داروهای خانگی برای واریس

رگهای واریسی یک معضل رایج است که افراد با افزایش سن با آن روبرو می شوند. این مطمئناً تند و زننده و گاهی اوقات واقعاً دردناک است. اگر به طور مredثر مراقبت نشود ، بدتر می شود. با این حال ، چندین درمان و پیشگیری طبیعی وجود دارد که می توانید بدون استفاده از جراحی دردناک لازم خریداری کنید. اگر مشکل واریس مشکل شماست ، این درمان های خانگی برای واریس شما را به راه حل مناسب و جامع برای رفع واریس می رساند ، اما اکنون ابتدا باید مشکل را مشخص کنیم.

وریدهای واریسی چیست؟

رگهای واریسی رگهای متسع شده هستند و در داخل ساق پا به خوبی متورم شده اند. علاوه بر این به طور کلی به عنوان رگ های عنکبوتی شناخته می شود. این می تواند در هر نقطه دیگری از بدن رخ دهد. این می تواند در چندین رنگ باشد و به صورت عنکبوت متحرک ظاهر می شود. آبی ، قرمز ، سبز ، بنفش و سایر موارد وجود دارد. آنها لخته های خون در رگ ها هستند. این واقعا جدی است ، به ویژه اگر در رگ خونی متصل به مغز یا قلب رخ دهد.

علل ، علائم و عوارض وریدهای واریسی

واریس در زنان بیشتر از مردان شایع است. احتمالاً باعث بارداری ، سنگینی ، پیری و طولانی شدن شود. دلایل بیشتر می تواند گرفتگی پا ، فشار شکم یا جراحی ، ضربه و چاقی باشد. همچنین به ژنتیک یا وراثت مربوط می شود. هنوز دقیق ترین دلیل پشت واریس ناشناخته است. بیشتر علائم تورم و درد است.

رگهای واریسی می توانند مضر باشند. سایر رگهای بزرگ متورم احتمالاً آسیبی نمی رسانند ، اما باعث خارج شدن پاها می شود. در برخی موارد ساق پاها متورم می شوند و این شامل مچ پا می شود ، به خصوص اگر واقعا داغ هستید. برخی از وریدهای واریسی می توانند عوارضی ایجاد کنند. اینها می توانند فلبیت ، خونریزی و درماتیت باشند. درماتیت دارای رنگ قرمز و خارش پوست همراه با خارش است. گاهی اوقات می توانند زخم دردناک ایجاد کنند که بهبود نمی یابد. فلبیت معمولاً آزاردهنده است اما به سختی مضر است. از طرف دیگر ، وریدهای واریسی زمانی که در اثر خراش یا تراشیدن آسیب ببینند ، می توانند باعث خونریزی شوند.

درمان های خانگی مختلف برای واریس

سلامت عادی

بیماران مبتلا به واریس و فلبیت مزمن با آنتی اکسیدان ویتامین E یا آلفا توکوفرول درمان می شوند. اگر در 6 سال گذشته رنج برده اید ، با 300 میلی گرم ، بعداً 400 میلی گرم ویتامین E در روز شروع کنید. قطعاً بلافاصله پس از 4 روز نتیجه می شود.

با فشار خون بالا

اگر چهار (4) سال است که پاها درد دارید و بیماری خونی خود را بالا نگه می دارید ، دوز پایین ویتامین E را حذف کنید: 150 میلی گرم. مقدار زیادی آنتی اکسیدان ویتامین E می تواند فشار خون را افزایش دهد. دوز را به آرامی و به تدریج در مدت 2 ماه به 225 میلی گرم افزایش دهید. بلافاصله پس از 9 ماه رشد مطلوب و کاهش فشار خون را احساس خواهید کرد.

اضافه وزن

در صورتی که اضافه وزن دارید و از درد شکایت دارید ، مچ پای خود را برای چند سال با گرفتگی های گاه و بیگاه در ساعات تاریک متورم کنید ، 600 واحد ویتامین E را یک بار در روز با کلسیم و عصاره تیروئید مصرف کنید و شروع به کاهش وزن کنید. بعد از چهار (4) ماه متوجه تفاوت زیادی در توده بدن خود می شوید و تورم برطرف می شود.

ULCERS LENOUS LEG

در صورت ابتلا به زخم های وریدی در پاهای خود ، روزانه 400 واحد ویتامین E با 100000 واحد ویتامین A مصرف کنید. بعد از هفت (7) ماه ، مطمئناً دوباره زنده می شوید و دیگر هیچ شکایتی در مورد آن احساس نخواهید کرد. زخم پا کاملاً خوب خواهد شد ، با این حال ، دوز بالای ویتامین A باید بعداً متوقف شود زیرا در صورت مصرف بیش از حد خطرناک خواهد بود.

ویتامین E گردش خون را افزایش می دهد

همیشه باید به خاطر داشته باشید که مصرف ویتامین E قبل از تجربه علائم یا نشانه های دردناک بهترین احتمال برای پیشگیری از هر نوع واریس است. ویتامین E یک آنتی اکسیدان است و شامل یک توانایی منحصر به فرد است که به بافت ها اجازه می دهد از اکسیژن بهتر استفاده کنند. رگهای ضعیف شده با ویتامین E می توانند اکسیژن بیشتری دریافت کنند.

دوز بالای آنتی اکسیدان ویتامین E یا آلفا توکوفرول رمز موفقیت درمان فلبیت است. با این حال ، دوز بالای این دارو برای افرادی که فشار خون بالا دارند واقعاً تأیید نشده است. دوز اولیه بالا می تواند فشار خون شما را به شدت افزایش دهد. بنابراین ، در صورت داشتن فشار خون بالا ، پیشنهاد می شود که با دوزهای کمتر شروع کنید و آن را به آرامی و پیوسته افزایش دهید.

فعالیت بدنی قابل توجه در درمان واریس

علاوه بر مصرف ویتامین E و اطمینان از انتخاب رژیم غذایی مناسب ، تناسب اندام قابل توجه است. برخی از موارد وریدهای واریسی پس از غیرفعال شدن رگها ایجاد می شوند. به احتمال زیاد شما تمام روز فعال خواهید بود ، اما هنگام روشن کردن تلویزیون و رانندگی با اتومبیل نباید به آن توجه کرد. شما باید ورزش کنید. در صورت امکان از خانه خارج شوید. اگر می توانید پابرهنه راه بروید.

پیاده روی روزانه استثنایی عالی است. این می تواند به طور موثر گردش خون در پا و پاها را حفظ کند. مطمئن شوید که حداقل یکبار در روز آن را مصرف کرده اید و یکبار استراحت کنید ، چیزی را مقابل پای خود قرار دهید.

ویتامین E برای بهبود سلامت سیستم گردش خون مهم است. در بیماریهای مربوط به لخته شدن خون ، استفاده از دوزهای بالای آلفا توکوفرول به محدود کردن جریان خون کمک می کند. با این حال ، استفاده بیش از حد از درمان می تواند به برخی از آسیب های عمده کمک کند و احتمال دارد خونریزی رخ دهد.

مصرف غذاهای غنی از ویتامین E خالص و فعالیت بدنی برای فعالیت جریان خون در اطراف سیستم گردش خون مفید خواهد بود. این روزها از خوردن بیش از حد غذاهای تصفیه شده مانند شکر و آرد خودداری کنید. برخی از بیماریهای واریسی به دلیل عبور ضعیف ضایعات غذا از روده بزرگ است ، بنابراین این مورد در بسیاری از افراد یبوست شایع است. با این حال ، بسیاری از مردم اعلام می کنند که یبوست ندارند. اگرچه آنها به طور منظم معده را از بین می برند ، اما شامل آن نمی شود یا یبوست ندارند. در واقع ، اگر احتمالاً غذاهای ارگانیک بیشتری بخورید ، تنها غذای ایمن امروزی ، بسیار مفید است. میوه ها و سبزیجات خام سرشار از مواد معدنی و ویتامین هستند و بهترین فیبر طبیعی را ارائه می دهند.

خوردن غذاهای ارگانیک و مصرف ویتامین E یا آلفا توکوفرول نیز بهترین داروهای خانگی برای مشکلات سلامتی و زیبایی هستند که امروزه افراد با آن روبرو هستند ، به ویژه در حال حاضر ، ما باید با رادیکال های آزاد که به طور طبیعی از محیطی که در آن زندگی می کنیم ، مصرف کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *