبر ، هوشیار بودن و حمایت از تیم خود بسیار مهم است. از تقدیر از زحمات و مشارکت آنها نترسید و از دستاوردهای آنها تشکر کنید. مکرراً با آنها تماس بگیرید تا وضعیت آنها را ببینید ، نظرات خود را درباره نحوه بهبود اوضاع بپرسید و بر اساس بازخورد آنها عمل کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *