شهر نیویورک می خواهد به شما در بهبود طراحی و قوانین غذاخوری در فضای باز کمک کند

شهر نیویورک می خواهد به شما در بهبود طراحی و قوانین غذاخوری در فضای باز کمک کند


تا کنون نزدیک به 12000 رستوران در برنامه خیابان های باز شهر مشارکت کرده اند ، که از ابتکارهای فرعی برنامه خیابان های باز است که به رستوران ها و کافه ها اجازه می دهد از فضای خیابان برای غذاخوری در فضای باز استفاده کنند. در حالی که به نظر می رسد اکثر نیویورکی ها تغییرات چشم انداز شهری را با آغوش باز پذیرفته اند-یک نظرسنجی نشان داد که دو سوم نیویورکی ها معتقد بودند که شهر “حق داشت خیابانهای خود را به روی اتومبیلها ببندد و برای عابران پیاده و رستورانها باز شود”-بسیاری معتقدند هنوز فضای زیادی برای پیشرفت وجود دارد.. با توجه به اینکه خیابان های باز و شاخه های مختلف آن قرار است به بخشهای دائمی چشم انداز شهر نیویورک تبدیل شوند ، شهر دقیقاً بر روی آن کار می کند.

دپارتمان برنامه ریزی شهری (DCP) و دپارتمان حمل و نقل (DOT) این هفته اعلام کردند که یک فرایند مشارکت عمومی را برای بهبود طرح ها و مقررات غذاخوری های دائمی در فضای باز آغاز کرده اند.

هانک گاتمن ، کمیسر DOT می گوید: “رستوران های باز نه تنها به نجات صنعت رستوران های معروف جهان در نیویورک کمک کرده اند ، بلکه نشان داده اند که چگونه می توانیم نمای خیابان خود را به صورت پویا تجسم کنیم.” “توسعه دستورالعمل های طراحی تضمین می کند که این برنامه اضطراری می تواند به یک قسمت دائمی شهر ما تبدیل شود و رستوران ها را در جوامع ما تثبیت می کند تا این برنامه به پیشرفت خود ادامه دهد.”

در حالی که رستوران های باز تحت فرمان اجرایی اضطراری توسط شهردار بیل دو بلاسیو در سال 2020 در بحبوحه همه گیری وضع شد – شهردار گفت که این برنامه به ایجاد حدود 100000 شغل کمک کرده است – شهر و قانونگذار در حال حاضر درگیر کار پیچیده تری هستند. آنها دائمی هستند این شامل تغییر متن منطقه بندی ترجیح داده شده توسط بسیاری از رستوران ها (و در حال حاضر تحت بازبینی عمومی) است که محدودیت های جغرافیایی محل کافه های پیاده رو را حذف می کند.

این همان جایی است که نظر عموم مردم در تلاش برای تعیین بهترین روش “ادغام این تنظیمات جدید در محیط پیچیده خیابان های شهر نیویورک” ، به قول وزارت حمل و نقل ، خواهد بود. این اطلاعات از طریق میزگردهای حضوری و از راه دور طی شش ماه آینده ارائه می شود-جدول زمانی این رویدادها در وب سایت وزارت حمل و نقل و وب سایت NYC Engage درج می شود-تا انتشار دستورالعمل های جدید طراحی تا بهار 2022 به اوج خود برسد. به

یدانیس رودریگز ، رئیس کمیته حمل و نقل ، گفت: موفقیت این برنامه باید ما را تشویق کند تا به کاوش و گسترش ابتکاراتی که به نیویورکی ها کمک می کند خیابان های خود را پس بگیرند ، ادامه دهیم. “امیدوارم از طریق این فرایند مشارکت عمومی بتوانیم به بحث در مورد چگونگی بهبود برنامه رستوران باز ادامه دهید. “ما باید اطمینان حاصل کنیم که در مورد مشاغل کوچک واقع در مناطق بیرونی اقدامات لازم را انجام می دهیم.”

بیشتر بخوانید: شهردار بعدی نیویورک چگونه برنامه خیابان های باز را بهبود می بخشد؟

البته مجموعه ای از قوانین برای غذا خوردن در فضای باز وجود دارد – باید مسیر مشخصی برای پیاده روی وجود داشته باشد ، هیچ سازه ای را نمی توان در پیاده رو نصب یا حفر کرد ، هیچ سازه ای نمی تواند درخت را بپوشاند یا لمس کند ، شما نمی توانید آتش را مسدود کنید. شیرآلات یا علائم خیابان ها و غیره برخی از ساکنان محلی از اسکلت های بیرونی که بر کیفیت زندگی در محله های آنها تأثیر می گذارد شکایت کرده اند و وزارت حمل و نقل می گوید مقررات جدید شامل قوانین بیشتری و صندوق اجرایی جدید خواهد بود.

از جمله زمینه های اولیه ای که شهر در بازخورد به دنبال آن است ، نحوه ترویج بهتر تعاملات ایمن بین مسافران ، رانندگان ، دوچرخه سواران و عابران پیاده است. آنها همچنین می خواهند انطباق ADA را افزایش داده و تعداد سکوها و سطح شیب دار را افزایش دهند.

آنها همچنین به دنبال بهبود انواع سازه های مجاز هستند – در حال حاضر ، خانه های ییلاقی می توانند طیف گسترده ای از سبک ها را در بر بگیرند ، انواع عناصر طراحی را در خود جای داده و دارای موارد اضافی ناامن مانند “تاپ سقف” باشند ، برخی از آنها زشت هستند. چشم. به نگاهی به برخی از سازه های ناهار خوری در فضای باز برنده جایزه شهر می تواند راهی برای ایجاد ظاهری یکنواخت یا استاندارد برای آنها باشد.

اندرو رجی ، مدیرعامل اتحادیه مهمان نوازی نیویورک می گوید ، در نهایت ، این امر در مورد یافتن تعادل قوانین است که برای خیابان های شهر “متحد کننده ، پایدار و متحول کننده” خواهد بود. زیرا این چیزی نیست که هیچ کس در صنعت بخواهد آن را از دست بدهد: “من از دیدگاه رستوران می دانم که این غذا فوق العاده محبوب و بسیار مهم است.” “و اندازه گیری از افرادی که در خارج از منزل در پنج منطقه غذا می خورند ، بسیار رایج است.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *