سوغاتی محبوب ایرانی با کافه جدید بروکلین در حال گسترش است

سوغاتی محبوب ایرانی با کافه جدید بروکلین در حال گسترش است


کافه سفره هفته گذشته بی سر و صدا دربوشویک درهای خود را باز کرد و نکته خاص خود را به گفتگو درباره اینکه غذاهای مدرن ایرانی چگونه می تواند باشد ، اضافه کرد. این کافه جدید به عنوان کافه خواهری Sofreh در Prospect Heights تأسیس شده است و حاصل کار نسیم علیخانی و علی صبور است.

علیخانی در سال 2018 با بازکردن Sovre رستوران های ایرانی را به سطح دیگری رساند و او اخیراً یکی از 10 سرآشپز سرآمد بود که منو را در Met Gala 2021 تهیه می کرد. او مأموریت داشت تا غذای خوب ایرانی را برای مردم تدارک ببیند و سرآشپز اصلی علی صبور را برای کمک به شکوفایی سوفرا کمک کند. با کافه سفره ، نسیم فرمانروایی را به علی می سپارد و نقش گسترده تری را به عنوان شریک ، سرمایه گذار و زن با نظرات ایفا می کند.

بیشتر بخوانید: با زنی پشت Sofra ، داغترین رستوران ایرانی در شهر نیویورک آشنا شوید

کافه Sofreh یک فضای کوچک و بی تکلف با یک منوی به همان اندازه ساده اما بی عیب و نقص است ، قبل از هر چیز یک نانوایی و کافه است ، اگرچه قهوه و شیرینی نیز سرو می کند.

سرآشپز سابور ، که 20 سال در صنعت رستوران داری کار می کند ، می گوید: “این کافه از تهیه نان در Sofra سرچشمه گرفته است ، که باعث افزایش علاقه من به تهیه نان شده است.” “من سابقه ای در تهیه پنکیک و سیاباتا و دیگر نان های محلی ایتالیایی داشتم ، اما در حال کار در سفر هستم و به ایران می روم ، در آنجا با نسیم وقت می گذرانم … خاطرات به سرعت برمی گردند و فکر می کنم ، چقدر عالی خواهد بود ارائه فرهنگ چای و صبحانه ایرانی به روشی بسیار ساده. “

نسیم علی صبور و علی صبور

فلش

پس از گذراندن ساعت ها در آشپزخانه در سفره ، نسیم و علی زمان زیادی برای گفتگو در مورد بازکردن فضایی مانند این در جایی که علی می تواند پیش قدم شود ، داشتند ، اما همه اینها در سفری که تابستان گذشته با هم به ایران انجام دادند ، جمع شد. آنها در آنجا انواع مختلفی از نان و شیرینی ایرانی را الهام بخشیدند و در مورد غذاها و طعم های اولیه ای که با آنها بزرگ شده بودند تحقیق کردند. با این حال ، برای تأسف آنها ، برخی از غذاهایی که آنها با علاقه به خاطر می آورند هم از نظر طعم و هم از نظر کیفیت بدتر شده بودند – پیروشکی های تولید شده انبوه پر از هات داگ و از همه شوکه تر ، چای بی مزه و ناامید کننده در هر گوشه.

فرهنگ ایرانی فرهنگ چای است و از طریق آن اما “من احساس می کنم در ایران ، آنها شروع به از دست دادن فرهنگ چای خود کرده اند” ، سبور اظهار تاسف می کند. “در حال حاضر قهوه ها و اسپرسوهای خوبی وجود دارد ، اما ما به رستوران ها و کافه های چای می رویم و چای سفارش می دهیم و آنها برای ما چای کیسه ای می آورند! این در فرهنگی که بر پایه نوشیدن چای بنا شده است اتفاق نمی افتد! من ناراحت بودم. امیدوارم بتوانیم این چیزی است که مردم دوباره به آن اهمیت خواهند داد. برای من ، چای بزرگترین انگیزه برای این پروژه است. “

برای این منظور ، چای در کافه Sofreh واقعاً عالی است – این غذا ترکیبی از چای سیاه خوب ، مخلوط با پوست پوست دارچین ، گلبرگهای رز وارداتی و غلاف هل را سرو می کند. آنها در نهایت قصد ارائه دارند دامنوش چای ، چای گیاهی است که از انواع گیاهان دارویی ، گیاهان دارویی ، گلها ، ادویه جات و میوه ها تهیه می شود.

علیخانی افزود: “امیدوارم قهوه را از اینجا بیاورم و واقعاً روی چای تمرکز کنم.” “اسپرسو ما عالی است اما فقط چیزی در مورد چای وجود دارد که شما را مجبور می کند. هنگام حرکت چای نمی خورید. باید بنشینید. باید با کسی تماس چشمی داشته باشید و از یک فنجان چای لذت ببرید.”

بله ، قهوه آنها عالی است ، اما پیشنهادات کافه Sofreh واقعاً است باید با چای سیاه سنتی ایرانی. اینها طعم هایی هستند که قرن هاست با یکدیگر می رقصند و برای تکمیل یکدیگر ساخته شده اند.

نان باربری با پنیر فتا ، کره و آلبالو

نان باربری با پنیر فتا ، کره و آلبالو

فلش

حالا بیایید در مورد غذا صحبت کنیم: موارد غیرقابل قبول در منو واقعاً نان هستند. نان ممتاز باربری ، که به مدت 4-5 روز تخمیر می شد ، در سفره محبوب بود و همچنان محبوب ترین اقلام غذایی در اینجا است. برای تجربه کامل ، آن را با پنیر فتا بلغاری ، کره ، آلبالو و البته چای امتحان کنید. نادیده نگیرید ، نان شیر واقعاً الهی است. کاملا کرکی با کمی شیرینی. من به اندازه کافی خوش شانس بودم که یک نان گرم (خوب ، دو نفر) را مستقیماً از فر بخورم و با فکر کردن در مورد آن به رختخواب رفتم. کیک هایی که ممکن است پدربزرگ نان کنجد باشند نیز بسیار عالی هستند. هرچند کمی شور ، من شخصاً آن را با مقدار زیادی کره و کمی آلبالو ترکیب می کردم.

در مورد دسرها: مورد علاقه من کیک یزدی بود ، یک کیک سنتی از نوع کیک از یزد – سبک تر و لطیف تر است و روی آن از یخچال تهیه شده از زعفران وارداتی ایرانی ، هل و گلبرگ رز پوشانده شده است. Sabbour در مورد خامه کرم الهی می گوید: “ما سر و صدا نداریم.” نه ، قربان ، شما نیستید.

یکی دیگر از دسرهای سرگرم کننده ، نوع پیراشکی شیرین آنهاست: دونات رز رز – یک دونات خوب ساخته شده با کاسترد رز. نان موز با خرما خوشمزه و خوش طعم است و روی آن را تاهینی کارامل می گذارند. در سنتی ترین طیف ، باقلوا و بیسکویت های ایرانی عالی هستند. و بله ، به معنای واقعی کلمه همه موارد فوق باید با چای سیاه ایرانی ترکیب شود.

دونات رز کاستارد

فلش

منوی غذایی که در فضا مستقر می شوند به تکامل خود ادامه می دهد و به زودی آنها قصد دارند یکی از غذاهای اصلی رژیم غذایی ایران را معرفی کنند: ماست.

Sabbour می گوید: “نسیم زمان زیادی را صرف رفتن به شمال کشور در حال حاضر ، بازدید از مزارع و آزمایش لبنیات با محتوای چربی متفاوت می کند.” وی افزود: “ما هر دو وسواس کیفیت را داریم.” “ما سخت کار می کنیم تا همه چیز را تا آنجا که ممکن است خوب کنیم.” آنها قصد دارند اقلام غذای ایرانی با کیفیت بالا را به یخچال خود اضافه کنند.

نسیم می گوید: “من 30 سال پیش همه اینها را در خواب دیدم.” وقتی به آمریکا آمدم ، در هر چیزی که آرزو داشتم خلأ وجود داشت. “

علی افزود: “من فکر می کنم هدف همه کارهای ما این است که فضایی را فراهم آوریم که ایرانیان بتوانند فرهنگ خود را به اشتراک بگذارند. من در جنوب کالیفرنیا بزرگ شدم و هر رستوران ایرانی که به آنجا رفتم شبیه موزه ای با ستون های غول پیکر بود و وقتی برای اولین بار به آنجا آمدم. در سفر و ملاقات با نسیم ، من گفتم “خوب. این متفاوت است.” چیزی که ما همیشه بر روی آن توافق داشتیم این بود که این یک نگاه تازه و تمیز به غذاهای ایرانی بود. این یک روش متفاوت برای سرو آن بدون همه شربت ها است. ما فقط مکانی را می خواهیم که غذا در آن متمرکز باشد. این نیز در اینجا هدف است. ایرانیان می توانند بیا اینجا و دوستانشان را بیاور و بگو: این فرهنگ من است. این بخشی از فرهنگ من است ، بخشی از حافظه من است. این برای من 99 درصد کارهایی است که من انجام می دهم. “

داخل کافه سوفرا

از بسیاری جهات ، کافه سفره با هیچ کافی شاپ یا نانوایی با کیفیت دیگری که ممکن است در شهر نیویورک با آن روبرو شوید تفاوتی ندارد و این چیزی است که برای من ، به عنوان یک ایرانی ، بسیار هیجان انگیز است. آنها برای ارائه اجزای سازنده غذای ما به شیوه ای متفکرانه و تصفیه شده ، به دور از شیفتگی ایرانیان (و بسیاری از فرهنگ های دیگر) ، اغلب آنها را پذیرفته و مبالغه می کنند تا پیشنهادات خود را “عجیب و غریب” و قابل تشخیص ، اما به نوعی کمتر معتبر جلوه دهند.

منظور Sabbour از “تمرکز بر غذا” است و به همین دلیل بسیار مهم است. این غذا عمیقاً فارسی است: چیزهای کمی وجود دارد که در رژیم غذایی ایرانی بیشتر از چای سیاه و نان اصلی باشد. تعداد کمی از طعم ها ذاتاً فارسی تر از گلاب ، هل و زعفران هستند. سرآشپز علی صبور به عنوان یک مهاجر ایرانی که در آمریکا بزرگ شده است ، درک می کند که نسل جوان ایرانی چقدر مشتاق مکان هایی از این قبیل است که ما را بر خود ما منعکس می کند. نمی توانم به شما بگویم که چقدر طراوت دارد و اطمینان می دهم که Sofra و کافه Sofra زائران ضروری ایرانیان و دوستداران فرهنگ ایرانی (و نان عالی) هستند.

کافه Sofreh در خیابان 252 Varet در بروکلین واقع شده است و به هر حال ، آنها در حال ساخت یک رستوران کاملاً متفاوت با سرویس کامل ، EYVAL ، درست در مجاورت خود هستند ، جایی که سرآشپز علی صبور منویی را که در اطراف آشپزی زنده تهیه می شود ، سرو می کند. علی و نسیم مشتاقانه منتظر افتتاح EYVAL در اوایل سال 2022 هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *