به دلیل محدودیت کارکنان در واکسیناسیون ، مرکز پزشکی ایالت نیویورک عمل جراحی و سایر خدمات را لغو می کند

به دلیل محدودیت کارکنان در واکسیناسیون ، مرکز پزشکی ایالت نیویورک عمل جراحی و سایر خدمات را لغو می کند


بحران نیروی انسانی خدمات در مرکز پزشکی SUNY Downstate در بروکلین را محدود کرده است ، پیامدی ناخواسته از واگذاری واکسن COVID-19 در نیویورک به کارگران در بیمارستان ها و خانه های سالمندان.

به گفته سخنگوی بیمارستان ، که به عنوان دانشگاه علوم بهداشتی نیویورک نیز شناخته می شود ، از زمانی که این الزام از روز دوشنبه به اجرا در آمد ، بیمارستان مجبور شد جلسات رادیولوژی را به تعویق بیندازد و سزارین های انتخابی و القاء برای بیماران باردار را لغو کند.

این مرکز پزشکی همچنین جراحی های سرپایی را از محوطه Bay Ridge به پردیس اصلی در باغ Prospect Lefferts تغییر داده است. SUNY Downstate شامل گروهی از مدارس برای حرفه های مراقبت های بهداشتی و بیمارستان دانشگاه بروکلین است.

اتحادیه های نماینده کارکنان SUNY Downstate می گویند که بیمارستان قبل از ماموریت با مشکلات پرسنلی روبرو بوده است و به اندازه کافی برای حفظ کارکنان یا پر کردن جای خالی در طول همه گیری تلاش نکرده است. پس از لازم الاجرا شدن دستور از روز دوشنبه ، بیمارستان 221 کارمند واکسینه نشده را اخراج کرد که حدود 5.5 درصد از 3980 نیروی کار آن است.

یک سخنگوی بیمارستان گفت که این تعداد از هر 18 کارمند یک نفر را نشان می دهد و متغیر است ، به طوری که بسیاری از کارکنان تصمیم گرفته اند برای حفظ شغل خود از آخرین لحظه استفاده کنند.

سخنگو افزود: “ما به کار با کارکنان واکسینه نشده ادامه می دهیم تا آنها را به واکسیناسیون تشویق کند.”

این ایالت بیمارستان های دانشگاه ایالتی نیویورک را اداره می کند و هفته گذشته فرماندار کتی هوخول قبل از اجرایی شدن دستور ، افزایش حقوق اضافه کار در تاسیسات را اعلام کرد. برخی از کارکنان بیمارستان دانشگاهی Upstate در سیراکوز ، بیمارستان دانشگاهی استونی بروک در لانگ آیلند و Downstate تا پایان سال 2021 ، 2.5 برابر حقوق اضافی معمول خود را به جای 1.5 معمول دریافت خواهند کرد. منتقدان می گویند چنین اقدامی برای رسیدگی به کاهش نیروی انسانی کافی نیست.

وین اسپنس ، رئیس انجمن کارکنان دولتی که نماینده پرستاران در بیمارستان های SUNY است ، می گوید: “برای رهایی از این مشکل نمی توانید اضافه کار کنید.” تخمین زده می شد که حدود 90 پرستار وظیفه خود را آغاز کرده اند. سخنگوی SUNY Downstate این رقم را مورد اعتراض قرار داد اما جایگزینی ارائه نکرد.

“شما فقط می توانید تعداد زیادی سه تایی انجام دهید [triple shifts] قبل از شروع خستگی ، “اسپنس گفت. او افزود که کارکنان بیش از حد معمول در حال حاضر اضافه کار در بیمارستان انجام می دهند زیرا کارکنان در ماه های اخیر ترک کرده یا بازنشسته شده اند.

یک پرستار که در بیمارستان کار می کرد گفت که کارکنان از این همه گیری بسیار آسیب دیده اند ، به ویژه با توجه به اینکه Downstate فقط بین ماه های مارس و ژوئن 2020 به عنوان مرکز COVID-19 تعیین شده بود. آنها گفتند که این تیم هرگز در بدترین زمان همه گیری ، دستمزد خطر دریافت نکرده است ، یک روش رایج در بیمارستان های دیگر سرپرست آنها بازنشسته شد و دیگران بدون تعویض رفتند و کار بیشتری را به باقی مانده اضافه کردند.

این پرستار که از ترس قصاص خواست از اسامی آنها خودداری کند ، می گوید: “مردم بسیار مشغول تلاش برای تحت پوشش قرار دادن بسیاری از پایگاه ها با نیروهای ناکافی هستند.”

هنگامی که در مورد تلاش برای حفظ کارکنان ، سخنگوی ایالت نیویورک Downstate گفت که این ایالت با افزایش حقوق افرادی که در Downstate کار می کنند موافقت کرده است زیرا هزینه زندگی در شهر نیویورک بیشتر است و بیمارستان در حال اجرا است این تغییر همراه با دستمزد اضافه کار بیشتر..

اسپنس گفت که او همچنین در مورد قطعی در سایر نقاط سیستم بیمارستان SUNY شنیده است. سخنگوی بیمارستان دانشگاهی Upstate در سیراکوز ، جراحی های انتخابی را پیش از مهلت واکسیناسیون دوشنبه به تعویق انداخته است و انتظار می رود که کمبود نیروی انسانی وجود داشته باشد. بیش از نیمی از اتاقهای عمل خود را بسته است و از 35 به 13 اتاق خدمات منتقل شده است.

سخنگوی بیمارستان دانشگاه آبستات افزود: “جراحی های ضروری و حساس به زمان و آسیب های مراقبت های ویژه در اولویت هستند.” وی گفت که 113 کارمند از 6،600 نیروی کار به مهلت واکسیناسیون روز دوشنبه عمل نکرده اند.

سخنگو گفت: “شمالی به ارزیابی کارکنان خود ادامه می دهد و در صورت لزوم تغییراتی در عملیات و خدمات ایجاد می کند و با بهبود شرایط به خدمات کامل باز می گردد.”

در همین حال ، در لانگ آیلند ، نماینده بیمارستان دانشگاه استونی بروک گفت که میزان رعایت آن 94.7 so است و 133 کارمند واکسینه نشده را تعلیق کرده است.

سخنگو گفت: “بیمارستان دانشگاه استونی بروک در طول همه گیری همه گیر برای خدمت به جامعه باز بوده است و همه خدمات طبق برنامه ریزی شده ادامه می دهند.”

یکی از مدیران پرستار در استونی بروک ، که خواست نامش فاش نشود ، گفت که در واحدهای تحت نظارت ، “اکثریت قریب به اتفاق کارکنان کار درستی انجام داده اند” و واکسینه شده اند ، اگرچه این تصمیم بر افرادی که تمایلی ندارند تأثیر احساسی داشت. انجام این کار آنها گفتند که مجوز تسریع در استخدام جانشینان دائمی برای تعداد انگشت شماری از کارکنان ترک شده را دارند – و بزرگترین موانع این است که افراد بیشتری استخدام شوند که نیاز به آموزش دارند.

هوچول در جریان یک جلسه توجیهی COVID-19 در روز پنجشنبه ، گفت که هر بیمارستان برنامه اضطراری خاص خود را دارد که می تواند در صورت کمبود فعال شود. وی گفت: “برای برخی ، این به معنی به تعویق انداختن برخی از جراحی های انتخابی به طور موقت است.” “بنابراین ، بله ، من می دانم که این اتفاق می افتد.” حدود 92 درصد از کارکنان بیمارستان ها در سراسر ایالت از روز سه شنبه به دستور عمل کردند.

فرماندار هوخول گفت که هیچ بیمارستانی به دلیل کمبود ناشی از آن تعطیل نشده است و یک مرکز عملیاتی شبانه روزی ، به رهبری وزارت بهداشت ایالت نیویورک ، روندهای اشتغال را زیر نظر دارد.

هوخول در روز پنجشنبه گفت: “هزاران دانشجوی پرستاری هستند که به راحتی می توانند قرار بگیرند و هنوز هم می توانند در موقعیتی قرار بگیرند که کمک های مورد نیاز را تکمیل کنند ، و همچنین افرادی که برای ارائه کمک های خود به ما مراجعه کرده اند.”

فرماندار برای اجازه دادن به دانشجویان ، بازنشستگان و متخصصان خارج از ایالت در نیویورک ، دستور اجرایی روز دوشنبه را امضا کرد که قوانین مربوط به صدور مجوز و قرارداد در مواقع اضطراری کارکنان را به طور موقت تسهیل کرد.

فرماندار گفت: “من بیش از 3000 کارمند مراقبت های بهداشتی را با حذف پیش نیاز مجوز برای ماه بعد آزاد کردم.” ما تمام تلاش خود را می کنیم تا مطمئن شویم که کمبود نیرو نداریم. “

علیرغم قطع برق ، تعداد کمتری از کارکنان در Downstate به دلیل تفویض اختیار نسبت به آنچه انتظار می رفت ، تعلیق شدند. روز دوشنبه ، مدیران بیمارستانهای United University Professions (UUP) ، اتحادیه ای که نماینده گروهی از کارکنان بالینی در بیمارستانهای دانشگاه ایالتی نیویورک است ، گفتند انتظار می رود حدود 175 عضو با مجازات انضباطی روبرو شده و احتمالاً بر اساس حکم اخراج شوند. به رئیس اتحادیه فرد کوال تا روز چهارشنبه ، این تعداد تنها 75 بود. کوال گفت هنوز مشخص نیست که برخی از آن کارکنان استعفا کرده باشند.

سخنگوی SUNY Downstate گفت: “ما اطلاعاتی نداریم که نشان می دهد بازنشستگی/استعفا به دلیل ماموریت تسریع می شود.”

تا کنون ، بسیاری از بیمارستان های نیویورک می گویند عواقب ناشی از واکسن قابل کنترل بوده است ، زیرا کارکنان همچنان از مزیت مهلت ارائه شده توسط کارفرمایان برای کسب فرصت و اجتناب از دست دادن شغل خود استفاده می کنند. برخی از بیمارستان ها در شهر نیویورک می گویند که توانسته اند از بین رفتن کارکنان واکسینه نشده را بدون قطع مراقبت از بیمار جبران کنند.

تعداد کارکنان واکسینه نشده در بیمارستانهای NYC Health+ از حدود 5000 نفر در روز دوشنبه به کمی بیش از 3000 نفر در روز چهارشنبه کاهش یافته است. دکتر میچل کاتز ، رئیس NYC Health+ Hospitals ، گفت که حدود 500 نفر از افرادی که از کار اخراج شده اند پرستار بودند ، اما سیستم بیمارستان های دولتی توانست تعداد مساوی را برای جبران این فاصله جذب کند. وی گفت که تأثیر قابل توجهی بر عملکرد بیمارستان به طور کلی نخواهد داشت.

پرستار Downstate که گفت کارکنان بیش از حد کار می کنند ، گفت که او هنوز در نهایت از دستور واکسن حمایت می کند.

برخی از مردم نمی توانند تصمیم خود را بگیرند [whether to get vaccinated]و من فکر می کنم این دستور یک ضربه کوچک به پشت آنها داد تا از حصار خارج شوند. “

این داستان با بیانیه ای از بیمارستان دانشگاه Upstate در سیراکوز به روز شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *