RE: نامه به سردبیر


توافق
من موافق نیستم
بدن

من از نتايجي كه در يافته هاي مقاله شيردهي و خطر بيماري استرپتوكوكي گروه B ديررس توسط دكتر چنگ و همكاران برجسته شده است ، قدرداني مي كنم. . به نظر من مقاله جالب بود و می خواهم بیشتر در مورد اینکه چرا این نتایج جستجو ممکن است گمراه کننده باشد ، بیشتر تحقیق کنم. مقاله تحقیقی نشان داد که تنها 3.5 درصد از زنان سالم GBS قابل تشخیص در شیر مادر داشتند و از این نوزادان در معرض خطر ، اکثریت هرگز سپسیس استرپتوکوکی گروه B دیر شروع نکردند (2). اگرچه من پیشنهاد نمی کنم که مادران شیردهی خود را متوقف کنند ، اما من معتقدم که این مقاله به سه دلیل خطرات LOGBS را در مادران مبتلا که به نوزاد خود شیر می دهند به طور کافی بررسی نمی کند.

اول ، مقاله شامل طیف بسیار گسترده ای از “ظهور دیرهنگام” در جمعیت مشاهده شده است. در نوزادانی که پس از دوره 90 روزه دچار LOGBS می شوند ، فکر می کنم جداسازی شیر مادر به عنوان تنها منبع تماس با GBS دشوار باشد. CDC “شروع دیرهنگام” را عفونت بین 7-90 روزگی (3) تعریف می کند. بنابراین ، من فکر می کنم این مهم است که اذعان کنیم که هر کودک مبتلا به LOGBS هنوز می تواند از مطالعه حذف شود ، زیرا عوامل گیج کننده زیادی باید در نظر گرفته شود. زیرا اکثر عفونت ها را می توان در طول این دوره از زندگی به عنوان منبع به دست آمده از جامعه در نظر گرفت (1).

ثانیاً ، وضعیت سلامتی نوزاد هرگز مورد رسیدگی قرار نمی گیرد. نوزادان مبتلا به نقص ایمنی یا اختلالات خود ایمنی باید به عنوان یک گروه مقایسه جداگانه برای ارزیابی خطر LOGBS در این جمعیت گنجانده شوند زیرا مستعدتر هستند. این دستورالعمل ها به متخصصان اطفال کمک می کند تا در مورد طول مدت شیردهی یا شروع شیردهی در نوزادان پرخطر تصمیم گیری آگاهانه تری بگیرند.

سرانجام ، جمعیت شناسی قومی در این مطالعه برای نوزاد یا مادر فاش نشد. در حالی که محققان اذعان می کنند که حجم نمونه بسیار کوچک است تا بتوان به نتیجه ای در سطح جمعیت در مورد ارتباط احتمالی بین LOGBS و سپسیس شیر مادر اشاره کرد ، در این مطالعه تنوع شرکت کنندگان در مطالعه مورد بحث قرار نگرفته است. به عنوان مثال ، طبق گفته CDC ، زنان آفریقایی تبار بیشتر به GBS مبتلا می شوند و بنابراین آن را به فرزندان خود منتقل می کنند (3). بدون ارزیابی درصد کودکان مبتلا برای هر گروه قومی ، نمی توانیم تصدیق کنیم که پیامدهای مادر و نوزاد چگونه تحت تأثیر نابرابری های موجود در مراقبت های بهداشتی قرار می گیرد.

نقل قول
1. باربادورو ، پاملا و همکاران. “سپسیس استرپتوکوکی گروه B: تهدیدی طولانی مدت یا مداوم؟” مجله آمریکایی کنترل عفونت ، جلد. 39 ، نه 8 ، Elsevier Inc ، 2011 ، p. e45 – e48 ، doi: 10.1016/j.ajic.2010.12.017.

2. “تغذیه با شیر مادر و خطر ابتلا به بیماری استرپتوکوک گروه B”. اطفال (اوانستون) ، جلد. 148 ، شماره 3 ، 2021 ، doi: 10.1542/Peds.2020-049561.

3. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. اطلاعات بالینی در مورد باکتری های گروه B مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، 11 ژوئن 2020 ، https://www.cdc.gov/groupbstrep/clinicians/index.html.

هیچ منافع رقیبی وجود ندارد
آره
علایق رقابتی زیر
تاریخ انتشار الکترونیکی
سه شنبه 28 سپتامبر 2021 – 19:08
موضوع نظرات Highwire
شیردهی و خطر ابتلا به بیماری استرپتوکوک گروه B در مراحل آخر
وضعیت گردش کار
منتشر شد
مشارکت کنندگان
<contrib xmlns="http://schema.highwire.org/NLM/Journal" xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom" xmlns:hwp="http://schema.highwire.org/Journal" xmlns:nlm="http://schema.highwire.org/NLM/Journal"><name><surname>Aremu</surname><given-names>Olamide</given-names></name><email>[email protected]</email><role>Year 4 Medical Student</role><aff>Mercer University School of Medicine</aff></contrib>
آدرس کامل

RE: نامه به سردبیر

نظر Highwire پاسخ به
شیردهی و خطر ابتلا به بیماری استرپتوکوک گروه B در مراحل آخر
اگر می خواهید پیام شما ناشناس ظاهر شود ، این کادر را علامت بزنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *